Sayfa 210/457 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon
Arama sonucu : 3654 madde; 1,673 - 1,680 arası.

Konu: KLNMA - T. Kalkınma Bankası

1.  Alıntı Originally Posted by psikologggg Yazıyı Oku
    Çok güzel panik yaptırıyorlar...Bugun bu hengame de + açması lazım gibi görünüyor.Aşağıda ky satıcısı yok 19 üstünde ky satıcısı 19 altında tahta yapıcı var...En sonunda insaları hissey indirip kaldırıp bunalıma itiyorlar...Ve çoğu kişi satayım kurtulayım diyor.Çünkü bir çoğu yüzme bilmeden okyanusa girdi...Bu hafta git gel yapacak gibi duruyor...Anında panikliyor.Yatırımcı 20 üstü vermek istemiyor ky 19 altı satmak istemyor tahta yapıcı arada lot devri yapıyor....Bugun toz duman burası ama 15-20 arası bugun gidip gelir gibi duruyor.Hissenin geri dönmesi olumlu işaret demekki alıcı var...Bende merakla bekliyorum 3 aktör ne yapacak bugun ama işi bilen için çok güzel alsat gibi duruyor...Bugun tabana yakın yine lotu yığarsa tahta yapıcı son alım fırsatı olabilir bu haftanın...
    Hikayen guzel kardesim su tahta yapıcı kim bir de söylesen.. o engin bilgilerinle 4.5 milyon lotta tahta yapıcısını bulmak zor olmamalı senin icin ;)

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. 27 ye gelse ben de kurtulayım kar istemiyorum

3.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Ben çıktım hisseden bakalım neler olacak. Başka bir soru sormak istiyorum.
    Pd/dd ve fk'sı çok arttı diye konuşuldu bu hissede ancak mesela SOKM de PD/DD=21 FK=58 şu an. KLNMA pd/dd 7 civarı. Birisi yorum yapabilir mi, neden KLNMA da çok arttı dedik ancak SOKM de kimse böyle bir şey söylemiyor? Ytd.
    Sok halka arz oncesi batakdi. Herseylerini satsalar borclarini oduyemiyorlardi. Yani defter degeri eksiydi. Halka arz ettiler halka arz dan gelen parayla borclari odeyip defter degerini sifir noktasina getirdiler simdide yavas yavas bir defter degeri olusacak. Bir rivayete gore MÜ ingilteredeki parasini sok a yonlendirdi deniliyor cunku halkarz da %5 sen fazla hisse alan yatirimcilar hep ingiliz. Yoksa Turkiyede batak sirketin hissesini almaya hevesli gavur cikmaz... Birde piyasa sektor faktoru var. Birisi banka digeri market... Bist deki marketlerin fiyatlamasini yillardir cozemedim gitti. Bist f/k ortalamasi 8 in altina gelmisken bim niye 24 un uzerinde fiyatlanir? Bim e yatirilan parayi bugun faize yatirsan 3.5 yilda kendini amorti ederken neden 24 yilda kendini kurtaracak bi yatirim yapar insanlar? Hadi diyelim bim gelecek vaad ediyor ilerdeki karlar fiyatlaniyor dersek... Mevcut karini 3 katina cikarsa piyasa ortalamasina gelecek. Bim nasil mevcut karini 3 katina cikaracak?? Zaten her kose basinda marketi var. Neyse kisaca bist deki marketlerin fiyatlamasini ben anliyamadim gitti. Bi anliyan varsa banada aciklasin...

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Cakirkaptan Yazıyı Oku
    Sok halka arz oncesi batakdi. Herseylerini satsalar borclarini oduyemiyorlardi. Yani defter degeri eksiydi. Halka arz ettiler halka arz dan gelen parayla borclari odeyip defter degerini sifir noktasina getirdiler simdide yavas yavas bir defter degeri olusacak. Bir rivayete gore MÜ ingilteredeki parasini sok a yonlendirdi deniliyor cunku halkarz da %5 sen fazla hisse alan yatirimcilar hep ingiliz. Yoksa Turkiyede batak sirketin hissesini almaya hevesli gavur cikmaz... Birde piyasa sektor faktoru var. Birisi banka digeri market... Bist deki marketlerin fiyatlamasini yillardir cozemedim gitti. Bist f/k ortalamasi 8 in altina gelmisken bim niye 24 un uzerinde fiyatlanir? Bim e yatirilan parayi bugun faize yatirsan 3.5 yilda kendini amorti ederken neden 24 yilda kendini kurtaracak bi yatirim yapar insanlar? Hadi diyelim bim gelecek vaad ediyor ilerdeki karlar fiyatlaniyor dersek... Mevcut karini 3 katina cikarsa piyasa ortalamasina gelecek. Bim nasil mevcut karini 3 katina cikaracak?? Zaten her kose basinda marketi var. Neyse kisaca bist deki marketlerin fiyatlamasini ben anliyamadim gitti. Bi anliyan varsa banada aciklasin...

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Evet inceledim biraz marketlerin değerleri daha yüksek. Bim mesela çok öne çıkarılıyor yatırım tavsiyelerinde nedense, gelecek vaad ediyor desek o zaman da klnma' da f/k konuşulması saçma değil mi?
    Şok eğer forumundaki tablolar doğruysa son bir yılda en çok şube açan market, batarken bu hızla dönmesi enteresan.

5. [QUOTE=kalaaddin;2765429]27 ye gelse ben de kurtulayım kar istemiyorum[/QUOTE

Bu hissenin her seviyeden alicisi var...5 tlddn almak isteyen var rayina oturup 50 de alacak olan var...Bu hafta ki cuma kapanisi hissenin gelecegi hakkinda yon verecektir.20-25 bandinda kapatirsa mutlaka 37-40 bandini ilk dustugu boslugu test edebilir.Siz yine bana bakmayin ne de olsa defter degeri cok kucuk ;)

6.  Alıntı Originally Posted by TarkanTatlitug Yazıyı Oku
    Evet inceledim biraz marketlerin değerleri daha yüksek. Bim mesela çok öne çıkarılıyor yatırım tavsiyelerinde nedense, gelecek vaad ediyor desek o zaman da klnma' da f/k konuşulması saçma değil mi?
    Şok eğer forumundaki tablolar doğruysa son bir yılda en çok şube açan market, batarken bu hızla dönmesi enteresan.
    Bu hisse teknikle cikmadi tekniklede inmedi.Burda teknik felan incelemeye calisan arkadaslar var her hissedd teknik olmayacagini ogrenmis olmalari lazim.Hele ki turkiye sartlarinda siyas gelismeler herseyin onunde...

7.  Alıntı Originally Posted by kahramanbey Yazıyı Oku
    benim sabah ki 1.000 lotlar var 15.80 onun üzerine 18 den 1 lot bile eklemedim bu kadar yeterli ...yarın onuda vericeğim
    Anladık be arkadaşım 3 sayfadır sattığın ve satacağın hisseyi yazıyorsun dibe gelmez tren kaçtı boşuna bekleme ;)

8. FK oranı ne bir market alıyorsunuz da koyduğum parayı kaç senede çıkarırım diyorsunuz ;) bize piyasanın bilmediği şeyleri aktarın bunu artik ortaokula giden cocuklar biliyor.

Sayfa 210/457 İlkİlk ... 110160200208209210211212220260310 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •