Sayfa 132/804 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232632 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 1,049 - 1,056 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1.  Alıntı Originally Posted by metyusanus Yazıyı Oku
    Nitelikli paylaşımlar bankaların yüzde 20civari prim yaptığı iki haftada bizim eksi kapatmamizmi ...ne niteliği ...zaten yok şöyleydi böyleydi diyenler yüzünden insanlar burada umutla bekliyor ve diğer para kazandıran hisseleri kaybediyor..
    Bakın, Sanayi şirketlerinden kâr elde eden traderlar bu sektörlerdeki bir kısım hisseleri satıp ucuz kalan bankacılık hisselerine talep göstermiştir. Bu gayet normal. Eğer siz de iyi bir fikir olduğunu düşünüyorsanız bu tip manevralar yapabilirsiniz.

Ancak size önerim hem bankacılık hem sanayi şirketlerinden oluşan 5-10 hisseden oluşan bir portföy oluşturursanız bu şekilde sistemik olmayan risklerden korunmuş olursunuz.

2.  Alıntı Originally Posted by mf2hd Yazıyı Oku

abd deki şirket alımı ile ilgili hala haber gelmedi.
    Matesis kardeşimiz bu konuda yatırımcı ilişkilerinden bilgi almıştı. Şubat sonu Mart başı gibi haber gelir diyordu.

3.  Alıntı Originally Posted by metyusanus Yazıyı Oku
    Eminim.gecen sene 8,90 larda da millete aynı hikâyeyi anlatıp milletin önünü kestiniz...8,90 dan 6,60lara geri geldi şimdi 8.10 ...su daha hikaye anlatin
    peki...

YTD

4. Olumlu gelişmeler;

Endonezya`da devreye giren kapasite artışı ve satışlara katkısı - (Etkisi 2017 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    Maliyetleri önemli ölçüde düşürecek INVISTA'nın satın alması - (Etkisi 2017 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    Eur/Dolar Paritesinin lehimize olması - (Etkisi 2017 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    Artan maliyetlerin fiyatlara yansıtılması - (Etkisi 2017 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    Brisa`nın yeni fabrikasına yapılacak satışlar - (Etkisi 2018 1. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    ABD`deki üreticiler için ve ticari havacılık sektörünün tedarikçisi olacağımız 100 milyon $ lık fabrikaların alınması (Etkisi 2018 2. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    İzmit fabrikasının kapasite artışı (Etkisi 2018 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    İnşaat güçlendirme kompozit ve diğer yeni ürünlerdeki ciro artışı... (Etkisi 2018 ve sonrasındaki 5 yılda görülecek)

5. Ben sn.metyusanusa katılıyorum kords içinde bulundugu sektör olarak çok degeri olabilir. Lakin borsada yıllardır spekülatif hareketler yapmıştır.tıpkı galip ve rızanın saçma sapan hisse lerinde olan hareketler gibi. 3 yıl önce yanlış hatırlamıyorsam nitelikli yatırımcıya 5.10 lardan 30 mil.lot satış yaptık diyen sabancı hissesi kords bir hafta içinde 3.80 leri gördü.60 bn tl yakın zararda aylarca bekledim. Hani nitelikli yatırımcılara 5.10 dan satılan hisse nasıl olurda 3.80 lere gelir. Gelir çünkü sabancılar büyük ihtimalle benim tahminim çooook aşşalardan yabancıya satmışlardı. Bunun başka bir izahı olamazdı çünkü.sabancı hisseleri borsada güven veren şirketler degiller. Hepsine açıp bakabilirsiniz. Hepsinde türlü türlü oyunlar spekülatif hareketler dönüyor.4-5 sene önce 11.50 zirvesi olan brısa okadar beklentiye ragmen hala 8 lerde sürünüyo. Teknosa 12-13 leri görmüştü sanırım zirve olarak. Sonra neoldu 3 lere düştü.akcnsa yıllardır aynı bantta sürünüyor. Çimsa ona keza.. Sabancı holding öyle. Yani birbirimizi gazlamaya gerek yok. SA lara borsada güven yok. Çünkü bunlardan para kazanabilen YOK. _2010 yılında 4.06 dan almıştım. Bıgünkü fiyatını getiri olarakmı kabul ediyorsunuz.2010 yılında dolar 1.50 civarlarıydı çok iyi hatırlıyorum. Evet şirket degerli içinde bulundugu sektör degerli yatırımlar on numara lakin sa ların bütün hisseleri bistte paçavra olmuş. 12 liralık teknosanın 3 liraya düşmesini çimento şirketlerinin 5 yıldır nerdeyse aynı fiyatta işlem görmesini brısa yatırımcısın borsa rekorlar kırarken hala sürünmesini bana kimse açıklamasını yapamaz ve yapmasın lütfen. Bir haftadır borsa rekordan rekora koşarken kords hergün eksi yapıyorsa bu kordsun borsada degersiz kötü bir şirket oldugunu gösterir. Hisse cüzzamlı adam muamelesi görüyor rekor üstüne rekor kıran borsada herkademeye aşşa dogru mal verdiler. Bu tarz hareketler ancak sabancı gurubuna rızaya bide galip hisselerine yakışır. Şu altın gibi şirketin borsada teneke muamelesi yapılmasına müsade eden sabancı gurubuna yazıklar olsun. Bu şirket koç iştiraki olsaydı 12-13 lira bugünkü rasyolara göre bile dip fiyatı olurdu. Bide koç hisselerinin 5 yıllıklarına allah aşkına bakın. Ford toaso tüpraş otokar aygaz arçelik şuan aklıma gelenler. Hepsi fk olarak d/d olarak iki katı yukardan işlem görüyorki buda piyasa oyuncuların koça inanıp güvendiklerini sa hisselerinin ise para etmedigini gösteriyor.. Heee şu yünsa yı unuttuk yaaaa.. Ocak batıran yünsa Allah aşkına biaçıp onunda grafigine bi bakın. Mutlaka çogu arkadaş biliyordur. Sabncı kızlarının orda neler yaptıgını...heeeeyy yavrum hey.
    Yani abilerim kısaca şirket nekadar degerli olursa olsun adamların niyeti kötüyse, adamlar hırsızSA yapıcak bişi yoktur.

Metyusanus arkadaşımın yazdıklarına katılıyorum ve ek olarak diyorumki, hırsız içerde olunca, kapı kilit tutmazmış..
    Herkese hayırlı tatiller ve bol kazançlar dilerim..

6.  Alıntı Originally Posted by Cengo Yazıyı Oku
    Ben sn.metyusanusa katılıyorum kords içinde bulundugu sektör olarak çok degeri olabilir. Lakin borsada yıllardır spekülatif hareketler yapmıştır.tıpkı galip ve rızanın saçma sapan hisse lerinde olan hareketler gibi. 3 yıl önce yanlış hatırlamıyorsam nitelikli yatırımcıya 5.10 lardan 30 mil.lot satış yaptık diyen sabancı hissesi kords bir hafta içinde 3.80 leri gördü.60 bn tl yakın zararda aylarca bekledim. Hani nitelikli yatırımcılara 5.10 dan satılan hisse nasıl olurda 3.80 lere gelir. Gelir çünkü sabancılar büyük ihtimalle benim tahminim çooook aşşalardan yabancıya satmışlardı. Bunun başka bir izahı olamazdı çünkü.sabancı hisseleri borsada güven veren şirketler degiller. Hepsine açıp bakabilirsiniz. Hepsinde türlü türlü oyunlar spekülatif hareketler dönüyor.4-5 sene önce 11.50 zirvesi olan brısa okadar beklentiye ragmen hala 8 lerde sürünüyo. Teknosa 12-13 leri görmüştü sanırım zirve olarak. Sonra neoldu 3 lere düştü.akcnsa yıllardır aynı bantta sürünüyor. Çimsa ona keza.. Sabancı holding öyle. Yani birbirimizi gazlamaya gerek yok. SA lara borsada güven yok. Çünkü bunlardan para kazanabilen YOK. _2010 yılında 4.06 dan almıştım. Bıgünkü fiyatını getiri olarakmı kabul ediyorsunuz.2010 yılında dolar 1.50 civarlarıydı çok iyi hatırlıyorum. Evet şirket degerli içinde bulundugu sektör degerli yatırımlar on numara lakin sa ların bütün hisseleri bistte paçavra olmuş. 12 liralık teknosanın 3 liraya düşmesini çimento şirketlerinin 5 yıldır nerdeyse aynı fiyatta işlem görmesini brısa yatırımcısın borsa rekorlar kırarken hala sürünmesini bana kimse açıklamasını yapamaz ve yapmasın lütfen. Bir haftadır borsa rekordan rekora koşarken kords hergün eksi yapıyorsa bu kordsun borsada degersiz kötü bir şirket oldugunu gösterir. Hisse cüzzamlı adam muamelesi görüyor rekor üstüne rekor kıran borsada herkademeye aşşa dogru mal verdiler. Bu tarz hareketler ancak sabancı gurubuna rızaya bide galip hisselerine yakışır. Şu altın gibi şirketin borsada teneke muamelesi yapılmasına müsade eden sabancı gurubuna yazıklar olsun. Bu şirket koç iştiraki olsaydı 12-13 lira bugünkü rasyolara göre bile dip fiyatı olurdu. Bide koç hisselerinin 5 yıllıklarına allah aşkına bakın. Ford toaso tüpraş otokar aygaz arçelik şuan aklıma gelenler. Hepsi fk olarak d/d olarak iki katı yukardan işlem görüyorki buda piyasa oyuncuların koça inanıp güvendiklerini sa hisselerinin ise para etmedigini gösteriyor.. Heee şu yünsa yı unuttuk yaaaa.. Ocak batıran yünsa Allah aşkına biaçıp onunda grafigine bi bakın. Mutlaka çogu arkadaş biliyordur. Sabncı kızlarının orda neler yaptıgını...heeeeyy yavrum hey.
    Yani abilerim kısaca şirket nekadar degerli olursa olsun adamların niyeti kötüyse, adamlar hırsızSA yapıcak bişi yoktur.

Metyusanus arkadaşımın yazdıklarına katılıyorum ve ek olarak diyorumki, hırsız içerde olunca, kapı kilit tutmazmış..
    Herkese hayırlı tatiller ve bol kazançlar dilerim..
    sayim poem kimseye bisey anlatmak ispatlamak zorunda degilsiniz

yav he he
    arkdslar begenmediginiz hisseleri almazsiniz olur biter

iste kapi iste sapi...

sabanci kagitlari agir olabilir ...
    brisa gecmisine bakin
    crfsa

kordsa da baska kimlik kazanacak ama hemen olacak seyler degil

daha oncede yazdim fabrika mart ayi icinde alsa dahi yansimasi ancak 2. ceyrek de olur
    lakin suan zaten uygun ...

bana gore zorla kimseye hisse al sat demiyoruz ...herkes iyi niyetli sekilde paylasimlarra bulunuyor ...

7.  Alıntı Originally Posted by poem Yazıyı Oku
    Olumlu gelişmeler;

Endonezya`da devreye giren kapasite artışı ve satışlara katkısı - (Etkisi 2017 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    Maliyetleri önemli ölçüde düşürecek INVISTA'nın satın alması - (Etkisi 2017 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    Eur/Dolar Paritesinin lehimize olması - (Etkisi 2017 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    Artan maliyetlerin fiyatlara yansıtılması - (Etkisi 2017 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    Brisa`nın yeni fabrikasına yapılacak satışlar - (Etkisi 2018 1. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    ABD`deki üreticiler için ve ticari havacılık sektörünün tedarikçisi olacağımız 100 milyon $ lık fabrikaların alınması (Etkisi 2018 2. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    İzmit fabrikasının kapasite artışı (Etkisi 2018 4. Çeyrekte ve sonrasında görülecek)
    İnşaat güçlendirme kompozit ve diğer yeni ürünlerdeki ciro artışı... (Etkisi 2018 ve sonrasındaki 5 yılda görülecek)
    kardesim bos ver

bu hisse berbat ok almayin arkds

oldu mu ?
    yolunuz bahtiniz acik olsun de yeter ...

biz bize yeteriz ...

8. http://www.hisse.net/topluluk/showth...=18762&page=12

bu sayfada suan 23 hisse ve alim fiyati var
    bi karakter olusturdum hayati adinda 25 yillik borsaci bi ustadim ile degerlendirme yapiyoruz 1 yil sonra getirisi ne olacak gorecegiz ...

kordsa en guzide hisselerimden ...

hepsinin ayri hikayesi ve guzelligi var ...

hedefim 26 hisseye tamamlamak ve buhur 25 gibi takip etmek ...

hepsinin analizi yapildi ...

buyrun endeks yikilmazsa ve cok buyuk siyasi kriz olmazsa sow izlersiniz ...

Sayfa 132/804 İlkİlk ... 3282122130131132133134142182232632 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •