Sayfa 106/230 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 841 - 848 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by VOLBOR Yazıyı Oku
    C olmaz ise 1 sayarız
    1 olmaz ise C deriz
    ED mi yoksa 3.3 ü mü

SAY SAY DUR

7 ocak da AL veren klasik TA ya uyan millet bu arada malı götürdü
    Tekrar 90000 inersek.. Sen o zaman gör burayı.

2. Bu şekilde bir artışa kayıtsız kalmak doğru değil gerekirse perspektifi değiştireceksiniz. EW iyi bir öngörü sağlayıcı ama trigger değildir. Tetik olmadan da olmaz

GT-I9500 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. sn.devir, bizdeki bu yukseliş bovespadaki gibi olabilir mi? malum bovespa kriz öncesi zirveyi deldi gecti, bizim tarihsel trend kırılamadığına göre bu iş bitmiş gibi görünüyor, secim vs. kimsenin cesareti yokken borsaya girmeye alıp ucuracaklar sanki bovespa gibi

4.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    Soru şu : Bistteki düşüş bitti mi ? Yeni zirveye mi gidiyoruz, Yoksa bu yaşanan Kaç aydır süregelen yassı kalıbın C atağı ve sonra düşüşün ikinci bacağı mı görülecek ?

Ben %60 yassı kalıbın C atağı yaşandığını düşünüyorum, Bu atak bizi seçime kadar piyasayı iyi gösterecek bir süreç gibi gözüküyor.. 89100 ve 92100 deki gapların bu atak sonrası kapanacağını düşünebiliriz.

%40 ihtimal verdiğim düşüş bitti senaryosu var ise zaten, çok fırsatlar verecektir.

2 ihtimalinde cepte olduğunu düşünerek kısa vadeli bir itkisel atak bitmek üzere olduğunu ve bu atağın önümüzdeki haftadan itibaren geri dönüş veya düzeltmesini yaşayacağız. saatlikte NU lar göze batıyor.

%60 ihimal verdiğim yassı kalıbın C atağı ideal fiyat seviyelerine çok yaklaştı. ideaş yerler 102500 idi, xu30 ağırlıklı hareket olduğu için o ideal hedefe çok daha yakın yere itkisel bir atakla vurdu. zaman olarak çok kısa oluşu ve 92000 de kocaman gap bırakışı ileriki günlerde temkini getiriyor. işc gibi birçok amiral senetler aylar öncesindeki gap ları kapadı ve y.d. abd endeksleride gap larını kapattılar gecen gün ve oradada bir y.takoz oluştu ve kırıldı.

2007 yılındada böyle bir yassı kalıbın C atağı 1 ayda %25 prim yaptırmıştı endekse, 1,5 ayda hepsini geri verdi. kabaca bu atakta 3 haftada ilerledi.

Bu sürecin düzeltmesi nelere kadir olacak önümüzdeki süreçte bize neler gösterecek göreceğiz..

5.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    Ben %60 yassı kalıbın C atağı yaşandığını düşünüyorum, Bu atak bizi seçime kadar piyasayı iyi gösterecek bir süreç gibi gözüküyor.. 89100 ve 92100 deki gapların bu atak sonrası kapanacağını düşünebiliriz.
     Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    2 ihtimalinde cepte olduğunu düşünerek kısa vadeli bir itkisel atak bitmek üzere olduğunu ve bu atağın önümüzdeki haftadan itibaren geri dönüş veya düzeltmesini yaşayacağız. saatlikte NU lar göze batıyor.

%60 ihimal verdiğim yassı kalıbın C atağı ideal fiyat seviyelerine çok yaklaştı. ideaş yerler 102500 idi, xu30 ağırlıklı hareket olduğu için o ideal hedefe çok daha yakın yere itkisel bir atakla vurdu. zaman olarak çok kısa oluşu ve 92000 de kocaman gap bırakışı ileriki günlerde temkini getiriyor. işc gibi birçok amiral senetler aylar öncesindeki gap ları kapadı ve y.d. abd endeksleride gap larını kapattılar gecen gün ve oradada bir y.takoz oluştu ve kırıldı.

2007 yılındada böyle bir yassı kalıbın C atağı 1 ayda %25 prim yaptırmıştı endekse, 1,5 ayda hepsini geri verdi. kabaca bu atakta 3 haftada ilerledi.

Bu sürecin düzeltmesi nelere kadir olacak önümüzdeki süreçte bize neler gösterecek göreceğiz..
    Sn taraftar
    ilk yazınızdaki kırmızı hale getirdiğim bölüme istinaden
    ikinci yazınızdaki düşünce birleşince
    HENÜZ
    SEÇİME 2 aydan fazla zaman varken GAPleri kapatacak bir düşüş
    ilk düşüncenizi tersine çevirmez mi ?
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

6.  Alıntı Originally Posted by VOLBOR Yazıyı Oku
    Sn taraftar
    ilk yazınızdaki kırmızı hale getirdiğim bölüme istinaden
    ikinci yazınızdaki düşünce birleşince
    HENÜZ
    SEÇİME 2 aydan fazla zaman varken GAPleri kapatacak bir düşüş
    ilk düşüncenizi tersine çevirmez mi ?
    sn.VOLBOR

ilk yorumumu ayın 17 sinde yazmıştım, endeks 96000 civarındaydı.Ben 97700 civarlarından bu C:1 atağının tamamlanıp biraz zamana yayılarak 102500 civarlarına seçin sürecine kadar devam edeceğini öngörmüştüm.

şimdi geldiğimiz noktada 87500 den başlayan bir itkisel C veya A/1 olmalı. ilk hedef 15000 puan yani 102500 fakat yükseliş xu30 ağırlıklı olduğundan genele yayılmadığından bist30 un çok daha az hedef marjı var, bugün yarın bitmesini bekliyorum saatlikteki 5.dalga uyumsuzlukları çok net. minimum 97500 ve daha altına bir geri çekilme olmalı.

A 100500 tepesi 7 haftada, B 87500 dibi 13 haftada alırken 3 haftada ideal hedefe yaklaşmamız, ya bu dalganın bölünerek tabiki bugün veya yarın başlayacak 87500 minimum düzeltmesini yaparak 1.618xA hedefine yürüyeceğini : 112000 , veya hut C atağının bittiğini düşündürecek.

Önümüzdeki hafta yaşanacak geri çekilmenin Şubat ayında bizi nerelere kadar savuracağını görüp değerlendirme yaparım kendi çapımda.

Bırakılan gaplar ise çok çok nadir olmakla birlikte genellikle kapanması beklenir, Nitekim DJI abd endekslerinde garanti, işc gibi amiral senetlerde yaşananlar hep doldu. elbette 92000 deki dolacaktır, belki şubat ayında belki başka zamanda

selametle

7.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    sn.VOLBOR

ilk yorumumu ayın 17 sinde yazmıştım, endeks 96000 civarındaydı.Ben 97700 civarlarından bu C:1 atağının tamamlanıp biraz zamana yayılarak 102500 civarlarına seçin sürecine kadar devam edeceğini öngörmüştüm.

şimdi geldiğimiz noktada 87500 den başlayan bir itkisel C veya A/1 olmalı. ilk hedef 15000 puan yani 102500 fakat yükseliş xu30 ağırlıklı olduğundan genele yayılmadığından bist30 un çok daha az hedef marjı var, bugün yarın bitmesini bekliyorum saatlikteki 5.dalga uyumsuzlukları çok net. minimum 97500 ve daha altına bir geri çekilme olmalı.

A 100500 tepesi 7 haftada, B 87500 dibi 13 haftada alırken 3 haftada ideal hedefe yaklaşmamız, ya bu dalganın bölünerek tabiki bugün veya yarın başlayacak 87500 minimum düzeltmesini yaparak 1.618xA hedefine yürüyeceğini : 112000 , veya hut C atağının bittiğini düşündürecek.

Önümüzdeki hafta yaşanacak geri çekilmenin Şubat ayında bizi nerelere kadar savuracağını görüp değerlendirme yaparım kendi çapımda.

Bırakılan gaplar ise çok çok nadir olmakla birlikte genellikle kapanması beklenir, Nitekim DJI abd endekslerinde garanti, işc gibi amiral senetlerde yaşananlar hep doldu. elbette 92000 deki dolacaktır, belki şubat ayında belki başka zamanda

selametle
    çok şık
    çok açıklayıcı ve çok anlaşılır cevabınız için teşekkürler

sadece şu kırmızı yaptığım rakam 97500 sanırım yazım hatası
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

8. Benim grafik sayın taraftar'ın sayımına uyuyor gibi gözüküyor,kanal üst bant 102.500 civarları,buradan düzeltme gelebilir,ilk etapta 98.000 var mavi ortalama,buranın altında haftalık kapanışlar sarı ortalama ve alt siyah çizgiye kadar gidebilir.

Sayfa 106/230 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •