Sayfa 849/983 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,785 - 6,792 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    Tekrar baktım yazıya..sanırı 120 m ve 155 m 2 kalem ipotek var....maddi duran varlık ve yatırım amaçlı gayrimenkul diyor...2 sine de ipotek koymuşsa 284 değer 306 oluyor...o zaman 22 m değer artışı olur

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    evet şimdi pc den inceledim...
    ilk mesajımı dikkate almayın
    değer artışı 180 m değil 22 m civarında olacaktır...

ipotek konulan arsalar ve binalar tutarı 9 aylık bilançoda 284 m gösterilmiştir...
    306 m lik ipotek konulmuştur...

şimdi aklımda deli sorular...
    1.si krediler çekileli aylar olmuş şimdi mi ipotek akıllarına geldi?
    2.si krediyi çeken demirören medya şirketimiz yararına kullandırmış...
    neden krediyi şirketimiz çekmemiş???
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

2. Hürriyet inanılmaz bir şekilde bilançoyu düzeltmeye çalışıyor. Sebebini anlamadım yeni ortak mı alacak bunlar acaba?

3. bilançoda borç göstermek istemiyorlar, bilançoyu düzeltiyorlar bilançodaki banka borçlarını da son yapalacak sermaye arttırımı ile temizliyorlar, kısacası borçları demirören medyaya kakalıyorlar, oradaki şirketleri de bence Hürriyette birleştirecekler, Hürriyetin marka değeri kullanılacak.

4. sn yahya kara;
    demirören medya %100 demirörenlerin..
    hurgz %77 demiörenlerin
    neden hurgz nin borçlarını demirören medyaya kakalasınlar?
    tam tersi hurgz nin kasasındaki parayı borç alan demirören medya o parayla hurgz de tahsisli yapıp 1 tl den ortaklığını arttırıyor...
    tahsisli için finansal borçların yapılandırılması gerekçesi kullanılması çok komik geldi bana...
    finansallarında sıkıntı olan şirket kasasındaki 42 m doları ana ortağına borç verir mi?
    finansalların bir kısmını kapatır rahatlar ...

işletme sermayesi sağlamak amaçlı krediyi neden şirket değil de anaortak çekip şirkete aktarıyor bunu anlamadım...
    bilen biri anlatırsa sevinirim...

5.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    sn yahya kara;
    demirören medya %100 demirörenlerin..
    hurgz %77 demiörenlerin
    neden hurgz nin borçlarını demirören medyaya kakalasınlar?
    tam tersi hurgz nin kasasındaki parayı borç alan demirören medya o parayla hurgz de tahsisli yapıp 1 tl den ortaklığını arttırıyor...
    tahsisli için finansal borçların yapılandırılması gerekçesi kullanılması çok komik geldi bana...
    finansallarında sıkıntı olan şirket kasasındaki 42 m doları ana ortağına borç verir mi?
    finansalların bir kısmını kapatır rahatlar ...

işletme sermayesi sağlamak amaçlı krediyi neden şirket değil de anaortak çekip şirkete aktarıyor bunu anlamadım...
    bilen biri anlatırsa sevinirim...
    Kardeşim, Grup firmalarında ana ortak üzerinden kredi verilir Bankalarda tek bir çatı limit oluşturulur konsolide olan bilanço üzerinden kredi değerlemesi yapılır, Genel kredi sözleşmesine de her grup firma imza atar. finansal borçların yapılandırılması burada vade uzatımı bir yapılandırma değil, kredinin kapanmasıdır. Kısacası bunu banka istemiştir. Firmada buna uymuştur, diğer bir ihtimal hürriyetin büyümesini ancak özkaynak ve halka arz ile büyünmesi isteniyordur, sermaye maliyeti finansman giderinin yanında çok ucuz kaldı.

6. hüriyetin borsada işlem gören 100 milyon lotu zıraatin elinde
    rehin ilk önce bu lotları geri alabilirler
    bu sermaye artışından gelecek payı zıraate verirler lotlar serbes kalır

sonra ver coşkuyu
    ben küçük yatıtımcıda yani bizlerde lotun çok fazla oldugunu zannet miyorum en fazla 15 milyon civarıdır
    bu da her türlü operasyonu yaptırır insana
    ver coşkuyu
    hüriyet öyle hürriyet böyle

7.  Alıntı Originally Posted by yahya kara Yazıyı Oku
    Kardeşim, Grup firmalarında ana ortak üzerinden kredi verilir Bankalarda tek bir çatı limit oluşturulur konsolide olan bilanço üzerinden kredi değerlemesi yapılır, Genel kredi sözleşmesine de her grup firma imza atar. finansal borçların yapılandırılması burada vade uzatımı bir yapılandırma değil, kredinin kapanmasıdır. Kısacası bunu banka istemiştir. Firmada buna uymuştur, diğer bir ihtimal hürriyetin büyümesini ancak özkaynak ve halka arz ile büyünmesi isteniyordur, sermaye maliyeti finansman giderinin yanında çok ucuz kaldı.
    Ha diyorsan niye anaortak krediyi çekiyor diye, demirören medyanın miladı dolmuştur paravan şirket olmuştur artık, teamüllen çekmemesi gerekir.

8.  Alıntı Originally Posted by yahya kara Yazıyı Oku
    Ha diyorsan niye anaortak krediyi çekiyor diye, demirören medyanın miladı dolmuştur paravan şirket olmuştur artık, teamüllen çekmemesi gerekir.
    1 liradan alacağı hisseleri borsada satılan tipe dönüştürüp yüksek fiyatlardan satarak para kazanma isteği demirörenler için çok basit kalacağını düşünüyorum...
    %7.5 lik 40 m lotun muhtemel bir kottan çıkma amacı taşıyacağını düşünüyorum nedense...

Sayfa 849/983 İlkİlk ... 349749799839847848849850851859899949 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •