Bahsettiğiniz yöntemlere benzer stratejiler kurmaya çalışıyorum. Çok güzel anlatmışsınız. Aşağıda bir tablo yayınlasam, imkanınız ve zamanınız elverirse görüşlerinizi almayı çok isterim. Yukarıda bahsettiğim 90'a 60 değil de başka bir sistem. Hacim değişimlerini dikkate alan... Hemen açıklama yapmak istiyorum; Sistemin handikapı ertesi günkü göreceği yüksek fiyatı tahmin edememek. Sinyal gelen senetler arasından en çok hacim değişimi yapanlar seçiliyor. Bir incelerseniz memnun olurum.

Saygılarımla...
Tam olarak nasıl bir şey yapmak istediğinizi anlamadım? Saatlik barları mı dikkate alıyor, günlük mü? Sinyal geldikten sonraki günlerin tek tek getirisini hesaplamaktaki amacınız ne? Sistemin handikapı sonraki günün getirisini tahmin edemiyor demişsiniz ama zaten bunu tahmin eden sistem varsa bana da haber verin ben de satın alayım.

Bunun yerine, bir fikir sahibi olmak açısından, en yüksek hacimli 40-50 tane hisseyi inceleyebilirsiniz. Örneğin THYAO son 1 yılda 3 defa 1 yıllık zirvesini geçmiş ve AL sinyali vermiş. Bu sinyallerde trailing stop-loss olarak 5 EMA kullanılırsa getiriler sırasıyla %40, %20 ve %10 olmuş. 10 EMA kullanılırsa %xxx, %xxx, %xxx olmuş şeklinde. TOASO'da 2 sinyal gelmiş, %5 zarar ve %3 kar olmuş şeklinde.

Böylece ortalama olarak sinyalden sonra hangi trailing stop-loss'u kullanırsanız ortalama getiri ne olur bir fikir sahibi olmuş olursunuz.

Daha sonra bu çalışmayı endeksin durumuna göre ilerletebilirsiniz. Örneğin endeksde 5 EMA 20 EMA altındayken gelen sinyaller alınmazsa performans nasıl değişir?

Veya son çeyrek karında önceki çeyreğe göre artış olanların sinyalleri alınırsa ne olur şeklinde?

Her neyse, sisteminizi tam olarak anlamamakla birlikte, hacim konusunda size katılıyorum. Benim girmem için de hissenin zirve yaptığı günkü hacminin son 30 günlük ortalamasından en az %50 fazla olması gerekiyor.