Sayfa 94/99 İlkİlk ... 44849293949596 ... SonSon
Arama sonucu : 785 madde; 745 - 752 arası.

Konu: Trend Takibi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by alyel Yazıyı Oku
    Hatır bilenlerin hiç eksilmesin
    iyilik ve güzellik ler peşinizi hiç bırakmasın
    Bir Anda Sabah Olmaz Ebeda
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
     Alıntı Originally Posted by MR&MRS Yazıyı Oku
    Stokastik RSI (STOCH RSI)......

Stokastik RSI göstergesi (Stoch RSI) aslında bir göstergenin göstergesidir. Teknik analizde RSI göstergesi üzerinde stokastik bir hesaplama yapmak için kullanılır. Bu, kullanıcı tanımlı bir süre boyunca RSI'nın kendi yüksek / düşük aralığına göre bir ölçüsü olduğu anlamına gelir. Stokastik RSI, 0 ile 1 arasında bir değeri hesaplayan ve daha sonra bir çizgi olarak çizilen bir osilatördür. Bu gösterge esasen aşırı alım ve aşırı satım koşullarını belirlemek için kullanılır.
    TANIM......

Rasgele RSI göstergesi (Stoch RSI) esas olarak bir göstergenin bir göstergesidir. RSI göstergesine stokastik bir hesaplama sağlamak için teknik analizde kullanılır . Bu, kullanıcı tanımlı bir zaman periyodu boyunca kendi yüksek / düşük aralığına göre RSI ölçüsü anlamına gelir . Stokastik RSI, daha sonra bir çizgi olarak çizilen 0 ile 1 arasında bir değer hesaplayan bir osilatördür . Bu gösterge öncelikle aşırı alım ve aşırı satım koşullarını tanımlamak için kullanılır .

TARİHÇE......

Stokastik RSI (Stoch RSI) göstergesi Tushard Chande ve Stanley Kroll tarafından geliştirilmiştir. Göstergelerini 1994 tarihli The New Technical Trader kitabında tanıttılar .

TEMELLER......

Stoch RSI'nin, fiyattan iki adım uzaklaştıracak bir göstergenin göstergesi olduğunu hatırlamak önemlidir. RSI, fiyattan bir adım uzaktır ve bu nedenle RSI'nın stokastik hesaplaması iki adım uzaklıktadır. Bu önemlidir çünkü fiyattan çok adımlı olan herhangi bir göstergede olduğu gibi, Stoch RSI gerçek fiyat hareketinden kısa kesintiler yapabilir. Bir dizi bağlı gösterge olarak Stoch RSI'nin birincil işlevi, çapraz alım ve aşırı satım koşullarının yanı sıra geçitleri tanımlamaktır .

BAKILACAK ŞEY.......

Alındı ​​/ satıldı

Alım ve aşırı satım koşulları daha geleneksel farklıdır RSI . RSI aşırı alım ve aşırı satım koşulları geleneksel olarak aşırı alım için 70 ve aşırı satım için 30 iken, Stoch RSI tipik olarak sırasıyla .80 ve .20'dir. Stoch RSI kullanıldığında, aşırı alım ve aşırı satım, en altta yatan trend ile birlikte işlem yaparken en iyi şekilde çalışır .
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    :

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    TÜRKİYE CUMHURİYETİ
    Gönderi
    6,160
    ÖZET .......

Teknik analizde Stoch RSI kullanıldığında , bir tüccar dikkatli olmalıdır. Ekleyerek Stokastik için hesaplama RSI , hızı büyük ölçüde artar. Bu, çok daha fazla sinyal ve dolayısıyla daha iyi sinyaller ve daha kötü sinyaller üretebilir . Stoch RSI, en etkili olması için ek araçlar veya göstergeler ile birleştirilmelidir. Eğilim çizgilerini veya temel grafik patern analizini kullanmak temel , altta yatan eğilimleri tanımlamaya ve Stoch RSI'nin doğruluğunu artırmaya yardımcı olabilir . Stoğu RSI kullanarak altta yatan eğilime karşı ticaret yapmak tehlikeli bir öneridir.
    :

6. RSI hakkında ufak bir ek bilgi de benden olsun;

Ilgilendiginiz bir hisse senedinin 12 ay önceki grafiğini açarak ortalama olarak o günlerdeki fiyatına ve RSI 'in hangi seviyede olduğuna bakın. Bugün ile karşılaştırınca geçen yılki fiyat bugünkü fiyattan düşük, RSI yüksekte ise bu durum fiyatın pahalı olduğunu; bugünkü fiyat geçen yıldan yüksekte, RSI düşük ise bu durumda ise fiyatın ucuz olduğunu düşünebiliriz. Genellikle fiyatta beklenilen yönde değişimler olur.

Hisse seçiminde bu konu bize yardımcı olabilir. Fakat; hisse ile her türlü bilgi ve birikim beklenilen yönü tersine çevirebileceği unutulmamalıdır.

Alıntı Originally Posted by hayat2000 Yazıyı Oku
    RSI hakkında ufak bir ek bilgi de benden olsun;

Ilgilendiginiz bir hisse senedinin 12 ay önceki grafiğini açarak ortalama olarak o günlerdeki fiyatına ve RSI 'in hangi seviyede olduğuna bakın. Bugün ile karşılaştırınca geçen yılki fiyat bugünkü fiyattan düşük, RSI yüksekte ise bu durum fiyatın pahalı olduğunu; bugünkü fiyat geçen yıldan yüksekte, RSI düşük ise bu durumda ise fiyatın ucuz olduğunu düşünebiliriz. Genellikle fiyatta beklenilen yönde değişimler olur.

Hisse seçiminde bu konu bize yardımcı olabilir. Fakat; hisse ile her türlü bilgi ve birikim beklenilen yönü tersine çevirebileceği unutulmamalıdır.
    Kusura bakmayin
    Gecen yilki fiyat bu yilki fiyattan dusuk
    Ve bu yilki Rsi gecen yilkinden ? Yuksek ise hisse fiyati pahali?

8.  Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Kusura bakmayin
    Gecen yilki fiyat bu yilki fiyattan dusuk
    Ve bu yilki Rsi gecen yilkinden ? Yuksek ise hisse fiyati pahali?
    Yok kusura bakmam Sorunuzu anlayamadım; lütfen tekrar sorabilir misiniz?

Sayfa 94/99 İlkİlk ... 44849293949596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •