Sayfa 555/835 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon
Arama sonucu : 6679 madde; 4,433 - 4,440 arası.

Konu: GSRAY - Galatasaray Sportif

1. Rıdvan DİLMEN'in deyimi ile üç olur. inş

2.  Alıntı Originally Posted by kemer77 Yazıyı Oku
    Tesekkurler sayin trendhound.abimiz.biz ky yatirimciyiz kenara ne atsak kardir.ana lotlarimiz duruyor.al sat yaparak ancak ortalamamizi dusuruyoruz.sizin gibi olu fiyattan alip hisse uzerinde karda bekleme sansimiz yok.16 kasimdan beridir hissedeyim ve ilk aldigim gunden beridir al sat yapmasaydim su an hala izleyiciydim.ama allaha bin sukur olsun artik ortalamamizi bayagi asagi cektik.
    Kazancının devamını diliyorum sevgili kardeşim. Bu hissede benim stratejim seninkinden oldukça farklı. Bana göre bu hissede ciddi manada para kazanmak için yani reel bazda makul bir vadede %50 ila %150 arası kazançlar sağlamak için 2 ayrı yol var.

1. Yol: Alım seviyenizi cazip bir seviyeden belirleyip bundan asla taviz vermemek: Kendimden örnek verirsem, şu anki konjonktüre baktığımda 700 milyon tl'nin altında bir piyasa değeri alım için bana cazip geliyor. Yaptığım analiz sonucunda bu seviyeyi belirledim. Öte yandan değişik bir konjonktürde örneğin 2 sene önce olduğu gibi GSRAY'ın piyasa değeri "spot piyasada" 327 milyon tl'ye kadar düşmüştü yani hisse başına 60 kuruşa. Tabii, ondan bu yana 2 tane %400'erlik bedelli yaşandı ve şirkete sermaye enjekte edildi. Bu gelişmenin ışığında mevcut durumda 700M tl'nin altında bir PD bana göre alım için caziptir. Bu değerin tekabül ettiği hisse fiyatı da 700M : 540M = 1.30 tl oluyor. Bu seviyeye iner mi inmez mi onu hiç birimiz bilemeyiz o ayrı konu ancak 1.30'un altına gelinmesi durumunda TH alıcı olacaktır.
    Portföyümün %50'si nakitte, %50'si HALKB'dedir (maliyet 10.22 TL @ 15 Kasım 2017)

3. 2.Yol: Şirkete son derece olumlu yansıyacak bir beklentinin ciddi şekilde gerçekleşme ihtimalinin belirmesi: Böyle bir beklenti ne olabilir? Örneğin yabancı bir fona spota oranla yüksek bir fiyattan blok hisse satışı, %100'ü şirketin bünyesinde bulunan Mağazacılık A.Ş.'nin halka arzı, uzun yıllardır şirketi sömürüp çok ciddi zararlara uğratan yönetimlerin artık sona ermesi ve bundan sonra ciddi zararların yazılmayacağının ortaya çıkması, sportif başarılarda süreklilik yaşanması, şirketin mali durumuna doğrudan etki edecek önemli bir gelişmenin belirmesi vs vs gibi.
    Portföyümün %50'si nakitte, %50'si HALKB'dedir (maliyet 10.22 TL @ 15 Kasım 2017)

4. Bu 2 yol birbirinden ayrı yollardır. Ayni anda her ikisi de ortaya çıkmayacaktır ve çıkmaları da mümkün değildir, ya biri olacaktır ya da ötekisi. Örneğin 1. Yol ortaya çıkmış ise doğal olarak 2. Yol zaten hiç gündemde olmaz. 2. Yol ortaya çıkmak üzere ise zaten hisse fiyatı tabanlarda olmayacaktır. İşte GSRAY hissesi için benim belirlediğim strateji budur. Sınırları önceden belirlenmiş bu 2 yoldan herhangi biri ortaya çıktığında TH hisseye girer. Bu yollardan herhangi birisi ortaya çıkmadığı sürece de hisse ile alım yönünde ilgilenmez, timsah modunda beklemeye devam eder.

(Not: Yukarıda bahsedilenler TH'nin şahsi görüşleridir ve sadece onu bağlar)

5. Yatırımcılarının çoğu zararda olan gsray da 0.60 tl 1.30 tl gibi rakamları burada kendine göre telaffuz etmen çok yakışıksız.Heleki bedelli süreciyle buralara düşmüş bedellinin sona erdiği şu günlerde,liderliğine devam eden Galatasaray için....Borsa bu herşey olabilir elbet ama bu yorumların itici ve etik değil bence.Umarım Sonsuza Kadar ağzın Açık beklersin TH

6. bedelli paraları hesaplardan ne zaman çekilecek bilgisi olan var mı?

7.  Alıntı Originally Posted by burarc Yazıyı Oku
    bedelli paraları hesaplardan ne zaman çekilecek bilgisi olan var mı?
    İş Bankası yeni hisseleri vermiş parayı da almış..

8.  Alıntı Originally Posted by erhan80gs Yazıyı Oku
    İş Bankası yeni hisseleri vermiş parayı da almış..
    garanti bankasıyla çalışıyorum bana daha ne yeni hisse verdi ne de mevcut bedelli parasini hesabimdan çekti.uygulama her yerde sabit degil ni

Sayfa 555/835 İlkİlk ... 55455505545553554555556557565605655 ... SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •