Sayfa 814/983 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,505 - 6,512 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Danıştay kervansaray ın spk tarafından alınan çağrı kararını reddetmiş. Artık bir şirket aldığında küçük yatırımcının payını almak zorunda değilsin. Hurgz ın Muafiyet reddi için. Spk nın olumlu sonucu için açılan davalar yalan oldu.

o mantıkla gidersen o zaman spk dgzte ninde satışında çağrı muafiyeti verirdi demekki bundan sonra şirket satışlarında böyle bir kural yok sapla samanı karıştırmamak lazım

2. Adamlar tezgahı iyi kurmuşlar 78 alış yaz 79 kaldır sonra ver .al sat yapa yapa para kazan kim bu yatırımdaki vatandaş....hakimler hep suni....ytd

3. Hacimler olacakti.

4. istek üzere....

HURGZ-60 DK...

şirket satışı sürecinde önce sert yükseliş ardından sert bir düşüş yaşamış bu esnada günlükte çift tepe formasyonu oluşmuş...

ama ben resmi küçültüp saatlikte olumlu bir şeyler yakalamaya çalıştım....

saatlikte bir ters bayrak oluşmuş ancak göstergelerde pozitif uyumsuzluklar var 0,80 bayrak direnci 0,76 altı bayrak stop ..

0,85 düşeni geçmesi halinde dirençler grafiktedir ...

benim görüşüme göre 0,85 kırabilirse ters bayrak gereği 1,01 lere kadar bir çıkış mümkün olabilir ancak ardaki dirençlere dikkat

[IMG][/IMG]
    BURADAKİ PAYLAŞTIĞIM GRAFİK- YORUMLAR YATIRIM TAVSİYESİ OLAMAZ ZARAR EDEBİLİRSİNİZ

5.  Alıntı Originally Posted by emirdağlı Yazıyı Oku
    istek üzere....

Hurgz-60 dk...

şirket satışı sürecinde önce sert yükseliş ardından sert bir düşüş yaşamış bu esnada günlükte çift tepe formasyonu oluşmuş...

Ama ben resmi küçültüp saatlikte olumlu bir şeyler yakalamaya çalıştım....

Saatlikte bir ters bayrak oluşmuş ancak göstergelerde pozitif uyumsuzluklar var 0,80 bayrak direnci 0,76 altı bayrak stop ..

0,85 düşeni geçmesi halinde dirençler grafiktedir ...

Benim görüşüme göre 0,85 kırabilirse ters bayrak gereği 1,01 lere kadar bir çıkış mümkün olabilir ancak ardaki dirençlere dikkat

[ımg][ımg]http://i63.tinypic.com/21984k4.jpg[/ımg][/ımg]
    guzel calısma olmus. Ben secımler yaklastıkca hareket yapacak dıye dusunuyorum. . Yatırım tavsıyesı degıldır

6.  Alıntı Originally Posted by rafuel38 Yazıyı Oku
    sayin strategi paylasimlariniz gercekten cok guzel detayli tesekkur ediyorum hisse 17 agustosdan beri dusuyor cagri haberinden beri tupcunun haberi olmadan da kimse buralara kadar dusuremez organize edilen bir hareket 13 12 2018 dgzt cagrisi bitecek kottan cikmak icin sanki onun hazirligi yapiliyor mgros kips birlesmeside oyle olmustu tupcu sanki dgzte hurgz birlestirecek gibi dgzte en zirvede 8.70 de hurgz dipte 0.78 ykr de 1 lot dgzte 10 lot hurgz gibi olabilirmi bu tarz birlesmelerde hissenin defter degerimi baz alinir piyasa degerimi ? ikinci senaryomda hurgz toplamak icin dip yapti buralardan uzun vadede toplayip kottan cikaracak
    Sayın rafule38;

Dediğiniz gibi bir birleşme olursa, Hürgz yeni bilanço henüz açıklamadı ama diyelim ki mevcut şartlarda bir birleşme olsa ne olur diye sorduğunuz sorunun cevabıyla ilgili çalışma yaptım. Çıkan sonuç :

Şimdi sizin sorularınız ve senaryo üzerinden gidersek olması gerekenler;

1. Önce DGZTE'nin kottan çıkma işlemi bitecek, sonra DGZTE için Yönetim Kurulları birleşme kararı alacak.
    2. Birleşme Kararı sonrası SPK'ya müracaat edilecek.
    3. Spk müracaatı kabul ederse, Hürriyet hissedarlarına AYRILMA HAKKI tanınacak ve bunun için Ayrılma Fiyatı belirlenecek.
    4. Birleşme oranları doğrultusunda tabloda belirtilen tutarlar civarında DGZTE'nin tamamına sahip olduğu için Demirören Medya'ya tablodaki tutarlar kadar Hürgz hissesi verilecek.
    5. Ayrılma hakkı ve birleşme sonrası yeni sermayeye göre yine tabloda belirttiğim tutarda, Hürriyet gazetesinin kottan çıkarılabilmesi için yeni sermaye durumunda Demirören Medyanın toplaması gereken Hürriyet Hisse sayısı 72.5 Milyon kadar. Bunları yapmadan borsadan çıkartması SPK Tebliğleri doğrultusunda sadece şirketin feshedilmesi yani Hürriyet Şirketinin sonlandırılması gerekir. Bu durumda da mevcut hissedarlara, şirket varlıkları yani alacak ve borçları mahsup edildikten sonra kalan tutarın hisse sayısına bölünmesi sonucunda elde edilen tutar ödenir.

TTK ve SPK tebliğleri böyle der ama her zaman bizim anladığımız ve yazılanların gerçekleşmediğini de yaşayarak öğreniyoruz.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

7. Sosyal medyada dolaşan bir sürü söylenti var. Bunlardan ikisi;

1. Hürriyet 9 aylıktan zarar açıklayacak. Bunu yayanların tek bir amacı vardır, Haftaya cuma bilanço açıklanmasının son günü. 2018 Altı aylık bilançoda 275 milyon kar açıklayan ve kendisini satın alan Demirören Medya'ya 41.4 MİLYON DOLAR BORÇ VEREN HURGZ'in sırf bu 41.4 Milyon dolardan ciddi kur farkı karı varken bunu yayanların niyetini sizin takdirinize bırakıyorum.

2. Hürriyet Emlak'ta yeni yapılanma sonrasında Hürriyet adının kullanımına son verileceği söyleniyor.

Hürriyet Emlak, Hürriyet Tarafından Doğan Holdinge satılan GLOKAL DİJİTAL HİZMETLER A.Ş.'nin bir iştirakidir. Glokal'in satışı ile birlikte Hürriyet o günkü kur üzerinden 330 Milyon TL gelir elde etmiştir. Bu satışla beraber Hürriyet'in ne GLOKAL, ne de Hürriyet Emlak ile hiç bir ilişkisi ve ticari bağı kalmamıştır. Doğal olarak da, Hürriyet adını ben olsam Demiören'ler yerine kullandırtmam. En fazla belli bir süre veririm Hürriyet adını kullandırtmak için o süre sonunda da Hürriyet adı silinir, Doğan artık Hürriyet EMLAK'ın adını ne koyar o da kendi bileceği iştir.

KISACA, HÜRRİYET'in Hürriyet Emlak'la HİÇ BİR İLİŞİĞİ YOKTUR.

3. VATAN GAZETESİ ve YAYSAT'ın kapatılması sonrasında Milliyet'in de kapatılacağı idda edilmişti. Bu YÖNETİM tarafından yalanlandı ve bunu yalanı iddaa edenler hakkında hukuki sürecin başlatılacağı açıklandı. Bu yazıda Hürriyet'in de adı geçince, acaba Hürriyet için de benzer durum söz konusu olabilir mi diye insanların kafasında soru işaretleri dolanmaya başladı. Milliyet için bu durum yalanladığına göre Hürriyet için böyle bir durumun söz edilmesi mümkün görünmemektedir.

4. DGZTE'den sonra, HURGZ'in de borsa dışına çıkarılması söylentisi. Arkadaşlar ben Hurgz sahibi olarak keşke Demirören HURGZ'i borsa kotundan çıkartmak keşke bir karar alsa ve bunun için gerekenleri yapsa derim. Bu bizim için mükemmel bir karar olurdu. Nedeni de, HURGZ'i borsa kotundan çıkarabilmek için SPK TEBLİĞİ gereği %95'ini TOPLAMASI GEREKİYOR.

"Borsa kotundan çıkmaya ilişkin ilke ve esaslar, yatırım ortaklıkları dışında kalan ve çağrı yoluyla ya da herhangi bir başka yöntemle halka açık anonim ortaklığın sermayesinin ve/veya oy haklarının doğrudan veya dolaylı olarak % 95 veya daha fazlasına tek başına ya da birlikte hareket ettiği kişilerle birlikte sahip olunan ortaklıklar tarafından uygulanabilecektir."

Yani 552 Milyon sermayenin %95'ine ulaşması gerekir. Böyle bir durumda piyasadaki 123.267.211 lotun 27.600.000 lota kadarını toplaması gerekiyor. Yani piyasadan 95.6 MİLYON LOTU toplaması gerekiyor. Bunu yapmaya kalksa keşke.
    *** KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. *** LÜTFEN, tüm bilgi, haber ve önerileri akıl süzgecinizden geçirerek son kararınızı kendiniz veriniz YOKSA ZARAR EDEBİLİRSİNİZ.

8. hüriyetin zarar açıklaması mümkün deyil 20 milyonlira net borcu var faiz gideri yok gibi kur karı cabası kottan çıkarma konusu zor neden yapsınki bizim gibi kerizler varken ballı kaynak onlar için buralardan alınmayan hürriyet 1 yılsonra 2 lira olsa fenemı patron için

Sayfa 814/983 İlkİlk ... 314714764804812813814815816824864914 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •