Special Days Image
Sayfa 480/804 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580 ... SonSon
Arama sonucu : 6428 madde; 3,833 - 3,840 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. Genel kuruldan haber varmı acaba

SM-N9000Q cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by flamenco72 Yazıyı Oku
    Sabah sabah aklıma geldi..
    Acaba şu ABD'de aldığımız şirketleri tek bir şirket altında toplasak..KOMP(SA) GLOBAL meselsa
    Sonra da ABD'de (IPO) halka arz etsek..
    Buradan gelen para ile dikey bir aparat taksak uçar mıyız?..
    Dikey aparat ne olabilir..
    Mesela Drone Araçlar üreten bir şirket olabilir..
    Süper kapasitörler gelişip, bir drone'ı 8 saat havada tutabilir hale gelirsek herrrrşey değişecek çünkü
     Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Abd'deki sirketin Kords Inc catisi altinda halka arz edilme dusuncesi 2 hafta once aklima gelmisti. Yazayim diye dusundum, imkan olmadi. Bu cok guzel olurdu. Sirket taninirdi, kasasina para girerdi, yeni alimlara ve borclarini rahat odemesine imkan dogardi.
    Bu soruyu sordum... aldığım cevap heyecan vericiydi.. "Aklımızı okumuşsunuz " dendi..😊

3. Kordsa uzun uzun vade asla kaybettirmez

4.  Alıntı Originally Posted by luikang Yazıyı Oku
    Kordsa uzun uzun vade asla kaybettirmez
    Paranın fırsat maliyetini hesaba katarak bunu garanti ediyor musunuz

5.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Daha da fazla dir ben 10.5 yıldır tutuyorum hesaplamadim onu hesaplamak uzun sürer ama 10.5 yılda aldığım temettü ve bedelsizleri toplarsak +10 yılda hisse yukselisi nide katarsak paranın fırsat maliyetinden çok daha fazladır örneğin 10 yıl önce 2008 de 1.7 liraydı bu kağıt hesapla bakalım ordan alan ve tutan aldığı temettü ve bedelsizleri dahil %kacyuz paranın fırsat maliyetinden fazla para kazanmış bunu bu fiyattan alacak adam en az 15 yıl tutmalı ...ha olurda düşer 5 liraya işte o zaman ordan ne var ne yok alırım bu kagittan ama bu fiyattan almam bu kağıt çok çok çok uzun vadeciler için

6.  Alıntı Originally Posted by luikang Yazıyı Oku
    Daha da fazla dir ben 10.5 yıldır tutuyorum hesaplamadim onu hesaplamak uzun sürer ama 10.5 yılda aldığım temettü ve bedelsizleri toplarsak +10 yılda hisse yukselisi nide katarsak paranın fırsat maliyetinden çok daha fazladır örneğin 10 yıl önce 2008 de 1.7 liraydı bu kağıt hesapla bakalım ordan alan ve tutan aldığı temettü ve bedelsizleri dahil %kacyuz paranın fırsat maliyetinden fazla para kazanmış bunu bu fiyattan alacak adam en az 15 yıl tutmalı ...ha olurda düşer 5 liraya işte o zaman ordan ne var ne yok alırım bu kagittan ama bu fiyattan almam bu kağıt çok çok çok uzun vadeciler için
    kesınlıkle dogru ama cok cok uzun vade derken aslında suan kı zaman tam da kordsa zamanı

burda cok cok uzun vade den kast benım anladıgım bagımlılık yapar ve zamanla daha da guzellesır manasındadır ...

sızın gıbı yatırımcılar oldugunda zaten abd endeks ıne donmus olacagız o zamanda atı alan uskudarı gecmıs olacak
    Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri “Yatırım Danışmanlığı” kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, Aracı Kurumlar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

7.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Miriel paranın fırsat maliyeti hergün çıkacak hisseyi bulup düşmeye başlamadan satmak midir? Ve sonra hergün yeniden ve yeniden. Var mı böyle bir deneyim. O tip konuşanlara bence inanmamak en akıllı yöntemdir.
    Sn luikang dediği üzere. 10 liradan 10 bin lota 100 bin yatıran kişinin zamanında 1 liradan 10 bin lot alan kişinin temettü verimliliği bile dağlar kadardir. Anlık fiyata bakarsanız temettü verimi anlık 30 krs verir ama 100 binlirasinı yatirmis 30 krs verenle 10 binlirasinı yatırmis 30 krs veren bana göre bir olmaz. Son Nokta olarak ikisininde 100 binlirasi var halbuki. Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Miriel paranın fırsat maliyeti hergün çıkacak hisseyi bulup düşmeye başlamadan satmak midir? Ve sonra hergün yeniden ve yeniden. Var mı böyle bir deneyim. O tip konuşanlara bence inanmamak en akıllı yöntemdir.
    Sn luikang dediği üzere. 10 liradan 10 bin lota 100 bin yatıran kişinin zamanında 1 liradan 10 bin lot alan kişinin temettü verimliliği bile dağlar kadardir. Anlık fiyata bakarsanız temettü verimi anlık 30 krs verir ama 100 binlirasinı yatirmis 30 krs verenle 10 binlirasinı yatırmis 30 krs veren bana göre bir olmaz. Son Nokta olarak ikisininde 100 binlirasi var halbuki. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Evet..uzun vadeli hisse senedi yatırımcıları, iyi bir şirket olmak kaydı ile, yatırdıkları ana paraya yakın Hatta bunun da üzerinde yıllık temettülere kavuşmaları, hiç de ender rastlanan bir durum değil..

Sayfa 480/804 İlkİlk ... 380430470478479480481482490530580 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •