Sayfa 201/804 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon
Arama sonucu : 6429 madde; 1,601 - 1,608 arası.

Konu: KORDS - Kordsa Global

1. kar gayet güzel geçen sene 1 defalık gelirler vardı diye hatırlıyorum. net kar hep böyle gelse keşke (finansman giderlerine rağmen)
    bilançoda beğenmediğim husus: ticari alacakların ve stokların çok artması. işler büyüyecek beklentisi mi yönetim zaafı mı anlayamadım?

2. Benim beklentim daha iyi bilançoydu ama gerçekleşmedi ne yazık ki. Temel nedeni artan borçlar ve finansman giderleri gibi görünüyor.

İyi tarafı faaliyet karının artması.

Daha iyisini yapabilirler.

3. kords 2018 3 aylık bilanço analizi:

salt ilk çeyrek f/k 5,55.

potansiyel ilk çeyrek f/k 4,09.

f/k 8,21.

potansiyel f/k 6,21.

4.  Alıntı Originally Posted by north Yazıyı Oku
    kar gayet güzel geçen sene 1 defalık gelirler vardı diye hatırlıyorum. net kar hep böyle gelse keşke (finansman giderlerine rağmen)
    bilançoda beğenmediğim husus: ticari alacakların ve stokların çok artması. işler büyüyecek beklentisi mi yönetim zaafı mı anlayamadım?
    maşallah dediğimiz sabahı çıkarmıyor. nasıl piyasaysa. sabır sabır ya sabır

5.  Alıntı Originally Posted by yakamoz1971 Yazıyı Oku
    Git git aşağı dogru ana........s........yim

SM-G925F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bakın Sn north Sn yakamoz en güzel dilekleriyle ifade etmiş zaten kordsu.. böylesine ciro da böylesi kar. Lastikten %60 geliri var eee brısa fabrikası ne verdi bunlara bu dönem. Anlaşılmaz durumlar. Ytd.

6.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bakın Sn north Sn yakamoz en güzel dilekleriyle ifade etmiş zaten kordsu.. böylesine ciro da böylesi kar. Lastikten %60 geliri var eee brısa fabrikası ne verdi bunlara bu dönem. Anlaşılmaz durumlar. Ytd.
    Benim anlamadığım bir nokta var. İlişkili olmayan taraf ticari alacaklardaki artışın bir sebebi olmalı. 568 milyon TLye yükselmiş. Burada 3 ayda yaklaşık 110 milyon tl artış var. Nedir bunun sebebi?

7. Kordsa cogunlukla istirakleri olan bir sirket. Butun kari esas faaliyetten sayamayiz. Dogrudan sirketin kasasina girmez o karlar. O nedenle buna en azindan bir holding iskontosu yapilmasi sart. %30 civari.
    ...

8. Bu sene hurda teşvikinin; otomotive girdi sağlayan KORDSA gibi şirketleri olumlu etkileyeceğini düşünüyorum..Doğrusu bu ya Hasılat artışı beklentim var..Yeni bir kabuğa bürünmeye başlayan kordsanın hikayesinin bu bağlamdaki alt başlıkları da (fabric development, textile products gibi) heyecanlı beklentiler yaratıyor doğrusu2020 gibi 600 milyon net karlara niçin imza atılmasın

Sayfa 201/804 İlkİlk ... 101151191199200201202203211251301701 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •