Sayfa 110/458 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon
Arama sonucu : 3664 madde; 873 - 880 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by Angryson Yazıyı Oku
    Bu arada tskb gözden kaçmiyor değil.vakif ve is bank ortakligi mevcut.İs bankasi mevcut plan devreye alindiginda birleşme olabilir ? Bunu çakir ve tufan beyler yanitlayabilir.
    O kadar uzak şeyler ki dediklerin

2.  Alıntı Originally Posted by tek kurşun Yazıyı Oku
    Yani klnma hazinenin onu biliyorum. İş bankaaınsaki chp payı hazineye devrediliyor Klnma ya değil.
    Evet bir bağlantı var gibi Klnma'nın yeniden yapılandırılması filan ama bilmiyorum tabi, sence?

3. chp nin iş bankasında %28 hissesi var ama ordan kar payı gibi herhangi bir ücret gelir elde etmiyor. Ama %28 hisse hazineye geçerse hazine iş bankasından hersene kar payı- geliri hazineye alır.hazinede kalkınma bankası/kalkınma fonuna kredi olarak aktaracak.

bu da kalkınma bankasına fon-gelir sağlayacak ve sermayenin 10 kat artması haricinde her sene iş bankasından %28 kar payının alınması gibi büyük bir gelir elde edecek.

bu da şu demek iş bankası her sene %28 gelirden mahrum olacak

chp kar payı almıyor ama yönetimde 4 chp üye var onlar olmayacak hazinenin 4 üyesi olacak

iş bankası reklamlarında mehmet ali alabora gibi sol zihniyetli-gezici bir takım insanlar artık reklamlarda oynamıyacak, büyük paralar alamıyacaklar.

iş bankası chp nin arka bahçesi olmaktran çıkıp belki iş bankasında memur, şube müdürü, banka müdürü, yatırım uzmanları, hesap uzmanları, müfettişlerde farklı görüşten birileri olabilecek.İşbankasında türbanlı memurlarda olabilecek.

YTD.tamamen kendi görüş ve düşüncelerim.
    Son düzenleme : Patent Vekili; 13-10-2018 saat: 15:52.

4. Sayin pvekil fon olarak aktaracak ,bir duyum mu tahminmidir?

Bu kağıt gecmişte benzer hareket yapmışmı bı ara öyle bır seyler sankı topıkte okumustum o zaman nereden tepkı verebılmıs bırde tabandakı lot mıktarı tavan olurken yapılan işlem hacmı bırbırıne benzemıyor tavan olurken bır mıktar hacım olmus tabanlarda hacım az yani bı noktada ya fena hacım yapıp yenıden yukarı yada hacım yaparken yenıden tabana kıtlerse sanırım o zaman gecmıs olsun

6. kalkınma bankasının süper banka olma sürecinde mdyada formlarda arkadaşların görüşlerinden derleme şeyler-tahmin bunlar.

olurmu olmaz mı bilemem ama bu her şeyi zaman gösterecek.bekleyip görecez.

7. Yahu arkadasım haftalardır bu yüzde 28 in hazineye gecmesi demek klknma nın beklentileri için olumludur deniyor beklenti listesine konuyor şimdi bu olunca ‘ kalkınmanın hazineyle alakası ne pay hazineye geçecek ‘ deniyor . Bilemiyorum Altan bilemiyorum

8. haberler.com

şimdi hemen buraya bakın. başkan konuşma yapıyor, iş bankasının hazineye devri yasa tasarısı meclise geliyor diyor.

kalkınma bankasının %99.9 hazineye ait.

iş bankasının %28 i hazineye geçmesi ne demek, iş bankasının her sene gelirinin ve bütün varlıklarının %28 i hazineye geçmesi demek değil mi ?

%99.9 hazineye ait olan kalkınma bankası nasıl süper bir banka olacak yada hazine bu bankayı nasıl süper banka yapacak? mali yapısını güçlendirerek, kaynak nerden ?

hazine bir ceb,nden alıp bir cebine koyacak demek değil mi ?

bunu anlamak için prof olmaya gerek yok.

Sayfa 110/458 İlkİlk ... 1060100108109110111112120160210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •