Sayfa 117/350 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 929 - 936 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Modidedo, Lyrk, Anonim ...
    Bunların şu topikten faydalanacağı hiç bir şey yoktu.
    Tam tersi güzel makaleler yazarak bilimsellik katıyorlardı.
    Ortam ismini yazamayacak kadar korkak olan zıpırların kabadayılık mekanına dönüşünce hepsi kaçtı.
    Benim arkadaş da bıraktı.

Acı olan;
    bu zıpırlara kimsenin tek laf etmemesi.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

arda turan ın bonservis bedeli
    yükselen tren çizgisinin kırılmasıyla çöküş başlıyor
    trend çizgisi kırılımlarıyla pozisyon alınmalı veya var olan pozisyondan cıklmalı

değerli ustadlarımı trend çizgisi kırılımları ile işlem yapabilmek adına robot veya indikatör çalışmaları yapmaya davet ediyorum

saygılar iyi çalışmalar efendim

3.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Modidedo, Lyrk, Anonim ...
    Bunların şu topikten faydalanacağı hiç bir şey yoktu.
    Tam tersi güzel makaleler yazarak bilimsellik katıyorlardı.
    Ortam ismini yazamayacak kadar korkak olan zıpırların kabadayılık mekanına dönüşünce hepsi kaçtı.
    Benim arkadaş da bıraktı.

Acı olan;
    bu zıpırlara kimsenin tek laf etmemesi.
    Anonim üstadin paylaşimlarindan halen daha faydalaniyorum, hakeza diger arkadaşlarin da , " Bir tank aliriz değil mi modi ? "

4.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Anonim üstadin paylaşimlarindan halen daha faydalaniyorum, hakeza diger arkadaşlarin da , " Bir tank aliriz değil mi modi ? "
    Modidedo'nun nefis bir paylaşımı vardı.
    "Sürekli kaybediyorum, ne yapsam olmuyor" diyen birine...
    Kısaca;
    "Belki de bırakmalısın, herkes her işi yapabilir diye bir kural yok" gibisinden..
    O yazıyı bulup tekrar paylaşmak lazım..

Ama zirve paylaşım;
    Erhan hoca'nın yatırımcılar için öneri niteliği taşıyan 10 maddelik manifestosuydu..
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

5.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Kısaca;
    "Belki de bırakmalısın, herkes her işi yapabilir diye bir kural yok" gibisinden..

Ama zirve paylaşım;
    Erhan hoca'nın yatırımcılar için öneri niteliği taşıyan 10 maddelik manifestosuydu..
    Tam isabetli 10 altin kuraldi...

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Kısaca;

Ama zirve paylaşım;
    O yazıyı bana yazmıştı

Aslında sadece beni değil birçok kişiyi de kapsıyordu, sonuçta piyasada birçoğumuz halen para kazanamıyoruz.

Yazdığı yazıya kısmen katılmıyorum.
    Evet herkes her işi yapamayabilir, ama kendini geliştirebilirde.

Erhan hocamın sözü, bence hayat felsefesi olmalı;

Ben kazanana kadar asla bitmeyecek!

Görüldüğü üzere;
    Sadece tek bir lotum var ve 1629 TL param.Komik değilmi
    VE

Sadece bir lotla neler yapılabileceğini her ay sonu gösterecem, burdada kar zarar durumunu paylaşacam.

Umarım insanların umutlarını kırmak yerine,
    Herkesin başarabileceğini gösteririm.

Sevgiler saygılar...
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

7. Ümit Hocam Twitter'dan dürtünce bir uğrayayım dedim. Ayrı kaldığım zamanı özetleyecek olursam :

Aslında idealde yapmayı planladığım sistematiği oturtmuştum, 3+ sistem ile uçmayan kaçmayan ama düzenli getiri sağlayabilen, basit bir para yönetimi algoritmasını da barındıran sistemler bütünü.

Bunun ötesinde deep learning/yapay zeka tarafında bir şeyler yapmak için işimi görecek kadar python öğrendim. ufaktan bir şeyler geliştirip test etmeye başlıyordum ki, Aileye yeni bir ufaklık katıldı, sonrasında mevcut işimden çok daha dolgun ücretli ama daha yoğun orta kademe yönetici pozisyonunda bir işe geçtim. aileye vakit, işe vakit derken, hayata yeni bir çeki düzen vermek zorunda kaldım. Bazı şeylere daha az vakit kalır oldu. O yüzden çok uğrayamadım buralara. python işlerini de yarıda kesmek zorunda kaldım.

Robotlar kenarda çalışmaya devam eti, uçmadı ama düzenli getiri sağladı. kriterlerim kabaca şöyleydi: yılın min. 9 ayını karda kapatması, maxdd %25, ortalama aylık nominal getiri min %4, (yıllık %60) pf>1.45 .

Max kaldıraç 6, ortalama kaldıraç 2.5 ile böyle devam etti.

Bu aşamada bakınca ortada olmadığım süre boyunca oluşturduğum sistematik optimize ettiğim (2007-2014) verinin altında getirmiş, ancak yukarıda saydığım performans kriterlerimi sağlamış. Yani "ovefit" diyoruz ya sürekli, overfit olmamış diyebiliriz. "better than random" bir sonuca ulaşmışım, düzenli getiri sahibi olmuşum.

Önümüzdeki 6 ay boyunca yeni bir şeyler için uzun vakit ayırmam zor gibi görünüyor ama sonrasında inşallah yine geliriz buralara. Ama Ykoc hocam sağolsun hatırlattı, arada bir selam vermeye sohbete geleyim. Üstadların yeni gelen arkadaşların hepsine selamlar.

8.  Alıntı Originally Posted by modidedo Yazıyı Oku
    Ümit Hocam Twitter'dan dürtünce bir uğrayayım dedim. Ayrı kaldığım zamanı özetleyecek olursam :

Aslında idealde yapmayı planladığım sistematiği oturtmuştum, 3+ sistem ile uçmayan kaçmayan ama düzenli getiri sağlayabilen, basit bir para yönetimi algoritmasını da barındıran sistemler bütünü.

Bunun ötesinde deep learning/yapay zeka tarafında bir şeyler yapmak için işimi görecek kadar python öğrendim. ufaktan bir şeyler geliştirip test etmeye başlıyordum ki, Aileye yeni bir ufaklık katıldı, sonrasında mevcut işimden çok daha dolgun ücretli ama daha yoğun orta kademe yönetici pozisyonunda bir işe geçtim. aileye vakit, işe vakit derken, hayata yeni bir çeki düzen vermek zorunda kaldım. Bazı şeylere daha az vakit kalır oldu. O yüzden çok uğrayamadım buralara. python işlerini de yarıda kesmek zorunda kaldım.

Robotlar kenarda çalışmaya devam eti, uçmadı ama düzenli getiri sağladı. kriterlerim kabaca şöyleydi: yılın min. 9 ayını karda kapatması, maxdd %25, ortalama aylık nominal getiri min %4, (yıllık %60) pf>1.45 .

Max kaldıraç 6, ortalama kaldıraç 2.5 ile böyle devam etti.

Bu aşamada bakınca ortada olmadığım süre boyunca oluşturduğum sistematik optimize ettiğim (2007-2014) verinin altında getirmiş, ancak yukarıda saydığım performans kriterlerimi sağlamış. Yani "ovefit" diyoruz ya sürekli, overfit olmamış diyebiliriz. "better than random" bir sonuca ulaşmışım, düzenli getiri sahibi olmuşum.

Önümüzdeki 6 ay boyunca yeni bir şeyler için uzun vakit ayırmam zor gibi görünüyor ama sonrasında inşallah yine geliriz buralara. Ama Ykoc hocam sağolsun hatırlattı, arada bir selam vermeye sohbete geleyim. Üstadların yeni gelen arkadaşların hepsine selamlar.
    Hoşgeldin sefalar getirdin üstad, uzun zaman gecti ama bu başliğin unutulmazlarindan birisi de modidedo oldu, saygilar.

Sayfa 117/350 İlkİlk ... 1767107115116117118119127167217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •