Sayfa 205/350 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,633 - 1,640 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
     Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    TORNALI

ümit bey bu işi çözmüş

2.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    TORNALI

Evet gerçekten çok hoş olmuş.ve dünden beri pek kimse yorum yapmamış çünkü herkes kendi sistemleriyle karşılaştırıp tam bir hayal kırıklığı yaşamakta bence.vay be şurda nasılda böyle bir sinyal yakmış bu sistem oysa benim sistem burda nasılda biçilmişti.gibi karşılaştırmalar yapınca herkes ben bu işi çözemedim ne kadar çalışırsam çalışayım olmuyor işte diye düşünüp suspus kalmış olabilirler.forumu yıllardır takip eden biri olarak naçizane görüşüm şöyle:daha öncede sn. tiberius sistemlerinin resimlerini atıyor bizde bunlar sistemse bizimkiler ne havasına giriyorduk.bu süreç hep tekrarlanıyor,gidiyor....
    Sizden ricam kz eğrisiyle nasıl torna yapılır a dair bir örnek kod paylaşmanızdır.evet aynı kodu buraya yazın demiyorum böyle bir istek adil olmaz.ama en azından bakın arkadaşlar eğriyle şu genel kod kalıbıyla uğraşıp geliştirin,işte bu yoldan gidin,çalışın şeklinde bir paylaşım yapılmadığı takdirde bu görsellerin hepsi boş kalıyor.millet ekran karşısında yalanıp duruyor ve sadece keşke benimde böyle bir sistemim olsaydı keşke ama ne kadar çalışırsam çalışayım bu olmayacak diyor.çünkü çok kişinin kod bilgisi oldukça düşük.en azından bu forumda 100 kişi varsa bence en az 75 i bir kaç indikatörle sistem yapmaya çalışanlar.ışık verin daha bol örnek verin.....

3.  Alıntı Originally Posted by banqydamp Yazıyı Oku
    Evet gerçekten çok hoş olmuş.ve dünden beri pek kimse yorum yapmamış çünkü herkes kendi sistemleriyle karşılaştırıp tam bir hayal kırıklığı yaşamakta bence.vay be şurda nasılda böyle bir sinyal yakmış bu sistem oysa benim sistem burda nasılda biçilmişti.gibi karşılaştırmalar yapınca herkes ben bu işi çözemedim ne kadar çalışırsam çalışayım olmuyor işte diye düşünüp suspus kalmış olabilirler.forumu yıllardır takip eden biri olarak naçizane görüşüm şöyle:daha öncede sn. tiberius sistemlerinin resimlerini atıyor bizde bunlar sistemse bizimkiler ne havasına giriyorduk.bu süreç hep tekrarlanıyor,gidiyor....
    Sizden ricam kz eğrisiyle nasıl torna yapılır a dair bir örnek kod paylaşmanızdır.evet aynı kodu buraya yazın demiyorum böyle bir istek adil olmaz.ama en azından bakın arkadaşlar eğriyle şu genel kod kalıbıyla uğraşıp geliştirin,işte bu yoldan gidin,çalışın şeklinde bir paylaşım yapılmadığı takdirde bu görsellerin hepsi boş kalıyor.millet ekran karşısında yalanıp duruyor ve sadece keşke benimde böyle bir sistemim olsaydı keşke ama ne kadar çalışırsam çalışayım bu olmayacak diyor.çünkü çok kişinin kod bilgisi oldukça düşük.en azından bu forumda 100 kişi varsa bence en az 75 i bir kaç indikatörle sistem yapmaya çalışanlar.ışık verin daha bol örnek verin.....
    KZ eğrisini geri besleme olarak kullanmak yıllar öncesine dayanıyor.
    Bu konuda çok da yazı yazdık ama sanırım gözden kaçmış ya da ciddiye alınmamış.
    Bu metodun fikir babaları Erhan Açıkgöz beyefendi ve YKOC ustadır.
    Benim önceleri çok itibar etmediğim bir yöntemdi ancak sonuçları görünce ikna oldum.
    Erhan hoca dibe vurmuşken bu yöntemle sky rocket yaptı, YKOC'un sonuçlarını ise bizzat gördüm ve ikna oldum.
    Erhan hocanın sonuçları görmedim ama tahmin ettiğim kadarıyla uzun süre düşünülmüş daha titiz bir çalışma.

Senyoraj hakları onlara ait olduğu için uygun gördükleri kadar açıklama yaparlar.
    Kabaca orijinal sistemin getiri eğrisi düşmeye başlayınca devre kesici ile sistemi FLAT duruma çekiyorlar.
    Sistem kötü bir yerde sinyal verince bir sonraki sinyalin de kötü olma olasılığı artıyor.
    Amaç bu ihtimali düşürmek.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

4.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    KZ eğrisini geri besleme olarak kullanmak yıllar öncesine dayanıyor.
    Bu konuda çok da yazı yazdık ama sanırım gözden kaçmış ya da ciddiye alınmamış.
    Bu metodun fikir babaları Erhan Açıkgöz beyefendi ve YKOC ustadır.
    Benim önceleri çok itibar etmediğim bir yöntemdi ancak sonuçları görünce ikna oldum.
    Erhan hoca dibe vurmuşken bu yöntemle sky rocket yaptı, YKOC'un sonuçlarını ise bizzat gördüm ve ikna oldum.
    Erhan hocanın sonuçları görmedim ama tahmin ettiğim kadarıyla uzun süre düşünülmüş daha titiz bir çalışma.

Senyoraj hakları onlara ait olduğu için uygun gördükleri kadar açıklama yaparlar.
    Kabaca orijinal sistemin getiri eğrisi düşmeye başlayınca devre kesici ile sistemi FLAT duruma çekiyorlar.
    Sistem kötü bir yerde sinyal verince bir sonraki sinyalin de kötü olma olasılığı artıyor.
    Amaç bu ihtimali düşürmek.
    Ciddi emek var tahminimce ben halen beceremiyorum. Devre kesici yaptıktan sonra sisteme tekrar ne zaman dönülecek? En zor kısımlardan biri bu bence. Yanlış bir yerde girince sürekli işlem yapıp flata alıp işlem sayısı artıyor kısacası saçmalıyor.

Bildiğimiz kz eğrisi mi kullanıldı yoksa günlük kz eğrisi mi acaba?

5.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Ciddi emek var tahminimce ben halen beceremiyorum. Devre kesici yaptıktan sonra sisteme tekrar dönülecek en zor kısımlardan biri bu bence. Yanlış bir yerde girince sürekli işlem yapıp flata alıp işlem sayısı artıyor kısacası saçmalıyor.

Erhan hocayı bilmiyorum ama YKOC bir kaç saat içinde kodladı.
    YKOC orijinal KZ'yi bir prosesten geçirip öyle kullanıyor.
    Erhan'ı bilmiyorum.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

6.  Alıntı Originally Posted by banqydamp Yazıyı Oku

Yıllar önce Eski forumda paylaştığım bir yazı vardı bulamadım maalesef. Özetle sistemin ham sinyallerini yayına vermek yerine sistem davranışını görüp buna göre strateji belirlemekten bahsetmiştim. Tiberius hocanın paylaştığı görsellerdeki yöntemde bu konu ile benzer ve fakat biraz daha geliştirilmiş bir yapı.

Son üç aydır klasik al sat yöntemlerinin terste kaldığı, sinyal oluşan yönün tersine hareketler olan bölgeleri daha sık görmeye başladık. İndikatörlerle oluşturduğunuz Sistem hem trendde kalsın hemde testere dediğimiz bölgelere uyum sağlasın diyorsak bunun artık çokta mümkün olmadığını görmüş olduk. ( kendi sistemlerimde şu an başarı oranı 10 sistemde 3-4 ) .

Böyle bir durumda sistemin her ürettiği sinyale atlamak yerine tutarlılık testlerine sokmak ve bunun üzerine yöntemler geliştirmek kısmen de olsa bir çözüm metodu olarak görülebilir.

Basit bir ma sisteminden örnek verecek olursak testere dediğimiz dar hareketli ama yüksek dalgalı piyasada bir kez terste kalan sistem yüksek olasılıkla devamında yine zararlı sinyal üretiyor. Yine benzer şekilde uzun trend bölgelerinin sonunda indikatör uyumsuzluklarından da kaynaklanabilen hatalı sinyaller görüyoruz. Görsellerdeki yapı bu olasılıkları göz önünde bulunduruyor. Yani kar edebilmişse veya terste kaldıysa belirli kriterlerle flate dönerek piyasa hareketinin yeniden sistemle uyumlu hale gelmesini bekliyor. Bunu koda dökerken kz eğrisini kullanmak bir yöntem olabileceği gibi sinyal tutarlılığından hareket etmekte farklı bir yaklaşım olabilir. Yani kullandığınız yapı dipten belirli bir puan üzerinde oluşmuş yukarı harekette al sinyali açmak yerine flat kalmayı seçebilir.

Bu konuda alternatif çok, yani işin özü kendi sisteminizin yapısına göre strateji geliştirebilirsiniz.

Net bir kalıp sunarak işte ben bunu kullanıyorum dememi bekleyen arkadaşlar yoktur/olmamalı diye düşünüyorum. Nihayetinde bizlere de vahiy gelmiyor , gözlemliyoruz araştırıyoruz deniyoruz vs vs .... Diğer başlığa yazmış bir arkadaş 5 yıldır soruyorum hala cevap yok diye. 5 yılın 1 haftasını bu soruyu cevaplamaya ayırsa eminim yapardı. Ben c dilini tamamen kendi çabamla kendime yetecek kadar öğrendim. 5 yılımı sadece soru sormaya ayıracağıma bir kez sorarım cevap alamazsam kendim yapana kadar uğraşırım ve yaparım.

7.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Ciddi emek var tahminimce ben halen beceremiyorum. Devre kesici yaptıktan sonra sisteme tekrar ne zaman dönülecek? En zor kısımlardan biri bu bence. Yanlış bir yerde girince sürekli işlem yapıp flata alıp işlem sayısı artıyor kısacası saçmalıyor.

Arkadaşlar KZ eğrisine takılıp kalmayın , esas olan sisteminizin sinyalleri, zaten KZ yi de bu sinyaller oluşturuyor. ve KZ fiyat hareketiyle tam bağlantılı olduğu için çok pürüzlü bu yüzden genel manada bir çözüm üretmenize yetmeyebilir.

Ayrıca sisteminizin tesadüfi işlemler açmaması , belirli bir mantıkla hareket etmesi en öncelikli konu.

8.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Arkadaşlar KZ eğrisine takılıp kalmayın , esas olan sisteminizin sinyalleri, zaten KZ yi de bu sinyaller oluşturuyor. ve KZ fiyat hareketiyle tam bağlantılı olduğu için çok pürüzlü bu yüzden genel manada bir çözüm üretmenize yetmeyebilir.

Ayrıca sisteminizin tesadüfi işlemler açmaması , belirli bir mantıkla hareket etmesi en öncelikli konu.
    Teşekkür ederim Ümit hocam, eğri yumuşatılıyor bu yöntemlerle ancak maxdd de bir düşüş gerçekleştirebildiniz mi? Mesela maxdd si net 15 olan bir sistem 10 a indi mi?

Sayfa 205/350 İlkİlk ... 105155195203204205206207215255305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •