Sayfa 108/165 İlkİlk ... 85898106107108109110118158 ... SonSon
Arama sonucu : 1315 madde; 857 - 864 arası.

Konu: HATEK - Hatay Tekstil

1. sn Alabao 'nun tespitleri çok dikkat çekici.Ve borsada tecrübeli olduğunun göstergesi.Sermayesi 21 milyon,özsermayesi 212 milyon ,defter değeri 10.100 TL olan 2011 senesinde 33,000 TL görmüş ve bugüne kadar sermaye artırımı yapmamış bir hisse.Kademelerine baktığımızda cok çabuk yol katedebilecek bir görünüm sözkonusu.Güzel bir bilanço,veya bedelsiz sermaye arttırım kararı hissede yukarı doğru çok hızlı hareket getirebilir.kendi düşüncelerim olup tavsiye olarak algılamayınız.

2. Bu hisseden daha sağlam hisse mi var acabagi adam üretiminin %90 nini ihrac ediyor Türkiye iyiyede kotuyede gitse üretiyor ve yabancı ortaklarına satmasi icin yolluyor ustune bu bize yetmez yeni üretim yeri lazim diyor hadi buyrun daha ne olsun istiyorsunuz daha geçen aylarda varlik satisi yaptin 30 küsür milyonuda attin cebe Allah artırsın da bizide gör artik abdo kardeş

3. spekle patron pastada anlaşamıyor olabılır hiç bi iyi haberı satın almadı hep iç edi bılemedıgımız olumsuz bir durum var sanki.....

4.  Alıntı Originally Posted by ardaxy Yazıyı Oku
    spekle patron pastada anlaşamıyor olabılır hiç bi iyi haberı satın almadı hep iç edi bılemedıgımız olumsuz bir durum var sanki.....
    Adam üretim tesisini artirmak için uğraşıyor üstüne ihracat yapip karın alasını yapıyor yetmiyor 90 milyon kari eritip 19 lara düşürüyor malvarligi satip kasaya nakit koyuyor hisse taş gibi duruyor ortaklar 5 milyon lot satacağım diyor yine taş kesiliyor. Gec bunlari anam babam geç, seni bekleyeceğim senin ederin buralar değil değil 10 liradan önce hisse ver bana deme 10 lira yap sonra konuşalım derim

5. Bu ne ya bu hissenin piyasa yapicisi yok mu %4-5 ayni gün icerisinde 100-200 lotla hareket ettirilmemesi gerekir. Eyy patronlar eyyy spk bişeyler yap

6.  Alıntı Originally Posted by alabao Yazıyı Oku
    Adam üretim tesisini artirmak için uğraşıyor üstüne ihracat yapip karın alasını yapıyor yetmiyor 90 milyon kari eritip 19 lara düşürüyor malvarligi satip kasaya nakit koyuyor hisse taş gibi duruyor ortaklar 5 milyon lot satacağım diyor yine taş kesiliyor. Gec bunlari anam babam geç, seni bekleyeceğim senin ederin buralar değil değil 10 liradan önce hisse ver bana deme 10 lira yap sonra konuşalım derim
    Şirket nakit akışına oranla kısa dönemli finansal borçları jarşulamafı zor görünüyor

Bu konuda ne yapacakları önemli;
    Reflnanmsnla borçları uzun döneme mi yayacaklar?
    Bedelli sermaye artılı mu yapacaklar?
    Tahsisli sermaye artışı mı yapacaklar?
    Finans yapısı güçlü bir grup şirketi ile birleşme mi olacak?
    Varlık satışı mı olacak?

7.  Alıntı Originally Posted by 1prometheus Yazıyı Oku
    Şirket nakit akışına oranla kısa dönemli finansal borçları jarşulamafı zor görünüyor

Bu konuda ne yapacakları önemli;
    Reflnanmsnla borçları uzun döneme mi yayacaklar?
    Bedelli sermaye artılı mu yapacaklar?
    Tahsisli sermaye artışı mı yapacaklar?
    Finans yapısı güçlü bir grup şirketi ile birleşme mi olacak?
    Varlık satışı mı olacak?
    Benim kafam durdu artık bu hisse burada kalmamali ne yaparsa yapsin burada kalmamali sadece tahsisli icin burada olmasi mantikli

Sayfa 108/165 İlkİlk ... 85898106107108109110118158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •