Sayfa 1366/1366 İlkİlk ... 366866126613161356136413651366
Arama sonucu : 10925 madde; 10,921 - 10,925 arası.

Konu: Hissenet Haftalık Hisse Yarışması 2

1.  Alıntı Originally Posted by CÜNEYT Yazıyı Oku
    komutanın altında idi öyle bulduk

Bu son hafta hep tesadüfler ile dolu, demek fener gs nin altında he?..

2.  Alıntı Originally Posted by cüneyt Yazıyı Oku
    tespitin harika var bir edepsiz orada
    Bir mi ???

3.  Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    bilmem mi abi gecen sene her gün yazmasamda okuduğum topikti ekonomiyi güzel yorumlayan genel kültürü yüksek hayatın bütün sillesini yemiş feleğin çemberinden geçmiş,hükümeti iyi yönlü- kötü yönlü eleştiren (iyi yönünü eleştiren hiç görmedim) yazdıkları ile gündem belirleğen ,attığı adımları bilen, ırakı yı ağzına içen güzel abilerle dolu .....hepsini efendiliklerinden dolayı kutlarım ben orayı takip etmeyi bazılarının ırakı yı içmek yerine şişesinin *********** sonra dinimiz ile yazdıkları ve yaptıkları karakatür paylaşımları ile dalga gececek kadar adileşen ************.insancıkların varlığı beni çoook ama çok rahatsız ettiğinden dolayı takibi bıraktım....herkesin siyasi düşüncelerine hdp hariç saygı duyar hak veririm(Ben 18 yaşında iken trafik kazasında ölen anam sağcı babam ırakıcı idi .onları üzmemek adına ..yaşım 36.5 kimseye oy vermedim hiç bir partiyede sempatim yok, kanımca hepsi 3 kağıtcı )başımıza gecen hükümetleri tabiki eleştire biliriz amma' bir hoş görü dini olan İSLAM ı kesinlikle bir espiri konusu dahi yapamayız...İslam ın şartlarının 5/3 ünü uygulamaya calışsamda (umarım bir gün 5/5 ini uygularım ) yinede tavsiyeniz üzerine yazmasamda takibe başlayacağım umarım bu tip yazılanları ve paylaşımları başta siz ve başkan olmak üzere yapanları uyarırsanız cafenin hasılatı daha çok yükselir gibime geliyor
    LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ

"İNNEDDÎNE INDALLÂHİL İSLAM" ALLAH KATINDA DİN İSLAMD'IR
    M. Günay SIDDIKOĞLU / 2010-05-09 08:38:23
    "İnneddîne ındallâhil İslâm.(ü) ve mahtelefellezîne ûtülkitâbe illâ min ba'di mâ câehümül ılmu bağyen beynehüm. Vemen yekfür biêyetillâhi feinnellâhe serîül hısâb(i)*ALİ İMRAN/19.

"Fein hâccûke fegul eslemtü vechiye lillâhi vemenittebeani. Ve gul lillezîne ûtül kitâbe vel ümmiyyûne eeslemtüm. Fein eslemû fegadihtedev. Ve in tevellev feinnemâ aleykel belâğ.(u) Vallâhü basîrun bil ıbâd(i)*ALİ İMRAN 20.

"Allah katında din, şüphesiz İslâmiyet'tir. Ancak, Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki ihtiras yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini kim inkâr ederse bilsin ki, Allah hesabı çabuk görür." "Ey Muhammed! Eğer seninle tartışmaya girişirlerse, "Ben bana uyanlarla birlikte kendimi Allah'a verdim," de. Kendilerine Kitap verilenlere ve kitapsızlara: "Siz de İslâm oldunuz mu?"de, şâyet İslâm olurlarsa doğru yola girmişlerdir, yüz çevirirlerse, sana yalnız tebliğ etmek düşer. Allah kullarını görür." (Ali İmran 3/19-20)

Allah (c.c.) şöyle buyuruyor:

"Kim İslam'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, (o din) ondan kabul edilmeyecek ve o, ahirette kaybedenlerden olacaktır." (Al-i İmran: 3/85)

Din takip edilen, gidilen yol demektir. Din insanın, insanların uyguladıkları hayat programıdır. Din bir yaşam biçimidir. Din bir toplumun uymak zorunda olduğu kanunlar, yasalar manzumesidir. Din insanın Allah, diğer insan ve varlıklarla münasebetlerini düzenleyen ve hayatına yön veren, onlarla ilgili davranışlarına esas olacak kurallar bütününe verilen addır.. Tüm bunları düzenlemek için kişi neye ve kime müracaat ediyorsa kişi onun dininde demektir. Bu manada kominizim de, kapitalizm de, sosyalizm de, Siyonizim de, Liberalizim de, bir dindir. Bunlar da insanların ortaya attıkları bâtıl dinlerdir ve sistemlerdir.

Arapça kökenli bir kelime olan din sözlükte "örf ve âdet, ceza ve karşılık, mükâfat, itaat, hesap, boyun eğme, hâkimiyet ve galibiyet, saltanat ve mülkiyet, hüküm ve ferman, makbul ibadet, millet, şeriat" gibi çeşitli anlamlara gelir.

Bugün Batı dillerinde din karşılığı kullanılan religion kelimesinin aslı Latince'dir ve "bir şeyi vazife edinmek, tekrar tekrar okumak, yapmak", ayrıca "insanları Allah'a bağlayan bağ" anlamlarını içermektedir.

Her dinî kültürün din kavramını ifade etmek üzere seçtiği kelimelere ait anlamların ortak noktasının "yol, inanç, âdet, kulluk" olduğu söylenebilir.

"İnneddîne ındallâhil İslâm.(ü) ve mahtelefellezîne ûtülkitâbe illâ min ba'di mâ câehümül ılmu bağyen beynehüm. Vemen yekfür biêyetillâhi feinnellâhe serîül hısâb(i)*

"Allah katında din, şüphesiz İslâmiyet'tir. Ancak, Kitap verilenler, kendilerine ilim geldikten sonra, aralarındaki ihtiras yüzünden ayrılığa düştüler. Allah'ın âyetlerini kim inkâr ederse bilsin ki, Allah hesabı çabuk görür." (Ali İmran/19.)

Allah katında Allah'ın kabul edip razı olduğu bir tek din, bir tek yol var, o da teslimiyettir, İslâmiyettir. Allah katında tek bir hayat tarzı var, o da Müslümanlıktır. Dünyada pek çok yol, pek çok din, pek çok hayat programı, pek çok yaşam biçimi, pek çok sistem vardır. Allah bunlardan hiçbirisini kabul etmiyor. Bunlara uyanların hiç birisini hidâyete ulaştırmıyor, cennete götürmüyor. Bunların hiçbirisi bağlılarının aklını, kalbini, duyularını doyuramaz. Hiçbirisi kullarının, evini, ailesini, ülkesini mutluluğa ulaştıramaz. İşte görüyoruz, Allah dininin dışındaki dinler, Allah sisteminin, Allah programının dışındaki sistemler ve programların hiç birisi insanları huzura kavuşturamıyor. Çünkü Allah katında, Allah'ın razı olup kabul buyurduğu tek din İslâm'dır.

. Kâfirûn sûresindeki:

"De ki Ey kâfirler! Sizin dininiz sizin benim ki de benim olsun!" BURASI SÜPER

Âyeti bunu anlatır. Dikkat ederseniz önce ey kâfirler dedi Rabbimiz, sonra da sizin dininiz sizin olsun dedi. Demek ki kâfirin de bir dini, kâfirin de bir hayat programı vardır. Elbette yeryüzünde dinsiz, yâni kanunsuz, kuralsız, yolsuz sistemsiz bir toplum düşünmek mümkün değildir. Yine Yusuf sûresinde:

"Kralın dinine göre kardeşini alıkoyması Yusuf'a yakışmazdı" (Yusuf 76)

Âyet-i kerimesinde anlatılan kralın dininden maksat da kralın sistemi ve o toplumda yürürlükte bulunan kralın ceza kanunlarıdır. Öyleyse Allah kanunlarını, Allah yasasını, Allah'ın ceza kanunlarını uygulayan toplum Allah'ın dinindedir, başkalarının kanunlarını, başkalarının ceza yasalarını uygulayan toplum da kanunlarını uyguladığı kimselerin dininde ve onların kulu olmuştur.

"İnneddîne Indallâhil İslam"

BU AYET'İN HUTBELERDE OKUNMASINA NİÇİN SON VERİLDİ?

AKP iktidarının yaptığı en yanlış işlerden birisi de Peygamber Efendimiz zamanından beri hutbelerde okunan "İNNEDDİNE INDALLAHİL İSLAM" ayetinin okunmasına Yahudilere ve

Hıristiyanlara "Dinler Arası Diyalog" çalışmaları kapsamında şirin görünmek amacıyla son verilmesidir. Bütün

Yapmış oldukları yanlışlıklar bir tarafa bu günah AKP'ye yeterde artar bile.. Yarın huzur-u mahşerde AKP bunun cevabını nasıl verecek doğrusu çok merak ediyor ve onları Allah'a havale ediyorum..
    üstad dan yine muhteşem bir yazı.katılmamak ne mümkün.hemde her harfiyen.teşekkürler hislere tercüman olduğun için.

Kafeyi kötüleyip durmayın Hisse.net’in ekol basliklarindandir. Ne ararsanız var anlık gelişmeler & olaylar , siyaset , laylay eğlence ne ararsanız bulunur

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadenizin yeşillikler diyarı..şehri İstanbul .
    Gönderi
    19,613
     Alıntı Originally Posted by 2ileri1geri Yazıyı Oku
    49. Hafta ile sezon kapanir...
    Bir daha ki sezonda bulusmak dilegiyle...
    Forum kurallarını okumak için tıklayınız

Forumun Altın Kuralı : Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya/satmaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır..

Not: hisse başlıklarında dini ve siyasi ile futbol taraftarlığı yazıları kabul edilmiyor.

Sayfa 1366/1366 İlkİlk ... 366866126613161356136413651366

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •