Sayfa 117/230 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 929 - 936 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bu mikro sayımlardaki anomalileri aşmanın yolunu bulamadım. Her seferinde anomali olacak diye 2000 puan yukarıdan almak lazım herhalde. Aynısından Eylül sonu tepesinde de olmuştu. Orada bunun gibi eksik dalga yoktu. Alt 5 nolu dalga mongol çıkmıştı.
    --
    hocam bu dediğiniz dalga sayan herkeste var galiba, sayım yaparken hangisi itki, hangisi düzeltme, üçgen kuralına almaşıklığa uyuyor mu derken mikro ya mecburen dalınıyor.. öyle olunca da en iyi yerden yakalayım aşağıdan almadığımı üstten neden alayım daha primary sayımım çöp olmadı derken ..... olan oluyorrr ..

2.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Eminim öyledir. Bol kazançlar.
    --
    Hangi konudan eminsiniz?

3. Gelecek hafta hızlı düşüş bekleyenler umduklarını bulamayabilirler. Gezegenin her borsasında kısa vadeye etki eden piyasa yapıcılar bulunur. Bizde de var. Bizde bir de vadeli piyasa var. Belli bir kontratın üzeri kimde ne var ne yok bilirler. Yakalamışlarsa boğazını sıkmadan bırakmazlar. Mesela en güzel sıkıştırma yöntemi Dow düşerken piyasayı tutmaktır. Global havanın bozuk olduğu bir gün biraz da yukarı çekerseniz short pozisyonların direnci iyice kırılır. Spotta da alım yapamayan acemileri piyasaya sokmak için kullanılır. Bence gelecek hafta bozuk global havada bizi tutmaya çalışırlar. Halkbank davası veya benzeri iyi haberlerde atlamamak lazım.
    --

4. 111 bin endekste blomberg teki altyazı dikkatimi çekmişti ; küçük yatırımcı neden ralliye katılmadı diye. aklımdanda hemen şu geçti acaba 2-3 hafta sonra endeks hangi rakamda olacak.. cidden merak ediyorum. 1 ay öncesinde sanki banka değerlemelerini kimse bilmiyordu da 2 haftadamı fark ettiler.. Algı oyunları

Herkese güzel sohbet için teşekkürler, fikir jimnastiği iyi oldu. iyi geceler

5. Fakat biraz daha orta vadede global ortam bizi bağlar. Günlük barlarda MSCI-EM ile korelasyon bulamazsınız. Ama son 1 aya baktığınızda grafikler hemen hemen aynıdır.
    --

6.  Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    İlettim sn.Volbor
    çok teşekkürler

Alıntı Originally Posted by taraftar Yazıyı Oku
    aralık sonuda kızım doğduğu için tatlı telaşlar içindeydim ve hala öyleyim. ..
    Allah analı babalı büyütsün
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

7. Sn DEVİR

cidden okuduğum en kaliteli en anlaşılır en inanılır 2 elliot çu var
    1 cisi SİZ
    2 cisi sn taraftar

kitap yazmışlar dahil hiçbirinin yazdıklarına inanmıyor ve artık son 1 yıldır okumuyorum bile
    Paylaştığım hiçbir şey yatırım tavsiyesi olamaz.
    HERKESİN KENDİ AKLI VAR.

8. Burada eski dostları görmek ne güzel hala sayıyoruz say say bitmiyor. TL için alternatif bir sayımımı koyuyorum , yatırım tavsiyesi değildir.Hepsi sanal alemin senaryosudur.Çeşit çok makul olanı seçtim.

Sayfa 117/230 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •