Sayfa 513/983 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by DahaFazlaOlmaz Yazıyı Oku
    Ben altına yorum yazdım umarım yayınlanır. Aslında siyasi partilere de başvuru yapmak lazım belki ses getirebilir. Deneyen oldu mu bilmiyorum.

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. https://odatv.com/hurriyet-satisinda...-26051800.html
    Odatv ye attığım mailde yazdığımı metni bire bir yayınlamışlar. Buraya mualif medyaların mail adreslerini paylaşmıştım. Sizlerde cimer spk ya attığınız şikayetleri bu muhalif medyalara gönderin. Medyada bu olay haber yapıldıkça spk daha çok dikkate alacaktır
    Günde 5dakilanızı ayırıp ilgili kusurum ve medya gruplarına şikayetlerinizi iletin. Kipa’da ky birlik oldu ve spk muafiyeti red etmek zorunda kaldı. Odatv ye attığım metni bir arkadaş buraya paylaşmıştı alıntı yaparak gönderdim ve haber oldu. Kendisi çok güzel hazırlamış metni bozmadan haberde yayınlamışlar

3. ÜZYILIN SATIŞINDA HALKI DOLANDIRMA TEŞEBBÜSÜ-ACİL MANŞET HABER YAPILMASI LAZIM.

AYDIN DOĞANA 1,1 MİLYAR DOLAR ÖDEYEN DEMİRÖREN GRUBU 24/05/2018 DE PARASINI DOLARA FAİZE YATIRMAYAN HİSSE SENEDİ ALAN KÜÇÜK YATIRIMCILARIN YATIRIMINA GÖZ DİKTİ. AŞAĞIDA DETAYLARINI PAYLAŞIYORUM. SPK- CİMER İLGİLİ KURUMLARA ŞİKAYET DİLEKÇELERİ HIZLA İLETİLİYOR.. TWİTER VE FORMLARDA KAYNAMAYA BAŞLADI. BUNU MANŞETLERE ÇOK ACİL TAŞIMANIZ LAZIM. 1 GÜNDE YATIRIMCININ PARASI %20 ERİDİ VE SÖMÜRÜLMEYE DEVAM EDİLİYOR.

Sayın Yetkili;

Ben Borsa İstanbul A.Ş. (Bist) de işlem görmekte olan Doğan Gazetecilik ve Hürriyet Gazetecilik şirketlerinin yatırımcısıyım. Bilindiği üzere Doğan Holding ile Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. arasında 06.04.2018 günü yaklaşık olarak 919.000.000 Amerikan Doları üzerinden hisse satış sözleşmesi imzalanmış, Rekabet Kurulu onayından sonra 16.05.2018 günü pay devri yapılarak satış işlemi tamamlanmış ve Doğan Gazetecilik ile Hürriyet Gazetecilik şirketlerinin kontrolü tamamen Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. geçmiştir.

Şirketlerin kontrolünün Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. ye geçmesinden sonra Resmi Gazetenin 23 01.2014 tarih ve 28891 sayısı ile yürürlüğe giren PAY ALIM TEKLİFİ TEBLİĞİ gereği yasal zorunluluk olarak diğer pay sahiplerine çağrı yapmak zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Ancak Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.23.05.2018 günü KAP a gönderdiği açıklamada özetle;

Doğan Gazetecilik için 22,03,2018 tarihindeki Merkez Bankasınca belirlenen dolar kuru üzerinden çağrı yapmak için SPK ya başvuru yaptığını iste bildirmiştir. Oysa ki;

SPK nın Pay Alım Teklifi Madde-17 2. Fıkrası gereği ;

(2) Zorunlu pay alım teklifini doğuran işlemde fiyatın yabancı para birimi cinsinden belirlenmiş olması halinde pay alım teklifi fiyatı, pay alım teklifi yükümlülüğünü doğuran pay devri tarihindeki T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kuru ile pay alım teklifinin fiilen başlayacağı günden önceki iş günü T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kurundan yüksek olanı kullanılarak hesaplanan tutarın Türk Lirası karşılığı olarak belirlenir denmektedir.

Tebliğin ilgili maddesi bu kadar açık ve net iken hangi niyetle ve amaçla konuyla hiç alakası olmayan 22.03.2018 tarihindeki T.C.M.B. dolar kurunun esas alınmasının istenmesi anlaşılacak bir durum değildir. (Pay devri tarihi:16.05.2018 dir. Çağrı süreci başlamadığı için diğer tarih henüz belli değildir)

Yine 23.05.2018 tarihin de Hürriyet Gazetecilik için ise çağrı muafiyeti talebinde bulunmak için SPK ya başvuru yaptığını bildirmiştir.
    SPK nın Pay Alım Teklifi Madde-18 de hüküm şu şekildedir.

MADDE 18 , aşağıdaki hallerin varlığı halinde başvuru üzerine pay alım teklifinde bulunma zorunluluğuna muafiyet verebilir:
    a) Halka açık ortaklık paylarının veya oy haklarının iktisabının, finansal güçlük içinde bulunan ortaklığın mali yapısının güçlendirilmesi bakımından zorunlu olan bir sermaye yapısı değişikliği gereğince gerçekleştirilmesi (Bu durumda Kurul şirkete yeni bir fon girişinin bulunup bulunmadığını veya sermaye yapısı değişikliğinin zorunlu olup olmadığını inceler).

b) Halka açık ortaklık paylarının herhangi bir genel kurul toplantısında kullanılmamış olması veya ortaklık yönetim kurulunda herhangi bir değişiklik yapılmaması şartıyla, halka açık ortaklık sermayesinde sahip olunan paylardan pay alım teklifi yapma zorunluluğunu gerektiren kısmın elden çıkarılması veya Kurulca uygun görülecek bir sürede elden çıkarılacağının yazılı olarak taahhüt edilmesi.

c) Halka açık ortaklığın ana ortaklığındaki yönetim kontrolü değişikliğinin, halka açık ortaklıktaki yönetim kontrolünün elde edilmesi amacını taşımaması (Bu şartın varlığının tespitinde; hedef ortaklığın, ana ortaklığın son yıllık finansal tablolara göre varlık toplamına olan etkisinin %10 u aşmaması ve ana ortaklığın faaliyet hacmi içinde önemli bir yer taşımaması ve benzeri hususlar Kurulca dikkate alınır). denmektedir.

Yukarıdaki fıkralar incelendiğinde (b) ve (c) fıkralarının şartlarının Hürriyet Gazetecilik şirketi için geçerli olmadığı (a) fıkrasında ki şartın ise daha önce SPK tarafından alınmış olan Migrosun Kipa için muafiyet talebi incelemesi sonucu muafiyet talebinin reddi şeklinde kararı göz önüne alındığında ve Kipa ile Hürriyet Gazetecilik şirketlerinin mali ve finansal tablolar yönünden incelenip karşılaştırma yapıldığında Hürriyet Gazetecilik şirketinin mali açıdan Kipa dan daha iyi durumda olması sebebiyle Kipa da uygulanan çağrı muafiyeti talebinin reddinin Hürriyet Gazetecilik içinde uygulanması gerektiği aşikardır. Ayrıca Hürriyet Gazetecilik şirketinin satılma sebebi mali ve finansal sorunlarıyla değil eski hakim ortak Doğan Holding şirketinin tüm medya sektöründen çıkma kararı sonrası ve bütün medya şirketlerini Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. ye satması sonucu gerçekleşmiştir. Ayrıca satış sonrası Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. nin Hürriyet Gazetecilik şirketine 23.05.2018 tarihi itibarıyla herhangi bir fon girişi sağlamadığı görülmektedir.

Yukarıdaki açıklamalardan anlaşılacağı üzere , Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş. nin Doğan Holding A.Ş. den bağlı medya şirketlerini satın alırken Peşin 919.000.000 Abd doları ödeyerek alması ancak iş küçük yatırımcının paylarını almaya gelince PAY ALIM TEKLİFİ TEBLİĞİ maddeleri çok açık ve net olmasına rağmen hiçbir hukuki ve kanuni dayanağı olmayan sebeplerle Doğan Gazetecilik için çağrı fiyatını düşük tutmaya çalışması ve Hürriyet Gazetecilik için çağrı yapmayarak binlerce küçük yatırımcıyı mağdur etmeye çalışması anlaşılacak bir durum değildir. Bir tarafta 919.000.000 dolarını peşin alarak mutlu olan bir kişi, diğer tarafta kanuni ve yasal hakları gasp edilerek mağdur olan binlerce küçük yatırımcı. Bu nasıl bir sistemdir anlamak çok zor gerçekten. Siz sayın SPK yetkililerinin en önemli görevlerinden bir tanesi sermayenin tabana yayılması ve mevcut yatırımcıların haklarının korunması olduğundan yola çıkarak, bu satış işlemi sonucu binlerce küçük yatırımcının mağdur olmaması için hakkımızı koruyacağınıza inanıyorum.

Ayrıca Tebliğ hüküm ve maddeleri bu kadar açık ve net iken tebliğ hükümlerine aykırı olarak alınacak kararlarla mağdur edilmem ve zarara uğratılmam durumunda, konudan sorumlu kişiler ve kurumlar hakkında dava hakkımın saklı olduğunu belirtir gereğinin yapılmasını arz ederim. 24.05.2018.

4. Fox'a felen de yazmak lazım belki haber yaparlar. Ytd

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Derinlik34 Yazıyı Oku
    https://odatv.com/hurriyet-satisinda...-26051800.html
    Odatv ye attığım mailde yazdığımı metni bire bir yayınlamışlar. Buraya mualif medyaların mail adreslerini paylaşmıştım. Sizlerde cimer spk ya attığınız şikayetleri bu muhalif medyalara gönderin. Medyada bu olay haber yapıldıkça spk daha çok dikkate alacaktır
    Günde 5dakilanızı ayırıp ilgili kusurum ve medya gruplarına şikayetlerinizi iletin. Kipaâ��da ky birlik oldu ve spk muafiyeti red etmek zorunda kaldı. Odatv ye attığım metni bir arkadaş buraya paylaşmıştı alıntı yaparak gönderdim ve haber oldu. Kendisi çok güzel hazırlamış metni bozmadan haberde yayınlamışlar
    Ellerine sağlık dostum. Dilekçeyi ben hazırlamıştım sende yollamışsın. Birlikten kuvvet doğar diye boşuna dememişler. Herkes elinden geleni yaparsa eminin müspet bir sonuç alacağız.

SM-G930F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...43#post2216943

Haftalık Hisse Yarışmamızda Final Haftası
    Son hafta tahminlerinizi alalım.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

7. Teb yatırımın hurgz çağrı muafiyeti ile ilgili raporu. Twitter da denk geldim.
    [URL]/URL]

8.  Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Teb yatırımın hurgz çağrı muafiyeti ile ilgili raporu. Twitter da denk geldim.
    [URL]/URL]

arkadaşlar bir insan kendini kendi camiyasında bu kadar düşük duruma nasıl düşürür çagrıdan sonra hangi ciddi bir yatıtımcı gelir bu kagıta tüpcü tanıdı seni herkez sen bence aydından bir adım ondesin nedenmi

Sayfa 513/983 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •