Sayfa 2/23 İlkİlk 123412 ... SonSon
Arama sonucu : 182 madde; 9 - 16 arası.

Konu: the art of PALA II

zigzag brekout

sarı kutu zigzag reversal miktarını tanımlasın. fiyatların 0 noktasından A noktasına düştüğünü kabul edelim. A noktasının kalıcı dip olabilmesi için fiyatın yada zigzagın B noktasına geçmesi gerekir. Eğer B noktası aşılırsa A kalıcı dip, ulaşılmazsa şüpheli diptir.
    benzer olarak fiyat D noktasına geldiğinde C noktası kalıcı tepedir. dolayısıyla kalıcı bir dip/tepe oluşması zigzag noktasının hem öncesine hemde sonrasına bağlıdır.
    diğer taraftan bir fiyat .ubuğunda C,H ve L dinamiktir. bar süresi boyunca değişime uğrarlar. fakat O yani open bar süresi boyunca sabittir. bu iki gözlemi birleştirirsek ve jose silva nın 12 yıl önce ms forumdaki gönderisini düzenlersek matriks için nonrepaint zigzagı elde ederiz.

beyaz kesikli çizgi, repaint zigzag
    mavi çizgi, kalıcı tepe
    pembe çizgi, kalıcı dip
    yeşil renk zigzag up breakout
    kırmızı renk zigzag down breakout

bu grafikle zizgzag gönderilerini sonlandırıyorum. repaint yapamadı

aşağıda anlatılanlar birebir tarafımdan yaşanmıştır.
    yazın yan taraftaki boş arsaya inşaat başladr. havuzlu 14 dairelik site, 6 ay civarı iyiydik yapanlarla, sonra bir gün gece bekçisi değiştirdiler. bekçi çay tiryakisi çıktı. samsun vezirköprülü imiş, odun ateşli semaver cennneti yani.. gece bekçisi mevsim yaz sabaha kadar 3 posta odunlu semaverde çay demliyor. duman olduğu gibi bizim eve. kendi içtiği yetmedi bir ara saydım tam 12 kişiler. saat gece 3 odun ateşinde çay demlemiş demleniyorlar. dumanı geçtik gürültü küfür çöp atıkları her yerde. akşam 7 de başlayıp sabah 6 da bitiyor partileri. bir gece kalktım ışıklar kapalı çatıdaki kuşgözüne tünedim aha inşaata karı da attılar. ee artık yetti deyip mal sahibine telefon gördüğüm her yerde bekçinin yanında bekçiyi şikayet ettim. anlamadılar oyaladılar kısaca iplemediler. öyle mi aga dedim. daire satarken müşterilerinin yanında şikayet ettim sizin bekçiniz böyle böyle adam değilsiniz diye. hala satamadılar evlerin yarısını. durum değişmedi zabıta çağırdım odun ateşli çay tüterken, polis çağırdım gene olmadı, komşuları devreye soktum gene olmadı. odun ateşi tütmeye insan sayısı artmaya başladı. ulen bekçiyi bekleyen tipler türedi mahallede, elleri sopalı dolanmaya başladılar evin çevresinde. muhtara gittim anlattım bökyle böyle diye muhtar mal sahiplerini kahvede yakalamış iyiecene rezil etmiş, adamlar daha da hırslandı, arabanın tekerini bıçakladılar. ve damarıma bastılar.
    sabah tekeri yaptırdım geceyi bekliyorum üstlerine yürüdüm 3 kişilerdi o an bir baktım soğan erkeği imiş bunlar. hepsi dağıldı. komşular aray girdi vs. ama durum gene değişmedi çay duman ve kalabalık artmaya devam ediyordu. ulen dedim dövsem adam yerine koyup polsi mahkeme uğraş dur. ben bir kamera sistemi kurayım dedim. ilerde mahkeme vs. olursa lazım olur dedim. hoop ertesi gün gözlerine baka baka kamera sistemi aktif. laptopu da ters çevirdim kendilerini seyretisnler diye.
    ertesi gün ne odun ateşi ne çay ne de kalabalık kaldı. bekçi aradan 1 hafta geçtikten sonra hırsızlıktan inşaatatn atıldı. komşunun ceviz agaçlarını yolup satıyormuş,hırsızlık peşindeymiş de keşif yapıyormuş kıasca.
    kıssadan hisse:
    her kuşun eti yenmez

6. 😆

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

KRAUSZ HILO ACTIVATOR MATRİKS MTF SCREEN FROM EWP

yeşil bar: hılo own buy
    beyaz bar: hilo own sell
    yeşil ok: hilo own cross

mavi-pembe histogram: hourly hılo buy sell
    yeşil kırmızı histogram: daily hılo buy sell

hiç bir sistemim indicatörüm expertim vs. satılık değildir. aksini iddia edenin şecereseni dökerim ortaya.

Sayfa 2/23 İlkİlk 123412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •