Sayfa 178/773 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278678 ... SonSon
Arama sonucu : 6182 madde; 1,417 - 1,424 arası.

Konu: SAFKR-Safkar Ege Soğutmacılık Klima Soğuk Hava Tes İhr İth San ve Tic. A.Ş.

1. Yardımlaşmadan, güzelliklerden haberi olmayan, herkesin kendisine benzediğine sanan, bencil, çıkarcı, hep bana hep bana diyen cevap vermeye, muhatap almaya değmez zavallı birisin. Hadi başka kapıya tosunum. sana burada ekmek yok. Kendi mahallene dön. Bu arada en hafif tabirle elliot, meliot hakkında hiçbir halt bilmediğinde ortaya çıkmış. Ne himetse bana bir başka forumdaki zatı hatırlattın. (Burası borsa burda insanlar birbirine para kazandırmaz.) senin karın ağrını çok iyi anlıyorum. Önemli, itibarlı görünmek isteyen, önemsiz herif. Senin gibileri çok iyi tanırım ben. Çok şükür bu tecrübeyede sahibim. Mübarek günlerden çıktığımız şu günlerde Allah sen ve senin gibileri ıslah etsin.

2. iyi ve güzel insanların yüzü suyu hürmetine bu memleket, hâlâ memleket. Çok şükür. Umudumu hiçbir zaman yitirmedim. yitirmeyeceğimde.

3. İyilik ve (Allah'ın yasaklarından) sakınma üzerinde yardımlaşın, günah ve düşmanlık üzerine yardımlaşmayın Allah'tan korkun; çünkü Allah'ın cezası çetindir (Maide süresi 2)

Sizden biriniz, kendisi için arzu edip istediği şeyi, din kardeşi için de arzu edip istemedikçe, gerçek anlamda iman etmiş olmaz

4. isiniz rast gitsin

5. 1.85 86. Kınalı kuzum hâlâ bekliyor

6. piyasada 11.milyonu askin lot var.bir saatte sadece 14bin islem var.bravo

7. Kısa bir hikaye

KAPİTALİZM DOĞA VE İNSAN

Maddeyi anlamak için atoma, toplumu da anlamak için bireye bakmak önemlidir. Atomun yapısı değişince madde değişir. Birey değişince de toplum değişir.

İnsan doğaya yabancılaşmakla kalmamış başta kendisine yabancılaşmıştır. Bu yabancılaşma aslında kendi özünden ontolojik olarak kopmanın adıdır. Kendi özünden ontolojik olarak kopan birey ve toplum, bu çerçevede ilişkilerini ve kurumlarını da başkalaştırmıştır. Bu başkalaşma sonucunda insanın insanla ve insanın toplumla olan ilişkilerinde etik, ahlaki bozulma meydana gelmiştir.

İnsanların birbirlerini insan yerine koymadığı, birbirlerini damgalayarak kalıplar içinde önyargılarla gördüğü bir dünyada yaşam kokuşur.

Birbirlerini darlaştırarak, kafalarındaki çerçeveler içine sıkıştırıp gören; güveni, sevgiyi, saygıyı, yaratmayı, canlılığı, sevinci, keşfi, özgünü arama beklentilerini yaşayamayan insanların oluşturduğu toplum kokuşur.

Birbirini kullanmaya, sömürmeye çalışan, içten anlama isteği yerine, düzeni sürdürmek için gerekli davranışlarda bulunmayı, dıştan uyumlu görüntüler vermeyi seçen, kendi yarattıkları daracık dünyalarında konforun, ekonominin ve teknolojinin rahatlığıyla sığlığı seçen insanların ilişkileri kokuşur.

Ne birbirlerini ne de kendi içlerini göremeyen insanların başta doğaya, evrene, bilgilerine, duygularına, sezgilerine düşüncelerine, bedenlerine, içinde yaşadıkları kültürel, ahlaksal, toplumsal, siyasal, ekonomik düzene bakışları kokuşur.

Bir başka ifade ile toplumsal kokuşma ile ifade edilen birlikte yaşam biçiminin özünü kaybetmesidir.

Birlikte yaşamın özünde bir canlı fayda sağlarken diğer canlı da fayda görmelidir. Öteki canlı yarar görmüyorsa bile en azından zarar görmemelidir. Hâlbuki günümüzde gerek toplumsal ilişkilerde gerekse de insan doğa ilişkilerinde bir tarafın büyümesi diğer tarafın yok olması üzerinden gerçekleşmektedir.

Sözüm ona çağdaş insan, köklerinden kopmuş bir ağaçtır, hem kendine yabancı hem tabiata.

İnsan da doğadaki diğer canlılar da artık bir eşyadır. Fayda sağladığı ölçüde değer gören bir metadır. Bu açıdan bakıldığında insan sadece kendine, insani değerlerine yabancılaşmamış, doğaya ve tüm canlı alemine yabancılaşmıştır.
    Teknik Analiz size fiyatın değil, kitlelerin davranışını gösterir. Bütün trendler, insanların birbirine aşıladığı duyguların üzerinde yükselir.

8. piyasada 13,250,000 lot kağıt var. sirket sahipleri halka arzdan sonra 2,250,000 lot kağıdı 3,xx seviyelerden sattılar .

Sayfa 178/773 İlkİlk ... 78128168176177178179180188228278678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •