Sayfa 29/230 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 225 - 232 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Bir kısmı sepet, diğer kısmı da parite etkisiyle Mayıs sonu dolarda yeni zirve beklentim var. Faiz artışının ağababası seçimden hemen önce 7 Haziran toplantısında gelebilir. Tabelada 4.30-4.40'lar yanarken asabı bozulmuş ahaliyle seçime gitmek istemezler.
    --

2.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Bir kısmı sepet, diğer kısmı da parite etkisiyle Mayıs sonu dolarda yeni zirve beklentim var. Faiz artışının ağababası seçimden hemen önce 7 Haziran toplantısında gelebilir. Tabelada 4.30-4.40'lar yanarken asabı bozulmuş ahaliyle seçime gitmek istemezler.
    --
    üstadım, 7 haziran geç olmaz mı ?

3.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Kriz yok, düzeltme var. Boğanın duvara kalan mesafesi 2-3 yıl.
    --
    Sayın DEVİR
    Müsadenizle
    dışardan izleyen ve yatırımcı anlayışını(Kendime göre)
    kabul eden biri olarak;
    Neden 2-3 yıl?
    Sizce 2-3 yıl süresinin gerekçelerini öğrenebilirmiyim.
    Teşekkür ederim.
    "BİZ YERİMİZDE DURUYORUZ PİYASALARDA YERİNDE DURSUN EFENDİM" E.ÖZİNCE

4.  Alıntı Originally Posted by sadeceizleyen Yazıyı Oku
    üstadım, 7 haziran geç olmaz mı ?
    Bu bir zaruret olacak şayet Mayıs ayını global dalgalanmayla geçirirsek. Elde başka tarih yok. MB zaten mesajı alır. İsterse almasın.
    --

5.  Alıntı Originally Posted by hasan uludağlı Yazıyı Oku
    Sayın DEVİR
    Müsadenizle
    dışardan izleyen ve yatırımcı anlayışını(Kendime göre)
    kabul eden biri olarak;
    Neden 2-3 yıl?
    Sizce 2-3 yıl süresinin gerekçelerini öğrenebilirmiyim.
    Teşekkür ederim.
    Bu çok öncelere dayanan bir öngörü. Teknik bir takım hesaplamalara dayanıyor. İyi bir Elliott analisti hiçbir şey bilmiyorsa, Amerikan borsalarında son bir boğa piyasası kaldığını ve 2-3 yıl süreceğini biliyor olmalı.
    --

6. Bana bazı bilgiler geliyor. Özel sektörün nakit yapısı çok güçlü bildiğimiz firmaları tahvil ihracına çıkıyor. Borçlanma faizleri %7'nin üzerinde. Bu gidişin sürdürülebilirliği yok. Muhtemelen yerel seçim sonrası kambiyo rejiminde revizyona gidilmesi gerekecek. Eline geçen üç kuruşla soluğu döviz bürosunda alan hanehalkı da iyi bir dersi hakediyor. Bu dersin katmerlisi de umarım dövizini yurtdışında plase eden iş dünyasına verilir. Bilhassa da yerli bankadan aldığı krediyi yurtdışında istifleyip bankaya yapılandırma adı altında şantaj yapanlara.

7. Geçen Gürcistan örneği vermiştim. Kambiyo rejimi bizden daha serbest. ATM'lerden dolar/euro çekebiliyorsunuz. Ama parası değer kaybetmiyor. Çünkü hanehalkı dövizle ilgilenmiyor. Ekonomi dinamikleri çok farklı olsa da bence tüm sorun psikolojik. Bu mikrop bize girmiş bir kere. Her tedirginlikte yeniden hortluyor. Bize yapmadığını bırakmayan bir ülkenin parasını alıp bankada tutan gerçek vatansever olamaz. Senin devletin sana %14 faiz veriyor. Dolar fetişistleri herhalde devlet batarsa ABD'ye göçetmeyi planlıyorlar !
    --

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    hayatımın hiçbir döneminde dolar veya altın alıp biriktirmedim.hadi altını bir derece anlarım (aslında buna da anlam veremiyorum) ama dolar alıp biriktirmek nedir? şirketseniz ithalat v.s. yapıyorsanız anlarım ama vatandaşın gidip döviz bürolarında kuyruğa girmesi hergün dolar , eur fiyatlarını takip etmesi , bizlere yapmadıkları kalmayan abd, almanya, fransa v.s. ülkelerin parasını istiflemesini aklım almıyor....dediğiniz gibi bu mikrop gibi virüs gibi milletin içine işlemiş bunu yapmadan duramıyor insanımız...halbuki tüm millet bu işten el etek çekse bak dolar eur nasıl tepe taklak oluyor....

Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    Geçen Gürcistan örneği vermiştim. Kambiyo rejimi bizden daha serbest. ATM'lerden dolar/euro çekebiliyorsunuz. Ama parası değer kaybetmiyor. Çünkü hanehalkı dövizle ilgilenmiyor. Ekonomi dinamikleri çok farklı olsa da bence tüm sorun psikolojik. Bu mikrop bize girmiş bir kere. Her tedirginlikte yeniden hortluyor. Bize yapmadığını bırakmayan bir ülkenin parasını alıp bankada tutan gerçek vatansever olamaz. Senin devletin sana %14 faiz veriyor. Dolar fetişistleri herhalde devlet batarsa ABD'ye göçetmeyi planlıyorlar !
    --

Sayfa 29/230 İlkİlk ... 1927282930313979129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •