Sayfa 422/852 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522 ... SonSon
Arama sonucu : 6815 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: KIPA - Tesco Kipa

1.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Sunu da belirteyim..
    Bu kipa satısinda ufak yatirimciya hakkini vermezse olay cok uzayacak.. Masaklık bir satış sozkonusu bence.. Vergi hukukuna aykiri nuanslar var dusuncesindeyim. Devletin kurumlari gariban vatandasin 5 liralik 10 liralik vergisi icin şahan olurken milyarlik islemleri gormuyorlar hayret...!
    Sayın acemşah hatırlıyorum asuzu da sizden Kipa hakkında yorumunuzu istemiştim o zaman pek olumlu değildi cevabınız sonra burada gördüm sizi. 10 aydır buradayım Sizi burada görmek hayallerimin gerçek olduğunun onayını verdi benim için. Teşekkürler. 😀

2.  Alıntı Originally Posted by goldmen Yazıyı Oku
    Yatırımcılara sunduğu çağrı fiyatı civarında bir değerleme yaptırılar diye düşünüyorum.Grup baştan beri çağrı yapmamak vs küçük yatırımcı aleyhinde hareket ettiği için..Kipa yüksek bir değer çıkacağını sanmıyorum..
    slm. arkadaşa katılıyorum. Türkiye de hiçbir patron cebinden fazla para çıkmasını istemez. hiçbiri bir sefer de yatırımcımı sevindereyim demez. Hisseci 16 dostumun teknik paylaşımları çok güzel. ben de biraz inceledim ve ne tür işlemler yapılmış az çok irdeledim.

1. değerlemeyi 30.09.2017 ye göre yaptım ve aşağıdaki değiştirme oranına ulaştım.

0,17 oranı , 4,40 civarı bir değere tekabül eder kipa için. bunun daha altına nasıl düşürürler bilemiyorum.

2. değerlemeyi 31.12.2016 ya göre yaptım.

0,73 oranı hepimizin arzu ettiği bir oran olurdu. Burada nasıl uyanık bir yönteme başvurmuşlar. özkaynağı artırmak için kipanın gmenkulleri yeniden değerlemişler, net değer 1328000 çıkmış, e biz şirketi 199 a aldık, 1070000 kar ettik deyip bilançoyu güzelce makyajlamışlar. İngilizlere ne güzel de kazık atmışlar yahu, keşke ky ler toplanıp kipayı biz satın alsaydık. bu nedenle 2017 bilançosunda 1070000 kar fazlası var, yoksa migrosun bilançoda 350-400 zarar olurduki, bu da 0,70 uzeri değiştirme oranına tekabül ederdi.

3. bir özel durumda kipanın pd si 3,65 milyar iken migrosun 4,57 milyar. 3,65/4,57=0,80 piyasa değer oranı. şimdi patron 0,80 Migros satıp, bizden 1 kipa alabiliyorken güncel fiyatlarla, nasıl 0,10 civarı birleşme oranı çıkarabilecek ki. bu her tür hesaplamaya ters bir şey değil mi?
    yorumlarınızı bekliyorum.

3. acemsah ustat ve borsamagduru ustat da buraya geldıyse ekmek cıkar bu kagıttan

4. birleşme oranı yüksek çıkarsa kipa'da topladığı hisseler de değerlenecek sonuçta, yine kendi kazanacak.
    onun derdi toplayamadı hisseler için olsa gerek..

5.  Alıntı Originally Posted by DeliBalta Yazıyı Oku
    birleşme oranı yüksek çıkarsa kipa'da topladığı hisseler de değerlenecek sonuçta, yine kendi kazanacak.
    onun derdi toplayamadı hisseler için olsa gerek..
    Çok doğru bir tespit. Sıfırdan işletme kurmak istese dahi kısa sürede kazanamazlar.Herkes için büyük fırsat elinde hisse olanlar için.Y.T.D dır.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. bu birleşmenin tam mevzuatını bilen bi arkadaş olsa da bizi aydınlatsa.
    bazı oranlar söyleniyo yazılıyo umutlanıyoruz.
    ama atlanan yada bilinmeyen mevzuatlar varsa ona göre bi streteji belirlenir.
    yani önemli olan mevzuat.
    O ne diyorsa o oluyo

SM-C7000 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by diagonal Yazıyı Oku
    Birleşmeye ilişkin hükümlerin 3. Paragrafı;
    "-Birleşmede dağılan şirketin ortaklarına, devralan veya yeni kurulan şirket tarafından eşitlik ilkesine bağlı kalarak(eşitlik hem parasal hem de haklar açısından geçerlidir.) bir değişim (değiş-tokuş) oranına göre hesaplanan devralan şirket payı verilmesi gerekir. Özel bir istisna olarak, devralan şirket devrolunan şirketin intifa senedi sahiplerine, eş değerli haklar tanımak ve intifa senetlerini, birleşme sözleşmesi günü gerçek değeri ile satın almak zorundadır." şeklinde....

Bizi ilgilendiren kısmı burası, tabi kottan çıktıktan sonra. Ancak bu babayiğit % 98 i bulmamalı...
    Sizce %98 i bulabilir mi? Kipa borsa kotundan çıktığında bizim elimizdeki senetleri nasıl göreceğiz cevap verebilirsiniz sevinirim.

HTC 10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR!

8. Sonuç:*2.56 çağrı fiyatından bütün Kipa hisselerini topladığını varsaydığımızda bu işlemin Migros’a maliyeti 128 milyon TL civarında olacaktır. Ancak Kipa’nın mevcut fiyatının çağrı fiyatından daha yüksek olması nedeniyle çağrıya bu fiyatlardan yeterince iştirak olur mu şu an için çok meçhul.*Ama burada Kipa yatırımcısı açısından baktığımızda %98 eşiğine ulaşılamazsa da Migros nihai olarak kolaylaştırılmış yöntemle Kipa’yla birleşme yoluna gidecektir. Kipa hisseleri içinse bu süreçte ciddi spekülatif hareketler olabilir. Bu hususta dikkatli olmak lazım. 2.56 bir nevi taban fiyat olacağı için muhtemelen bu fiyatın üzerinde bir seyir söz konusu olacak ama son aşamada iş kolaylaştırılmış birleşme yöntemine kalınırsa burada oluşacak değişim oranı Kipa yatırımcısı için kritik olacak ve o değişim oranı mevcut fiyatlara göre avantajlı olur mu olmaz mı bunu şu anda kestirmek zor. Migros hisseleri açısından baktığımızda ise şirketin Kipa’yla birleşmesini (kolaylaştırılmış yöntem veya kottan çıkarma) yaratılacak sinerji açısından pozitif olarak değerlendiriyoruz.

HTC 10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YASAL UYARI: Burada yazdığım bilgi, haber ve yorum TAVSİYE niteliğinde olmayıp, YATIRIM DANIŞMANLIĞI kapsamında DEĞİLDİR!

Sayfa 422/852 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •