Sayfa 41/350 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 321 - 328 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    sermaye yönetimi gercekten önemli bir konu ben henuz detayli bir calisma yapamadim para yonetmiyle ilgili.

önerebileceginiz kaynak varmidir ya da feyz olmasi acisindan basitce baslangic stratejileri.

dogru ve etkili sermaye yönetimi ile isler cok daha farkli olabiliyor görünen bir sey...

LG-D855 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sayabileceğim bazı durumlar var aslıdna herşey olasılıkla alakalı.

1-genellıkle beklenmedık bir haber olumsuz yonde gelen haberler ucak düşürülmesi darbe seçim sonuclarının farklı çıkması gibi.
    yani ani gelişmelerin hepsi genellıkle olumsuzdur bu sebeple çoğu aşağı gap ani ve olumsuz haber akışından kaynaklanır.

dolayısıyla aşağı yonlü hareketlere daha yüksek lotla girilebilir yani sistemin her şortuna daha fazla sermayeyle kalmak iyi olabilir.

TR piyasası öyle bir piyasa genelde hafta sonu veya piyasa kapalıyken iyi haber gelipte yukarı gap yaratması pek nadir rastlanan bir durumdur. DOlayıısla olaslık olarka aşğı gapler çok daha fazla görülür. yukarı gapler ise genellıkle sisstemlerimiz dogru yonde girer çunku cogu yukarı gap olumlu hava ortamında gelişiyor. ancak tüm bunlara ragmen aşağı gapler kacınılmak olarak daha fazla.

2-ana yönun ne olduguda yine olaslıkları arttırmak için önemli ana yön aşağı yondeyse çoğu long sinyalın zararla kapanacagı anlamı cıkacaktır. buda ana yonun terisene daha az lotla girmenın başarı olasılıgını arttıracagını gösteriyor. ana yonu belirlemek için farklı bir çok yontem kullanılabilir. çeşitli uzun vadeli MA lar veya piyasanın genel ana kanalınının kanal cubuklarına yaklasması ana yön trendının değişiminin yaklasıtıgna işaret edebilir.

3.sounc olarka piyasa bir matematik bir istatistik ve olaslık barındırdıgını tartısmaya acık olsa bile yaptıgım arge ile kanıtladım kendı capımdı yapacagınız teknık calısmaların saglıklı calısma ihtimalinin yüksek oldugunu söylebiliriz. BU durumda piyasadakı ekonomık gelişmeler ile teknık analizi birleştirip uzun vadeli yön belirlenir ve sistemin para yönetim şeklini bu duruma göre ayarlarsanız sonuclar iyileşecektir. TÜm bunlar illa matematiksel bir denkleme oturtulmak zorunda değil manuel uzun vadeli öngörülere dayalı sistem optımızasyonuda basarı saglayacaktır. yanlız bu ongorulerı teknık analizle belirleyip haberlerin tümüne kulak tıkamak şartıyla. Algılarınız matematiği ve istatistiği değiştirmemeli.

4-piyasa trendlerını kanallarını teknık anlamda analiz edebiliyor ve piyasanın aslında ıstatıstıkler ve olaslıklar zinciri içinde hareket ettiğini saptadıgımıza göre üretilen sistemlerin kar eğriside bu matematiği içinde barındırıyor demektir. Dolayısıyla kar eğriside kendı içinde çeşitli matematiksel ve teknık anlamda sorgulanıp çeşitli kanallar ana yön belirlemeleri vesaire yapabılır. BUda sistemlerinizin başarısını arttıracak önemli bir unsur olacak ve para yönetiminizi geliştirmenizi saglayacaktır.

5-kısaca %50 nin üzerinde cıkan tüm olaslıkları sisteminize bir şekilde kullanılabilir hale getirirseniz bu para yönetimine entegre edilecek olaslıklarda dahil. karlarınız daha çok artacaktır. Tabiki hiçbirisi kusursuz bir sistem yaratmayacaktır hatta bazı yontemler risklerinizi arttırabılır ancak olaslık denklemınız doğru ise totalde bu rısklerınız mınımal düzeyde kalacaktır.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2. Arkadaşlar yeniyim ama sistemimi nasıl optimasyon edebilirim ? Birde geçmiş verileri 1 dakikalıkta nasıl görürüm yardımcı olabilecek var mı bana teşekkürler...

3.  Alıntı Originally Posted by player2974 Yazıyı Oku
    Arkadaşlar yeniyim ama sistemimi nasıl optimasyon edebilirim ? Birde geçmiş verileri 1 dakikalıkta nasıl görürüm yardımcı olabilecek var mı bana teşekkürler...
    Optimizasyon konusunda sitede http://www.directfn.com.tr/idealsistem/ ve programın içerisinde birçok örnek mevcut.

1dk daha eski verilere ulaşmak için programın eski kullanıcı olmanız veya yasal ise o eski kullanıcıdan dataları almanız gerekiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by KOSA Yazıyı Oku
    Ornek ;
    Mov 3 50 yi kesince tek lot al, 5 50 yi kesince 2 ci lotu al, 7 50 yi kesince 3, mov 3, Mov 5 , 7 ve 50 in ustunde ise ve ortalamalar sirali ise ise 4 cuyu al gibi. v.s. bu konuda cok farkli yonten uygulanabilir.
    aslinda bu sekilde lineer olarak dagitilmis farkli seviyede lot artirmayi kastetmiyorum, cunki piyasada herhangi bir seviyede herhangi bir tarafa poz actigimiz zaman kabaca ihtimal her zaman yuzde 50 dir. yani piyasanin nereden donecegini kestirmek pek mumkun olmuyor.

benim istedigim yapi non lineer olmali, poz zararli ise kismen az lotla karli ise yuksek lotla girmis olmaliyim erhan hocanin bahsettigi gibi diyelim ki 5 tane zararli islemden sonra 2x lot 10 zararli islemi gorunce 4x lot gibi. veya son 20 islemin yuzdesel olarak zararda ise gelecek islemlere daha yuksek lot gibi.

yada yine getiri egrisi takibi ile x lot la 10000 puan yedikten sonra (basarili bir sistemin getiri egrisinin yukari gitme egiliminde olmasi dolayisiyla) 2x lot la devam edip 10000 puani cikardigi zaman 20000 puan olarak fayda saglamak gibi.

sistemlerimizdeki islemleri inceledigimiz zaman her ay kabaca diyelim 13000 puan aliyor 10000 puan zarar yaziyor kayma komisyon dusunmez isek 3000 arti ile ayi bitiriyor. buradaki 1 tane 1000 puanlik zarar yazan pozu tersine cevirebilsek 3000 degil 5000 artiyla bitirecegiz buda basariyi yuzde 66 artirmis olacak yillik 24000 puan ederki hatiri sayilir bir getiri iyilestirmesi.

sistemlere farkli yetenekler kazandirmak lazim. iyi giden bir sistemi kucuk dokunuslarla cok harika hale getirebilecegimizi dusunuyorum.

5. piyasa rastgele hareket ediyormus gibi gorunsede tam olarak rastgele oldugunu soyleyemeyiz bence. sonucta surekli trend olamaz yada surekli yatay olamaz buyuk sermayenin de para kazanabilmesi icin belirli trendleri yaparak kanal degistirmesi lazim ancak ne zaman ne yapacagi kendi dinamiklerine gore o anki buyuk oyuncularin hedeflerine gore guclerine gore sekilleniyor belirli hareketler bir sekilde olmak zorunda.

daha oncede bahsetmistim genelde trend takip eden sistemler kullaniyoruz trend olunca isler iyi ama zamanin cogunun yatay gectigini dusunursek cozum trend bagimsiz calisan sistemlerde gibi.

sn devran42 ninde bahsettigi gibi trend bagimsiz olarak gunde 200 puan alabilen bir sistem harikalar yaratir. ki teorik olarak gunde 200 puan alma imkani defalarca olusuyor.

ya da sn kecinin yaklasimlarinida ilgiyle takip etmistim zannediyorum hizlica cok guzel karlar yazdi, ama kendisi uzun zamandir yazmiyor

sozum o ki sistemler sabir ve disiplin istiyor. disiplin isi tamam fakat getiri egrisini cok daha hizli yukseltebilmek lazim bu isle profosyonel olarak ugrasiyor isek daha hizli hatiri sayilir getiriler saglayabiliyor olmamiz lazim ki teorik olarak gayet mumkun. yani bir sistemi 3 yil 5 yil beklemek kolay degil. yataya sardigi zamanlar ya da maxdd yedigi zamanlar sabirlari zorluyor.

farkli kokenli sistem cesitliligi ile getiri egrisinde salinimlari minimize etmek gerekiyor. burada farkli derken 5 tane 10 tane trend takip eden degisik sistemleri kastetmiyorum yapisal olarak cok cok farkli olmalari gerek sadece trend beklemek cozum degil.

6. Cevabınız için teşekkürler. Opt işime yaramıyor anladığım kadarıyla. Eski dataları sezai beyden mail olarak alamaz mıyım ? Ben şimdi sistemimi eski datadan test edemez miyim saçma değil mi ? B

7.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    aslinda bu sekilde lineer olarak dagitilmis farkli seviyede lot artirmayi kastetmiyorum, cunki piyasada herhangi bir seviyede herhangi bir tarafa poz actigimiz zaman kabaca ihtimal her zaman yuzde 50 dir. yani piyasanin nereden donecegini kestirmek pek mumkun olmuyor.

benim istedigim yapi non lineer olmali, poz zararli ise kismen az lotla karli ise yuksek lotla girmis olmaliyim erhan hocanin bahsettigi gibi diyelim ki 5 tane zararli islemden sonra 2x lot 10 zararli islemi gorunce 4x lot gibi. veya son 20 islemin yuzdesel olarak zararda ise gelecek islemlere daha yuksek lot gibi.

yada yine getiri egrisi takibi ile x lot la 10000 puan yedikten sonra (basarili bir sistemin getiri egrisinin yukari gitme egiliminde olmasi dolayisiyla) 2x lot la devam edip 10000 puani cikardigi zaman 20000 puan olarak fayda saglamak gibi.

sistemlerimizdeki islemleri inceledigimiz zaman her ay kabaca diyelim 13000 puan aliyor 10000 puan zarar yaziyor kayma komisyon dusunmez isek 3000 arti ile ayi bitiriyor. buradaki 1 tane 1000 puanlik zarar yazan pozu tersine cevirebilsek 3000 degil 5000 artiyla bitirecegiz buda basariyi yuzde 66 artirmis olacak yillik 24000 puan ederki hatiri sayilir bir getiri iyilestirmesi.

sistemlere farkli yetenekler kazandirmak lazim. iyi giden bir sistemi kucuk dokunuslarla cok harika hale getirebilecegimizi dusunuyorum.

benzer düşünüyorum ve nispeten kendimce koyduğum kurallar dahilinde uyguluyorum

8. veri saatlerindeki yogunluk donma vs. 2000 puan kaydık.

Sayfa 41/350 İlkİlk ... 3139404142435191141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •