Sayfa 110/326 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 873 - 880 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Sarkuysanda biraz sabırlı olun prim güzel olacak bakır fiyatarı cuma %2.60 pazartesi ise %1.52 değer kazandı..Bakır değer kazanıyorsa sarkuysan neden prim vermesin demekk bakıra talep var demekki sarkuysan şirketi bu dönemden sonra işleri açılacak son düzlük pskolojik direnç 6.00 seviyesi burayı kırmayı başarırsa hisse güçlenir kalıcı yükseliş başlar. y.t.d.

2. Birçok firmanın zarar açıkladığı 3 aylıklarda Sarkuysan'ın hiç de fena sayılmayacak kar getirmesini olumlu buluyorum.İlginçtir; kısa vadeli borçları hatırı sayılır azalırken,uzun vadeli borçları benzer oranda artmış.
    Ancak, şaşılacak bir durum var ki, üç ayda 100,707 milyon TL finansal gider yazmış.Bit yeniği burada.
    Yıllardır Çaycı'nın değişmeyen politikası bu.

3.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Birçok firmanın zarar açıkladığı 3 aylıklarda Sarkuysan'ın hiç de fena sayılmayacak kar getirmesini olumlu buluyorum.İlginçtir; kısa vadeli borçları hatırı sayılır azalırken,uzun vadeli borçları benzer oranda artmış.
    Ancak, şaşılacak bir durum var ki, üç ayda 100,707 milyon TL finansal gider yazmış.Bit yeniği burada.
    Yıllardır Çaycı'nın değişmeyen politikası bu.
    Behzat abim, bence borçlanma maliyetlerinin bu kadar düştüğü ortamda kısa vadeli borçları uzun vadeli borçlara kapatmayı tercih etmişler. Bunu yapmak kısa vadede ek bir yük getirmiş ve finansman giderlerini arttırmış olabilir. Gelecek bilançolar daha düşük finansman giderleri gerçekleşirse çok ciddi kar rakamları gelmeye başlayabilir. Kısa vadeli borçların bu dönemde uzun vadeye yayılması bana stratejik olarak gayet doğru bir hamle gibi geldi.

Tabi bunları hep o bit yeniği in olmaması kaydıyla varsayıyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Behzat abim, bence borçlanma maliyetlerinin bu kadar düştüğü ortamda kısa vadeli borçları uzun vadeli borçlara kapatmayı tercih etmişler. Bunu yapmak kısa vadede ek bir yük getirmiş ve finansman giderlerini arttırmış olabilir. Gelecek bilançolar daha düşük finansman giderleri gerçekleşirse çok ciddi kar rakamları gelmeye başlayabilir. Kısa vadeli borçların bu dönemde uzun vadeye yayılması bana stratejik olarak gayet doğru bir hamle gibi geldi.

Tabi bunları hep o bit yeniği in olmaması kaydıyla varsayıyorum.
    Büyük olasılıkla çok haklısınız değerli Cover13. Hakikaten finansal giderler düşük olsa inanılmaz karlar gelecek. Hele ki bu düşük faiz ortamında.

5. En lanet kağıtlardan birisi,sanırım bir grup girdi,daha önceki grupda bunlara ekmek yedirmek istemiyor......

6.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    En lanet kağıtlardan birisi,sanırım bir grup girdi,daha önceki grupda bunlara ekmek yedirmek istemiyor......
    Benim izlediğim sarky de sizin söylediğiniz senaryoya dair pek bir işaret yok. Öyle grup savaşı birbirine ekmek yedirme yedirmeme gibi bir durumla ilgili ne hacimde bir işaret ne fiyatta bir işaret var. Benim gördüğüm sakin sakin satıcı bekleniyor yada o izlenim ya atılıyor. #Borsada hiçbir zaman mutlak doğru yoktur, doğruya yakın tahmin vardır# yalnız söz efsane oldu alıntı değildir. Kullanırsanız beni kaynak göstermeyi unutmayın

7. Az önce ABD'de FED faiz kararını açıkladı ve faizleri değiştirmeyerek 0-0.25 bandında bıraktı.Bu hem ABD ve hem de dünya borsalarının işine gelir.Ayrıca Euro/dolar paritesi Euro lehine hatırı sayılır yükseldi. Bu arada bakır fiyatları da kısa sürede büyük artış göstererek 5,730 USD'ye yükseldi. Nerede bakarsak bakalım Sarkuysan için hayırlı gelişmeler bunlar.
    işte ben de son söz olarak diyorum ki; verme malını ellere,vurma poponu yerlere !

8. D*a nanın kuyruğunun kopmasına az kaldı. Ay sonu temettü dağıtımı 29 da da genel kurul var.
    Çaycıyı sıkıştırmak için büyük fırsat var ama nerdeeeee.
    Temettü alan miras yediler Yarabbi şükür diyip susuyorlar. İş yine bize kalıyor. Şu ABD li fonların temsilcisi avukatı nerde acaba biraz hesap sorsalar.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

Sayfa 110/326 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •