Sayfa 18/81 İlkİlk ... 816171819202868 ... SonSon
Arama sonucu : 648 madde; 137 - 144 arası.

Konu: CE ile temel ve teknik analiz

1. Cumhurbaşkanı Erdoğan: Afrin harekatı kısa sürede bitecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle Bursa'ya geldi. Cumhurbaşkanı stadyumdan miting yapılacak alana gelene kadar otobüste sürekli telefonla görüşerek Afrin operasyonu hakkında son bilgileri aldı. Afrin harekatının kısa sürede biteceğini açıklayan Erdoğan, "PYD-PKK-YPG'nin nasıl kaçtıklarını görüyorum" dedi.

ÇAPULCU SÜRÜSÜ KAÇACAK DELİK ARIYOR;

İşte buyurun Bursa, işte buyurun Türkiye. Sizi böyle gördükçe şimdi Afrin'e bakıyorum. Afrin'deki Mehmetçik'imize bakıyorum. PYD-PKK-YPG'nin nasıl kaçtıklarını görüyorum. Onlar kaçakacak Mehmetçik, bizler hep birlikte kovalayacağız.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,704
     Alıntı Originally Posted by Cemal Erzengin Yazıyı Oku
    AFRİN KRİZİ VE DENEME AMAÇLI BİR TEKNİK GRAFİK

Suriye krizi ''şerden hayır doğar'' sözünü hatırlatıyor.Bu sayede savaş sanayimiz gelişti ve gelişmeye devam edecek.Afrin sorununa gelirsek:Afrin küçük bir kriz,buzdağının görünen kısmı,krizin büyüğü Fırat'ın batısı ve Münbiç'de yaşanacak. Abd'nin tüm Ortadoğu'yu İsrail'e bırakmak ve petrole sahip olmak için için güneyimizi terör örgütü ile kuşatmak istemektedir.İleride bu terör örgütünü ülkemize saldırtacaktır.Bu nedenle Afrin'den sonra çok daha sıkıntılı günler gelecektir.Ancak asırlara dayanan tarihi ile medeniyetler kurmuş Türk Milleti her türlü zorluğu yenecek güçtedir.

Teknik analiz demişken,bir çok yöntem var,herkes inandığı ve sonuç aldığı teknik analiz yöntemlerini kendine rehber edinebilir.Altta bir deneme amaçlı bir teknik grafik konulmuştur. 9 günlük üssel moving average ve bu çizgiyi destekleyecek üssel 9 günlük üssel hareketli ortalaması (trigger çizgisi) 1 olarak değiştirilmiş MACD sistemini nazara alabilirler.Alttaki grafik bunu göstermekte ve hisse pozisyonları için hızlı sinyal vermektedir.

Cemal bey, neden münbiç bu kadar onemli sizin için.. sıkıntının görünmeyen yüzü olarak ne var orada?

3. Çünkü gerçek düşman Abd, Menbic (Fırat'ın batısı) ve Fırat'ın doğusunda ki teröristleri büyük silah desteği ile organize etmiş durumda. Abd önce fetö ile ülkemizi parçalamak istedi,başaramayınca taşeron terör örgütlerine desteğini artırdı.Türkiye mutlaka bu tehdidi bertaraf etmek zorundadır. Savaşların anası bu bölgede yaşanacaktır ve Abd ile eninde sonunda bir şekilde hesaplaşacağız.Ama ifade ettiğim gibi Türk milleti bu zorluğu aşacaktır.

4. DOLAR ENDEKSİ KARA BATAK !!!

Önce 80'e sonrada 70'lere gelirse şaşırmayın.Abd şu an terörizmin en büyük destekçisi,bunu herkes biliyor ve ona göre fiyatlıyor...

5. ENERJİSA HALKA ARZ EDİLİYOR

Enerjisa'yı halka arz edecek SAHOL ciddi bir prim eşiğinde..Enerjisa'nın halka arz beyannamesi kap'tan duyrulduğunda halka arz fiyatının pahalı mı ucuz mu olacağını ortaya koyan bir temel analiz çalışması yapacağım.

Enerjisa'nın dağıtım ve satış birimi, Enerjisa Enerji halka arzında 6,25-7,50 aralığından talep toplanacak.

Şirketin yüzde 20'sine denk gelen 212,6 milyon hisse halka arz edilecek ayrıca 23,62 milyon hisse için de ek tahsis verilebilecek.

Bu da ek satış dahil 389 milyon dolar ila 466 milyon dolarlık bir halka arz büyüklüğüne işaret ediyor.

Hacı Ömer Sabancı Holdi̇ng AŞ ile Alman E.ON şirketinin yüzde 50'şer payla sahip oldukları Enerjisa'nın halka arzı ortakların eş miktarda hisse satışıyla gerçekleşecek.

8 ŞUBAT'TA TAHTASI AÇILACAK

E-posta ile geçen bilgilere göre nihai fiyatların 5 Şubat'ta belli olması ve hisselerin "ENJSA" kodu ile 8 Şubat'ta Borsa İstanbul'da işlem görmeye başlaması bekleniyor.

Halka arz süreci Ak Yatırım, Citi, HSBC, Deutsche Bank ve BofA Merrill Lynch tarafından yürütülüyor.

Şirket, halka arz için 2017'nin Kasım ayında Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvurmuştu.

Öte yandan Enerjisa Enerji, halka arz için Esas Sözleşmesi'nin ilgili maddeleri için Kurul'a 15 Eylül'de başvurduğunu ve 10 Kasım'da onay aldığını da bildirdi. Bu açıklama özel durumlar tebliğinin ilgili maddesi gereği yatırımcıların menfaatlerinin korunması amacıyla ertelenmişti.

YILIN İLK HALKA ARZINA TEDBİR KARARIYILIN İLK HALKA ARZINA TEDBİR KARARI
    AĞUSTOS'TA BÖLÜNDÜ

Enerjisa, halka arza giden süreçte Ağustos ayında bölünmüştü.

Enerjisa Enerji'de sadece elektrik dağıtım ve perakende satış faaliyetlerini yürüten şirketler kaldı. Enerji üretim, enerji toptan satış ve doğalgaz toptan satış şirketleri ise Enerjisa Üretim'e taşındı.

EnerjiSA'nın CFO'su Sascha Bibert, bölünme ardından dördüncü çeyrekte halka arz planladıklarını açıklamıştı.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vahdettin Ertaş ise Sabancı Holding'in KAP bildiriminden bir gün önce, "Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde mega halka arzlar gerçekleşecek. Mega halka arzlar milyar dolar büyüklüğünde olacak." demişti.

6. BİST100 ENDEKSİ 117.524 ÜZERİNDE KAPATIRSA DÜZELTME SONLANMIŞ DEMEKTİR

Endeks 2.01.2018 tarihinde kapanış yaptığı 117.524 seviyesinden sonra başlattığı düzeltme hareketi(günlük),bugün eğer bu seviye üzerinde kapatırsa düzeltme bitmiş demektir.Ve 140.000 hedefine doğru düzeltmelerle devam edecektir.Yine saatlik göstergelerde endeksin en yüksek gördüğü seviye olan 118.395 noktası küçük bir engeldir.Bu oluşum gerçekleşir ve büyük bir aksilik olmazsa ''son alım fırsatı'' dır. Bu nedenle borsanın kapanışa yakın saatlerinde endeksin durumu ve işlem hacmi büyük önem taşımaktadır. Enerjisa'nın halka arzı nedeniye endeks,TELEKOM'un borçları karşılığında hisselerinin bankalara devri nedeniyle bankalar üzerinde baskı oluşabilir.

Bu yazdıklarım benim şahsi görüşümdür ve yatırım tavsiyesi asla değildir.Herkes kararında özgür ve mutlaka kendi penceresinden durum değerlemesi yapma durumundadır.

Yeni rallide başı çekecek hisseler: THY,SAHOL,BÜYÜK BANKALAR...

Endeks bollinger bandlarında (20 denge noktası kırmızı çizgi üzerinde) olumlu bölgede ve 9 günlük(mavi çizgi) üssel ortalamalar üzerindedir.
    Son düzenleme : Cemal Erzengin; 23-01-2018 saat: 12:00.

7. BÜYÜK BANKALAR ŞOVA BAŞLADI

Bu şov geçici olmayacak,peki nereye kadar? piyasa değeri,defter değerinin en az 3 katına gidene kadar...Bankalar ezik kalmanın stresini üzerilerinden atacak.

Biliyorsunuz Enerjisa halka arz edilecek,umarım fiyatını yüksek tutmazlar,eğer bir miktar iskontolu olarak halka arz edilirse,pekala ikinci bir ''Aktaş Elektrik'' şahlanışı yaşanabilir.Şirketin halka arz beyannamesini bekliyoruz.

başarılar dilerim

allah kolaylıklar versin

Sayfa 18/81 İlkİlk ... 816171819202868 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •