Sayfa 199/350 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,585 - 1,592 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Şaka mı yapıyorsunuz. Trend sistemleri son yükselişten sonra sarpa sardı.
    Kusura bakmayın ama böyle soluksuz yükselişte en dandik trend sistemin bile para yapması gerekirdi. Zaten trend sistemi demek soluksuz anomalilerden para kazandıran sistem demektir. Böyle dönemde kazanılmayacaksa hangi dönemde kazanılacak?

Bu rallide para kazandırmayan sistemler trend sistemi değil mean reversion sistemlerdir. Bunlar da benim için çöp demek olur (Özellikle bollingerin en sıkıştığı anda direk çöpe atılmalı)

Tabi son 3 yılda trend sistemlerinden ziyade mean reversion sistemler daha karlı olduğundan dolayı çoğu kişi sistemlerini mean reversion yapıda oluşturdu. Bundan dolayı sistemci küçük yatırımcının sistemleri trendde para yapamamış olmalı ki forumda pek sessizlik söz konusu...

2.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Kusura bakmayın ama böyle soluksuz yükselişte en dandik trend sistemin bile para yapması gerekirdi. Zaten trend sistemi demek soluksuz anomalilerden para kazandıran sistem demektir. Böyle dönemde kazanılmayacaksa hangi dönemde kazanılacak?

Bu rallide para kazandırmayan sistemler trend sistemi değil mean reversion sistemlerdir. Bunlar da benim için çöp demek olur (Özellikle bollingerin en sıkıştığı anda direk çöpe atılmalı)

Tabi son 3 yılda trend sistemlerinden ziyade mean reversion sistemler daha karlı olduğundan dolayı çoğu kişi sistemlerini mean reversion yapıda oluşturdu. Bundan dolayı sistemci küçük yatırımcının sistemleri trendde para yapamamış olmalı ki forumda pek sessizlik söz konusu...
    forumdakı sesızlıge bende anlam veremedım.

normalde buranın su an sevıncten goklere ucuyor olması gerekırdı.

Ben sevınemedım cunku stratejık bır hata yaptım ters kaldım sıstemsel bır sıkıntım olmadı.

ama burayı ozellıkle bekledım bakalım kımler ne yazacak dıye ama ses soluk cıkmadı. cıkmayınca artık yazmak durumunda kaldım.

ancak buna ragmen sesızlık hala devam edıyor.

Acaba herkes benımle aynı stratejık hatayımı yaptı diye düşünmüyor degılım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

Ben sevınemedım cunku stratejık bır hata yaptım ters kaldım sıstemsel bır sıkıntım olmadı.

ama burayı ozellıkle bekledım bakalım kımler ne yazacak dıye ama ses soluk cıkmadı. cıkmayınca artık yazmak durumunda kaldım.

Erhan
    Sana dost tavsiyesi öncelikle kendini trading disiplini konusunda geliştir. Bunca yıl oldu hala her büyük trend öncesi sistemden çıkıyorsun yani silkeleniyorsun, havlu atıyorsun. Ama flat kalarak ama taktik değiştirerek ama gap korkusu vs...

Acilen trading disiplini konusunda kendini geliştirmelisin.

Umarım bunu dost tavsiyesi olarak değerlendirirsin...

4.  Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Erhan
    Sana dost tavsiyesi öncelikle kendini trading disiplini konusunda geliştir. Bunca yıl oldu hala her büyük trend öncesi sistemden çıkıyorsun yani silkeleniyorsun, havlu atıyorsun. Ama flat kalarak ama taktik değiştirerek ama gap korkusu vs...

Acilen trading disiplini konusunda kendini geliştirmelisin.

Umarım bunu dost tavsiyesi olarak değerlendirirsin...
    haklısın bu konuda kendımı daha fazla geliştirmem gerektiği çok açık
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

Stratejik hata derken fişimi cektin erhan hoca, yoksa tasarimsal bir problem mi..

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. bende ocak ayı böyle geçti. sizde nasıl?

aynı sistemlerin 2018 i böyleydi.

7. hisse vadelilerin sistemlerinde ise şöyle bir yol izliyorum. 2 tablo hazırladım. 1. si fiyata göre yüzdesel getiri.
    yani fiyatı 10TL olan bir hisse 1 puan topladıysa %10 dur. bu vioptaki 13bin puana denk gelir.(son kapanışa göre)

2. tablo ise bar boyuna göre getirinin yüzdesel oranlanması. yani viopun 1 ay içinde bar boyuun (dip-tepe farkının) 20bin puan olduğunu varsayalım. sistem getirisi 10bin puan ise barın %50 si kadar kazanmış demektir. ki bu oran çoğu sistemci tarafından iyi bir sistem olarak kabul edilir. bar boyu kadar yani %100 olan ise mükemmel sistem kabul edilir. bunu görmek için aşağıdaki tabloyu hazırladım.
    NOT: oranı kötü olan yani normalde eksi yazan sistemleri TERS çalıştırarak test ediyorum. yani normalda al verdiği anda hesaba satış emri göndertiyorum. yani -%100 olan bir sistemde ters çalıştırığım müddetçe +%100 ile hemen hemen aynıdır.

farklı fikirleriniz yada önerileriniz varsa tartışabiliriz.
    herkese bol kazançlar

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Stratejik hata derken fişimi cektin erhan hoca, yoksa tasarimsal bir problem mi..

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    fiş kısa devre yaptı yoksa robot çalışıyor.

Sayfa 199/350 İlkİlk ... 99149189197198199200201209249299 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •