Sayfa 143/350 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,137 - 1,144 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Tek lotla serüvenim devam ediyor.
    Forum sayfamızı canlı tutmak için,
    Her haftasonu yayınlamayı düşünüyorum, tabi sizin için bi mahsuru yoksa.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

2. Merhaba,

İdeal in bu sistem performans tablosunun hazır bir kodu var mı? Ya da buna benzer bir tablo kodu. Bu tabloya kendime göre bir kaç sütün daha ekleyip bir tablo oluşturmak istiyorum ama böyle bir tabloyu baştan yapabilmem mümkün değil. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla,
    Celal Can KARA

Ekran.jpg

3.  Alıntı Originally Posted by Celal Can Yazıyı Oku
    Merhaba,

İdeal in bu sistem performans tablosunun hazır bir kodu var mı? Ya da buna benzer bir tablo kodu. Bu tabloya kendime göre bir kaç sütün daha ekleyip bir tablo oluşturmak istiyorum ama böyle bir tabloyu baştan yapabilmem mümkün değil. Yardımcı olursanız sevinirim.

Saygılarımla,
    Celal Can KARA

Ekran.jpg
    UserDLL kullanarak istediğiniz gibi kendinize ait bir form tasarlayabilirsiniz ve kodlamasını yapabilirsiniz.Fakat bunu yapabilmeniz için VS(Virsual Studio) ile C# bilmeniz gerekiyor.

Bu linkten UserDLL nasıl oluşturulur bakabilirsiniz.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=615&page=124

Buda benim kendi yapmış olduğumu kendim kullandığım sorgu formu.

https://i.hizliresim.com/Z3rE1k.jpg

4.  Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku
    UserDLL kullanarak istediğiniz gibi kendinize ait bir form tasarlayabilirsiniz ve kodlamasını yapabilirsiniz.Fakat bunu yapabilmeniz için VS(Virsual Studio) ile C# bilmeniz gerekiyor.

Bu linkten UserDLL nasıl oluşturulur bakabilirsiniz.

http://www.hisse.net/topluluk/showth...t=615&page=124

Buda benim kendi yapmış olduğumu kendim kullandığım sorgu formu.

https://i.hizliresim.com/Z3rE1k.jpg
    Teşekkür ederim.
    Uğraşacağım. İnşallah yapabilirim.

5. Neler yapıyorsunuz D2 bey ?

YKOC ile benim referans sistem.
    Puanını 7ye yükselttim.
    Tamamı gerçek sinyal.

vahap beyaz, ahmet çakar ....

6.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Neler yapıyorsunuz D2 bey ?

YKOC ile benim referans sistem.
    Puanını 7ye yükselttim.
    Tamamı gerçek sinyal.

Gerçek piyasayla uyumu genel manada çok iyi oldu bu kodun, bazen detaylara fazla takılmamak gerekiyor demekki üstad.

7.  Alıntı Originally Posted by Celal Can Yazıyı Oku
    Merhaba,

Saygılarımla,
    Celal Can KARA

Ekran.jpg

Merhaba, detay tabloyu oluşturmak zor değil. user ve lib.cs olmadan da yapabilirsiniz.
    aşağıdaki kod biraz karışık olduğu için işinize yaramayacaktı, resim olarak ekledim ilgili kısmı.
    nasıl yapılacağı çok net anlaşılıyor ama.
    idealde Sistem.Tablo var, kullanımını forumda bulursunuz.
    siz hesaplanmış değerleri idealin tablosuna ekleyip, tabloyu ekranda görebilirsiniz.
    aşağıdaki örnek de hesaplamada kayma ve komisyonda var. çıkarabilirsiniz bunları.kolonlara indikatör değeri vb. eklenebilir kolayca.

8.  Alıntı Originally Posted by Celal Can Yazıyı Oku
    Merhaba,

Saygılarımla,
    Celal Can KARA

Ekran.jpg
    siz neden ihtiyaç duydunuz buna?

ben geçmişte segment analizi yapmak için,
    seviyeli sistemlerde aylık net yüzdeleri görmek için,
    birde net optimizasyon yapabilmek için ihtiyaç duydum.
    Optimizasyon Modülü bize en çok para kazandırmış (gerçekçi) değerleri vermiyor.
    Sebebi brüt puana göre sıralama yapması ve daha yüksek brüt puan alarak "önce" listeye girmiş varyasyonların en çok net puan kazandıran varyasyonların listeye girmesini "engellemesi".Optimizasyon Modülünde kayma ve komisyon girişleri olsaydı çözülürdü bu.

Sayfa 143/350 İlkİlk ... 4393133141142143144145153193243 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •