Sayfa 4/99 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon
Arama sonucu : 785 madde; 25 - 32 arası.

Konu: Trend Takibi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by hayat2000 Yazıyı Oku
    Bendeki algoritmaya göre saatlik ve 4 saatlik grafiklerdeki verilere dayanarak
    Borsa 100 endeksinin 97.849 en düşük seviyeden 100.586 seviyesine bir çıkış
    olması sebebiyle kısa vadeli (saatlikler ve günlük) grafik, bu seviyede durulma
    olduğu görünmekte. Yukarı trend oluşursa bunu grafikle tekrar buradan paylaşacağım. Topiği takipte kalalım.
    Geldim efendim ve gençlerin umutlarıyla yaşadığına bir kez daha tanık oldum.

Sizin Balıkçı sünger çıkarmak için daha da derinlere dalmak istiyor. Resimde
    kullanılan periyotta hareketli ortalamaların bir kez olsun Keltner Kanalı üstüne
    çıkamadığı görülüyor. Siz de tutmuş "Güzel günler göreceğiz/Motorları maviliklere
    süreceğiz" diyorsunuz.

Tamam göstergeler küçükten büyüğe doğru iyileşip kötüleşiyor. Fakat 4 ay/11
    haftadır kırmızı olan indikatörlerin saatlik ve günlüklerde yeşillenmesi bana
    bir anlam ifade etmiyor. 4 Saatlik grafikleri kullandığımızda resmin dibine kadar
    giriyor ve büyük resmi gözden kaçırıyoruz.

Olaya eskilerin "İşimizi kış tutalım/Yaz çıkarsa bahtımıza" anlayışıyla yaklaşmak
    ve "Keçiyi yardan uçuran bir tutam ottur" uyarısını hatırdan çıkarmamak
    bendenize bu aşamada daha mantıklı görünüyor.

https://twitter.com/DonKisot_BIST1
    Doğru olsam ok gibi yabana atarlar beni/Eğri olsam yay gibi elde tutarlar beni

2. Hoşgeldiniz Sayın Donkişot,

Katkı ve esprili yorumlarınız için teşekkür ederim Beni bu gün gülümsettiniz, Allah da sizin gülümsemeniz için yardımcınız olsun.

Bizim balıkçı belki bugünlük birşey çıkaramaz ama bir öncülük edip umut kapısı olabilir. Karnımız aç balık tutamıyoruz ama olta takılı ve suyun diplerinde Her an bir sürpriz olabilir. Daha dipleri görebiliriz buna katılıyorum. Çünkü bir dibin onaylanması 1 günlük iş değil, haftalar alıyor. Bu konuda herkes gibi ben de üzgünüm.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
     Alıntı Originally Posted by hayat2000 Yazıyı Oku
    Hoşgeldiniz Sayın Donkişot,

Katkı ve esprili yorumlarınız için teşekkür ederim Beni bu gün gülümsettiniz,
    Allah da sizin gülümsemeniz için yardımcınız olsun.

Bizim balıkçı belki bugünlük birşey çıkaramaz ama bir öncülük edip umut kapısı olabilir.
    Karnımız aç balık tutamıyoruz ama olta takılı ve suyun diplerinde Her an bir sürpriz
    olabilir. Daha dipleri görebiliriz buna katılıyorum. Çünkü bir dibin onaylanması 1 günlük
    iş değil, haftalar alıyor. Bu konuda herkes gibi ben de üzgünüm.
    Mevlam cümlemizin yüzünü güldürsün.

Sizin balıkçı oltasını sandalın veya köprünün üstünden attıysa sorun yok. Ancak
    bana balık tutmak yerine sünger çıkarmaya yemin etmiş gibi görünüyor. Eğer
    öyleyse vurgun yeme riskini de göze almış demektir.

Günlük grafikte fiyatlar 22 Mart tan bu yana BB orta bandı altında seyrediyor.
    Ne zaman ki bu bandın üstüne çıkar, işte o zaman tehlikeli dalgıçlıktan güvenli
    olta balıkçılığına terfi eder. Sabah 98 bini gören endeks şu an 100.500 seviyesinde
    geziniyor. Emniyetle balık tutmak için fiyatların 107 binin üzerine çıkması gerekiyor.
    Siz rüzgarın, fırtınan, kasırganın peş peşe sahne aldığı bu ortamda buna imkan,
    ihtimal veriyor musunuz?

4.  Alıntı Originally Posted by Don Kişot Yazıyı Oku
    Mevlam cümlemizin yüzünü güldürsün.

Sizin balıkçı oltasını sandalın veya köprünün üstünden attıysa sorun yok. Ancak
    bana balık tutmak yerine sünger çıkarmaya yemin etmiş gibi görünüyor. Eğer
    öyleyse vurgun yeme riskini de göze almış demektir.

Günlük grafikte fiyatlar 22 Mart tan bu yana BB orta bandı altında seyrediyor.
    Ne zaman ki bu bandın üstüne çıkar, işte o zaman tehlikeli dalgıçlıktan güvenli
    olta balıkçılığına terfi eder. Sabah 98 bini gören endeks şu an 100.500 seviyesinde
    geziniyor. Emniyetle balık tutmak için fiyatların 107 binin üzerine çıkması gerekiyor.
    Siz rüzgarın, fırtınan, kasırganın peş peşe sahne aldığı bu ortamda buna imkan,
    ihtimal veriyor musunuz?

Dediklerinize katılmamak mümkün değil sayın hocam. Lakin balık tutmak isteyen balıkçılar da suyun içerisindeler. Bir taraftan nefes almak için suyun üstüne zıplayıp tekrar nefeslerini tutup balık tutmaya çalışıyorlar Balık düşmeyince bu sefer nefes yetmiyor ve tekrar suyun üzerine zıplıyorlar. Borsada durum şu an için bu durumdadır. Ancak, balıkçıyı kurtarabilecek büyük bir balık gelir ve yukarıya çekerse işte, o zaman balıkçı hem doyabilir hem rahat nefes alabilir. İşte suyun dibinde olmanın sıkıntılı tarafı çok olduğu gibi bir ihtimal iyi tarafı da olabilmektedir.

Bu arada bizler burada yazışırken borsa 1610 puan yükseldi Kalıcı olabilmesi için sizin de bahsettiğiniz 107 binli rakamlara kadar çıkış lazımdır. Ümitlerimiz hiç solmasın

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,945
    Anladım balık tutmak için suya girmek şart diyorsunuz.
    Hamsi, istavrit, levrek ... benim karnımı doyurmaz diye ekliyorsunuz.
    Oltadan vazgeçmiş sepetle balık avlamaya yeltenmişsiniz.
    Fakat ava çıkıp av olmak da var.
    Dikkat edin de balina gibi büyük balıklar sahile yaklaşmasın.
    Sizi ve sepetinizi alıp enginlere uzaklaşmasın.

Gördüğüm kadarıyla XU100 101.100 seviyelerinde geziniyor.
    107 bine ne kaldı ki? Asılın küreklere.

6. Endeks 102.500 seviyesine kadar toparlandı.

Haftalık barın 104,800 puanı aşabilmesi durumunda trend yukarı olur.

Ayrıca, aşırı satım seviyesine gerilemiş hisse senetleri dip seviyelerinde olduğunu onaylarsa, bunun endekse olumlu katkısı olabileceğini düşünüyorum.

İyi haftalar dilerim.

7. @Selcuk_Atak_ adlı kişinin Tweetine göz at: https://twitter.com/Selcuk_Atak_/sta...615782913?s=08

8. 103.600
    104.000'i geçmesi lazım ki yukarıyı görebilelim.

Sayfa 4/99 İlkİlk ... 234561454 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •