Sayfa 837/983 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon
Arama sonucu : 7864 madde; 6,689 - 6,696 arası.

Konu: HURGZ - Hürriyet Gazetecilik

1. Tahsisli onaylanırsa o zaman sürerler ve %98 yakalarlar kanımca...fiyatı düşük tutmaları gerekçesi ayrılma hakkı tanıyacaklar kottan çıkarken...ayrılma hakkı pay değeri düşük çıksın diye....ama ortaklıktan çıkarmak için en az 2 yıl boyunca ky sayısının 200 ün altında olması gerekir diye biliyorum...tahsisli bedelli onaylanınca kalın lot sahibi ile kot dışında anlaşırlar bunlar...

SM-N910C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

2. Ayrılma hakkı ayrı şey satma hakkı ayrı şey bunları karıştırmayalım...
    Satma hakkında değerleme raporuyla paya değer biçilir bu 1, Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son 1 ay, 6 ay, 1 yıl ve 5 yıl içinde oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlara bakılır bu 2, Hakim ortak olunup zorunlu pay alımı kapsamında alım bedeli fiyatı bu 3 ...Bu 3 açıklamada geçen fiyatlardan hangisi yüksek ise o bedel satma hakkı adil bedeli olarak hesaplanır.

Ayrılma hakkında ise hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki 30 gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyat neyse o baz alınır.
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

3.  Alıntı Originally Posted by zor Yazıyı Oku
    Ayrılma hakkı ayrı şey satma hakkı ayrı şey bunları karıştırmayalım...
    Satma hakkında değerleme raporuyla paya değer biçilir bu 1, Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son 1 ay, 6 ay, 1 yıl ve 5 yıl içinde oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlara bakılır bu 2, Hakim ortak olunup zorunlu pay alımı kapsamında alım bedeli fiyatı bu 3 ...Bu 3 açıklamada geçen fiyatlardan hangisi yüksek ise o bedel satma hakkı adil bedeli olarak hesaplanır.

Ayrılma hakkında ise hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki 30 gün içinde borsada oluşan ağırlıklı ortalama fiyat neyse o baz alınır.
    Bu fiyatlarla ayrılma hakkı oluşturabilecek şartları elde etmeleri imkansız. Perde arkasında illegal anlaşmalar gerekir.

4. Şu an 1 Hurgz için değerleme yapılsa 1,30-1,40 arası bir değer bulunur tahminim...
    Yazdıklarım kişisel görüşümdür, hiçbir şekilde al sat tut tavsiyesi değildir !

5. 92 oldu heyyy maşallah yürü be hurgz

6. Hakim ortak Şirketin paylarının %95 ini topladığında yk kararı ile kottan çıkma kararı alırsa bunu spkya 5 iş günü içinde bildirir.spk nın ayrılma hakkı tebliğine göre de fiyat belirlenir diye biliyorum...yanılıyor muyum?

7. Ortaklıktan çıkarma işlemi oluşabilmesi için %98 toplaması gerek.2 yıl boyunca 200 den az yatırımcı olduğu tespiti gerekliliği değiştirilmiş olmalı...

Sayfa 837/983 İlkİlk ... 337737787827835836837838839847887937 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •