Sayfa 111/230 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 1839 madde; 881 - 888 arası.

Konu: XU100'de Anatrendler

1. Dow Jones ve saz arkadaşları için 2-3 sene sonra beklediğimiz herşeyin sonu zirvesi çoğumuza korkutucu geliyor olabilir ancak benim için artık ölmüş bir hayalin dirilmesi ihtimalini de beraberinde getiriyor. Benim ütopyam borsanın açıldığı 1986 senesine mevcut bilgimle dönebilmek.
    Önce kısa bir bilgi vereyim. Elliott analistlerinin beklediği bu son zirvenin etiketi GSC 3. Yani grandsupercycle 3. Yaklaşık 250 yıllık bir yükseliş dalgasının sonu. Haliyle sırada bekleyen GSC 4, ölçek gözönüne alındığında bir facia gibi duruyor (dedim, devam edicem feci bir kaza oldu caddede)
    --

2. Yaralı yok, gençler orta refüjdeki reklam panosuna girmişler devam edelim..
    --

3.  Alıntı Originally Posted by altnygt Yazıyı Oku
    Devir üstad benim sayımlarıda değerlendirimisin?ilk grafikte 4 dediğim yer 4a da olabilir...2.GRAFİKTEKİ SAYIMA DAHA YAKINIM... DAX GRAFİĞİ 2.GRAFI DESTEKLİYOR...
    Ölçeği log yapıp çalışırsanız daha iyi sonuç alırsınız.
    --

4. ELLİOT AÇISINDAN DAX SAYIMI SÜPER KOLAY VE NET...HAFTALIK GRAFİKLERDE MİNÖR DALGALARDA BİLE 5 Lİ İTKİLER VE ABC DÜZELTMELERİ NET GÖRÜLÜYOR...3.5 DALGASI BAŞLAMIŞ GÖRÜNÜYOR...BU DALGADA DA 5 Lİ YAPI BÜYÜK İHTİMAL HAFTALIKLARDA NET SAYILACAK...DOLAYISIYLA 12300-12400 CİVARINDA 1 ETİKETİNİ KOYACAĞIZ VE 2 İÇİN 10300-11000 ARASINA GELECEK....BU ARADA BİZDE 120-89 HAREKETİNİ YAPACAĞIZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

5.  Alıntı Originally Posted by DEVİR Yazıyı Oku
    ahaliyi 1 hafta gönderdiğim için zamanım müsait. Kokoreç haricinde dışarıya pek çıkmam grafiklerle zaman geçiririm.
    Burada bazı muhtemel yanlış anlamalar olabilir ona dair iki cümle yazayım.
    Dow Jones mutlaka 26000'i görmek zorunda değil. Düzeltmenin ikinci ayağı olursa ve 21000'lere tekrar gelirse bence kısa süreliğine algoların da yardımıyla 19000'ler yanabilir. Oraya kadar gelmişken sansasyon yapmadan olmaz.
    --
    Allah kavuştursun sn.Devir, 1 hafta demekki bu topic okunması gereken ilk yer.

6. GSC 4 dalgasının formatı konusunda şimdilik bilgi sahibi değiliz ancak alternation ilkesi gereği sharp correction olma olasılığı az. Bu GSC 4 bir düzeltme dalgası olacağı için corrective kalıpta yani 3 dalga olacak. 2 adet supercycle düşüş ve 1 adet ikisinin arasında supercycle yükseliş. Elimizde güvenilir verilere dayanan bir GSC bear market yok. Aslında hiç yok. Ama bir numara ufak olanından 2 tane var. İlkinin etiketi SC 2. 1835 yılında başlamış, kimine göre 1843'de kimine göre de 1857'de sonlanmış. 1857 diyenlerin gerekçesi enflasyon düzeltmesi ki bana göre yanlış. Dolayısıyla bu dalga sadece 8 yıl sürmüş. Düşüş yüzdesi % 73. Yani borsa dörtte birine inmiş. İkincisi meşhur 29 buhranı. Sadece 3 yıl sürmüş. Bunda da düşüş nispeti % 89. Yani onda birine düşen bir piyasadan sözediyoruz.
    --

7. Son zirve görüldükten sonra bizi karşılayacak ilk dalga SC(A) dalgası olacak ve benim de tahminim odur ki uzun yıllar sürmeyecek. Öncekiler gibi 3-5 yılda arşa çıkmış fiyatlamaları aşağı çekecek. Kabaca 40000'den başlayıp 4500'de bitse %90'a yakın düşecek demektir. Bunu tabi ki sakince yapmayacak. Devasa bir finansal krizi de beraberinde getirecek. Kapitalizm eğer bu tsunamiyi ölmeden atlatabilirse (ki bence atlatacak), SC(B) tepki dalgası sahneye çıkacak. Bu dalga kendi ölçeğinde bir tepki dalgası olsa da aslında biz faniler için gerek süresi, gerekse ebadı gereği 1986'ya geri dönüş anlamına geliyor. Burada yapılması gereken, üç beş sene piyasalardan uzak durmak ve başka meşgaleler bulmak.
    --

8. BİST100 DOLAR GRAFİĞİNE GÖRE 5 Lİ DÜŞÜŞÜN 4.DALGASINI YAPIYORUZ BENCE... %50 FİBO SEVİYESİ 22.4 USD DAN SONRA 12.3 USD DOLAR SEVİYESİ OLASI BENCE...SONRASINDA 51 USD BEKLİYORUM 2 SENE İÇİNDE....

Sayfa 111/230 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •