Sayfa 882/1081 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon
Arama sonucu : 8643 madde; 7,049 - 7,056 arası.

Konu: Orta uzun vadeli (Boğa) hedefe kadar disiplin (2)

1. Üstadlar link grafiğini inceleyebilecek olan var mı şimdiden emekleriniz için teşekkürler

2.  Alıntı Originally Posted by srares Yazıyı Oku
    Hocam verdiğin linkte bir haber var haberin bir anlatımı var öyle böyle değil yani habercilik önyargısız tarafsız ve gerçekler ile olur ama haberin tüm dayanağı olasılıklar olabilecekler üzerine ve öyle bir empoze şekli var ki haberi okuduğunda insan, İnşaallah ülke batar olarak yada batacak olarak anlar heralde sonra ;
    Altında bir yorumlar var full hakaret dalga geçme terbiyesizlik diz boyu koyunlar makarnacilar kömürcüler yazmalar assagilamalar a partisi b partisi ne olursa olsun önce insanların seçimlerine saygı duymayı öğrenmeden assagilamayi saygınlık olarak gorme aptalligini bırakmadan hiçbir şey değişmez degisemez bu ülkede şu bir anlaşılsın artık ya ...
    Her sene 50-60 milyar dolar cari açık veren bir ekonomik modelimiz var. Bu ekonomik modelde değişiklik olacağına dair bir işaret, gösterge yok. Bu modelin hepimizin bildiği Çiftlikbank finansmanından ne farkı var? Çiftlikbank'ın batacağını, ben hakkında ilk bilgi sahibi olduğum zaman anladım ve sonrasında da battı. Çiftlikbank ben böyle düşündüğüm için batmadı, kendi iç dinamik açmazları dolayısı ile battı. Türkiye'ye bir şey olmaz diyenlerin gelecek yıllara ilişkin cari açık projeksiyonlarını ortaya koyması gerekir. Ben böyle bir çaba görmüyorum, yabancı da görmüyor ve herkes saadet zincirinin ne zaman sona ereceğini konuşmaya başlıyor, kimsenin saadet zincirinin sona erip ermeyeceği konusunda bir kuşkusu yok çünkü.

Hakaretlere gelince ne yazık ki var bu tür yanlışlıklar. Ben de vatandaşlar arasındaki bu tür karşılıklı söylemleri tasvip etmiyorum. Ama bu eğilimi besleyen faktörleri dikkate alınınca vatandaşlar bu konuda masum bile sayılırlar. Devletin ileri gelenlerinin karşılıklı hakaretlerini düşününce bu üslup bozukluğunun asıl sorumlularının vatandaşlar olmadığını görüyoruz. Ne dediğimi anlamak için şu anda bir ittifak etrafında bir araya gelmiş 2 parti liderinin yalnızca zamanında birbirleri hakkında ettkleri hakaretleri hatırlamak bile yeterli. Siz hatırlamazsanız ben burada onlarca link verip hatırlatabilirim. En bilinenleri "zürriyetsiz" ve "********" söylemleri.
    Yani demek istediğim fertleri birbirine saygılı bir toplum istiyorsak, bunu öncelikle bizden oy isteyenlerden talep edelim. Onlar üsluplarını düzeltirse inanın insanlarımız durup dururken birbirine hakaret etmez.
    - - - - - - - - - -- - - - -- -- - - - - - - - - -
    Winter is coming...

3. Tahvilde 15.90 üzeri kapanışlara dikkat edilmeli.
    Dolareste 4.46-50 üzeri kapanışlara dikkat edilmeli.
    Endeks te dolar bazlı 21.600 altı haftalık kapanışlara dikkat edilmeli.
    Halkbank hikayesine dikkat edilmeli .
    Fed faizi 4 olarak haziran toplantısında netleştirecek mi
    Seçim sonuçları nasıl olur buradaki belirsizlik çok önemli
    ABD rahip davasından dolayı yaptırım fitili ateşler mi

Yukarda dile getirdiğimiz konular ne kadar devreye girer veya olurmu .

4.  Alıntı Originally Posted by ekfuture Yazıyı Oku
    Her sene 50-60 milyar dolar cari açık veren bir ekonomik modelimiz var. Bu ekonomik modelde değişiklik olacağına dair bir işaret, gösterge yok. Bu modelin hepimizin bildiği Çiftlikbank finansmanından ne farkı var? Çiftlikbank'ın batacağını, ben hakkında ilk bilgi sahibi olduğum zaman anladım ve sonrasında da battı. Çiftlikbank ben böyle düşündüğüm için batmadı, kendi iç dinamik açmazları dolayısı ile battı. Türkiye'ye bir şey olmaz diyenlerin gelecek yıllara ilişkin cari açık projeksiyonlarını ortaya koyması gerekir. Ben böyle bir çaba görmüyorum, yabancı da görmüyor ve herkes saadet zincirinin ne zaman sona ereceğini konuşmaya başlıyor, kimsenin saadet zincirinin sona erip ermeyeceği konusunda bir kuşkusu yok çünkü.

Hakaretlere gelince ne yazık ki var bu tür yanlışlıklar. Ben de vatandaşlar arasındaki bu tür karşılıklı söylemleri tasvip etmiyorum. Ama bu eğilimi besleyen faktörleri dikkate alınınca vatandaşlar bu konuda masum bile sayılırlar. Devletin ileri gelenlerinin karşılıklı hakaretlerini düşününce bu üslup bozukluğunun asıl sorumlularının vatandaşlar olmadığını görüyoruz. Ne dediğimi anlamak için şu anda bir ittifak etrafında bir araya gelmiş 2 parti liderinin yalnızca zamanında birbirleri hakkında ettkleri hakaretleri hatırlamak bile yeterli. Siz hatırlamazsanız ben burada onlarca link verip hatırlatabilirim. En bilinenleri "zürriyetsiz" ve "********" söylemleri.
    Yani demek istediğim fertleri birbirine saygılı bir toplum istiyorsak, bunu öncelikle bizden oy isteyenlerden talep edelim. Onlar üsluplarını düzeltirse inanın insanlarımız durup dururken birbirine hakaret etmez.
    Önce biz evimizin önünü temiz tutalım ki onlardanda aynı davranışı bekliyelim.Daha iyi olmazmı? İyi olmayı önce başkalarından beklemek ne kadar doğrudur. Lider dediğiniz kişilerde bizim aramızdan çıkmıyormu?

5.  Alıntı Originally Posted by alenichev Yazıyı Oku
    Gecmis bir kac sayfaya bakin. Cuma gecesi bir cok hisse paylasimi yaptim. Lutfen bir daha elestirneden once karsinizdaki kisinin kim oldugunu taniyin. Saygilar.

SM-C5010 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    bır suhal üzere.. yaptığınız temel analızı sıyaset sananlara..verdıgınız cevapta grafıklerınız kadar şık ve kalıteli...sn.alenichev ..buraya bır çok ınsan ne boş bugaz laklakçı musterıye.. nede deli gazcı şoföre değil..senın gibi ustaları takıbe geliyor en azından ben oyleyım...lütfen paylaşımlara devam edın hiç bılenle bılmeyen bır olurmu.....

6. Sacro ,

Sow seni ipten aldı

7. Her yıl 50-60 milyar dolar cari açık, 16 yılda 800-900 milyar dolar ediyor. Bu cari açığa göre 16 değil en fazla 3 yıl sonra kriz çıkması gerekir.
    Peki kriz 13 yıl niye gecikti.
    Muhtemel senaryolar.

1- Merkez Bankası dolar basıyor.
    2-turkiye dolar yumurtluyor.
    3- aciklanan rakamlar hatalı?
    4- ??? Devrelerim yandı la başka bir şey gelmiyor aklıma...

Not: dolarlarimi verin la evime gideceğim.
    İmza:bir yabancı

Yatırım tavsiyesi değildir.

8. Cari açık fazla diye bu ülke batması gerekir zihniyeti de bir hezeyandır.

Yorumlarla 3 gündür zaten bu ülkeyi ne hale getirebileceğimizi gördük. Yazık.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 882/1081 İlkİlk ... 382782832872880881882883884892932982 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •