Sayfa 105/230 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 833 - 840 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

survival Guest
    DEVİR Hocam'dan da bir yorum alsak harika olurdu..

2.  Alıntı Originally Posted by Feridun_Bitir Yazıyı Oku
    C.3 itkiselleşemesin ED şeklinde bir C ile bu eziyet bitsin.Ek 21491

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ED şeklinde C dalgası ihtimali kanımca 1 kaç gün içinde çöp oldu.
    Şu an yaşanan dalga bir 3. dalga karakterinde ve bir itki olarak gelişiyor. Üstteki resimdeki B dediğim yere daha önce 1 demiştim. Tekrar o sayıma dönüyorum. Zaten hazırlığım buna yönelik idi. Şu an yaşanan dalgayı 3.1 olarak düşünüyorum. Gelecek olan düzeltmeden sonra son anatrendimizin en sert 3.3 dalgası gelecek diye düşünüyorum.

Mart gibi bu 3 bitmiş olur bence en az 130K da. Daha sonraki düzeltme 4 dalgadan sonra kanımca uzatma yapacak bir 5 ile anatrendimiz bitecek diye düşünüyorum.

Bankaların 3. dalgada olduğu çok açık ve o şekilde de sayılabiliyor. TOBO'Lar realize oldu. Burda kafa karıştıran endeks oldu. Özellikle sanayi tarafında Bazı kağıtlar bence hüsran olacak orada çok canlar yanacak. Bazı kağıtlar ise 1. dalgalarına yeni başladı. onlar 5. dalgada daha çok getiri yapar bence.

3. Endeksi sürükleyen kağıtları her fırsatta alıp paketleyip ufak tahtalarda yaptıkları gibi toplayıp bugünler için hazırladılar. Bu manipülasyon oldukça merkezi şekilde ve çok yüksek makamlarla işbirliği içinde yapıldı. Bu amcaların bir planı var. Bu plan ufak çaplı bir borsa balonu oluşturup yığınları borsaya çekmek suretiyle halka arzlara hazır bir piyasa oluşturmak. Reel piyasaya hareket gelmesi için piyasaya para sürmeleri lazım bunu ise DOLARA gitmemesi lazım. BU ise ancak daha cazip bir alternatif ortaya çıkarmakla olur.

Bu TR'den çıkamamış develüasyon yemiş yabancı için de bir exit ralli olarak düşünülüyor. Sıkışmış holding ve borçlu şirketler için ise ikicil arz vs. şeklinde hafifleme aracı olacaktır. Patronlardan ortak satışları da beklerim son aşamada. Yani özetle böyle bir borsa balonuna herkesin ihtiyacı var.

Son olarak da bu trendin sonunda eskiden YO'ları yaptıkları gibi, hafif kağıtlarda günlerce süren tavan serileri ile kitleleri büyülemeye yönelik hareketler görülecek. İşte o zaman satıp çıkıp bi daha da uğramamayı düşünüyorum.

Burda böyle yazıyorum arkadaşlar lütfen ukalalık olarak algılamayın. Kafamdaki ana plan DEVİR hoca sayesinde şekillendi onun 1 yıldır anlattıklarını çok iyi kavradığımı dşünüyorum. Ben de 21 yıldır burada para kazanmaya çalışan bi adamım. Kendi deneyimlerimle DEVİR hocanın yazdıklarını harmanladığım zaman bu fikirler ortaya çıkıyor.

4. DEVİR hocam, eski zamanlarda bir ara bir PACMAN oyunu benzetmesi yapmıştınız. Orada bahsettiğiniz bir konu vardı. Birileri Canavara yakalanana kadar TR'de uygulanan politika ile çeşitli fikirlerden sistem dışına itilen aslında geleceğimiz olan kaybetmekte olduğumuz insanlar... Bunu günbegün yaşıyor ve TR'nin nasıl içinin boşaltıldığını görüyorum. SÜreç de oldukça ilerledi hani tabuta son çivinin çakılmasına fazla kalmadı...

Hiç aklımdan çıkmıyor bu.

5. 97 bine gelmiş bist için balondan söz edebilirmiyiz? Bist'in f/k sı kaç? Kimi şirketler hisse fiyatını düşük gördükleri için geri alım yapıyorlarken ortak satışları beklentisi taban tabana zıt değil mi?

FIG-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. [QUOTE=vbulat;3062226]97 bine gelmiş bist için balondan söz edebilirmiyiz? Bist'in f/k sı kaç? Kimi şirketler hisse fiyatını düşük gördükleri için geri alım yapıyorlarken ortak satışları beklentisi taban tabana zıt değil mi?
    [/QUOTE

Balon ruhu 150K-200K endeks aralığında.

7. [QUOTE=Feridun_Bitir;3062319]
     Alıntı Originally Posted by vbulat Yazıyı Oku
    97 bine gelmiş bist için balondan söz edebilirmiyiz? Bist'in f/k sı kaç? Kimi şirketler hisse fiyatını düşük gördükleri için geri alım yapıyorlarken ortak satışları beklentisi taban tabana zıt değil mi?
    [/QUOTE

Balon ruhu 150K-200K endeks aralığında.
    Daha anca 7 bin puan artı yaptı...150-200 ler için çok çok erken...

8. C olmaz ise 1 sayarız
    1 olmaz ise C deriz
    ED mi yoksa 3.3 ü mü

SAY SAY DUR

7 ocak da AL veren klasik TA ya uyan millet bu arada malı götürdü
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

Sayfa 105/230 İlkİlk ... 55595103104105106107115155205 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •