Sayfa 68/1038 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon
Arama sonucu : 8297 madde; 537 - 544 arası.

Konu: Tavuk Çiftçiliği Maliyeti ve Gerekenler

1. Şimdi hacı bizim nesil siyasetle büyüdü. İrahmetli dedem hele susun ajanslar başladı derdi. Ajanslar dediği de Trt deki haberler. Şimdiki nesil tırt. Y kuşağı mı x kuşağı mı ne diyolar bu sümsüklere. Elde telefon tablet, bi boka yaradıkları yok.

Aslında fazla takmayayım diye düşünüyorum arada. Zati gelmişiz kaç yaşına. Günde 8 sahat uykuyu çık, çalışanlar için de 8 sahat mesayi, işe çişe git gel yolda geçen zaman derken bize kalıyor günde 3-4 sahat.

En güzeli çingenler gibi ânı yaşamak. Şapkalı a. An. Time. Latin keferesi buna carpe diem demiş. Carper üçgen peynirle karıştırmasın kisme. Lavaş giri o. Yumuşacık kaymak gibi. Ama ben yemem.

Bugün buldun bögün yi. Yarına Mevlam kerim. Ne takıyon kafaya her şeyi. Er bi şeyi düzeltemessin. Olduğu kadar olmadığı kader.

Kasetleri patlayan patlayana. Moruk müdürüm amman diyim kasetin patlamasın senin de. O diil de Alamancılar gibi üstte sörf tahtası gibi bagacla bi alaman plakalı mersoyla gelemedik melmekete. Alamancı sezonu açıldı. Wunde baaa. Şönn şönn.

Aslında şöyle diyim 80 ler 90 lar
    Almancılar o arabalarla bi torba cukulatayla gelince
    Biz sanayi iyi bişey sandık galiba
    Ama gördüğün gıda tarım hayvancılık özellikle Tavukçuluk en iyi para bırakan işler
    Sanayi çin e kaydı çünkü
    Siyaset konuşma bence bi fena iş
    Tez o meraktan kurtulunulmali
    Zate babalar diyim 2 boyyuk devlet plan yapiyo
    Sana secenek kalmiyo
    Kapalı kapılar ardında dünyanın herhangi x y z coğrafyasında hadi yarın seçim yapila desinler
    Tmm abi der
    Her yer
    O yüzden kafaya tek şapka tak
    Kellik varsa hep tak :-)
    Bende d vitamin az
    Beynim güneşten pisiyo
    Şapka takmiyom diye
    Geliyom burda sacmaliyom eksi sözlük çaylak mekanizması var ora yazdirmiyolar yoksa ora daha eğlenceli

3. Ben ekşide yazarım. Çaylaklıktan kurtuldum. Ama nikimi sorma sölemem.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Ben ekşide yazarım. Çaylaklıktan kurtuldum. Ama nikimi sorma sölemem.
    Okey :-))))))

5. Üstadım,
    İsviçreli araştırmacılar 5 açılı diş fırçasını bulmak için araştırma yaparken yannışlıknan başka bi şi bulmuş. Afrikada - gerek kıta Afrikası, gerek sahra altı Afrika ossun- kanser oranları diğer ülkelere göre son derece düşükmüş. Tıbbiyede buna intolerans mı morbidite mi ne diyolar, hah işte onun sebebi mucibini tetkik edince bu sıska, kara derili arkadaşların sürekli ve özellikle güneş ışıklarının en tepede olduğu saatler olan 11-14 arası bile dışarda dolaştıklarını ve bilahare vücutlarında d vitaminlerinin son derece yüksek olduğunu bu veçhile ile de kansere yakalanma sıklığının az olduğunu bulmuşlar.

Yani birileri bize yalan söylüyor olabilir. Yok öğlen güneşe çıkma, yok şekerli yeme, yok yağlı yeme falan. Araştırmak lazım. Her zaman söylemişimdir, deneysiz bir kimya düşünülemezzzz.

Belki faydası olur kopyalayalim güzel analiz
    Yurtta güneş çok amma d vitamin eksikligide çok
    Esmersen özellikle dikkat demiş
    Hoş benim ten kumral sayılır buna dahilmiyim bilmiom ama güneş altında Aval Aval gezdigimden surat koyu bacaklar beyaz kaldı haha
    Galiba demir mineralini sentezliyo güneş işinlari
    https://www.google.com/amp/www.hurri...bilir-40115002

O konulara el atanlar "super freakonomics " diye bi kitap yazmışlar 2009 da

Sayfa 68/1038 İlkİlk ... 1858666768697078118168568 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •