Sayfa 35/391 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon
Arama sonucu : 3123 madde; 273 - 280 arası.

Konu: KCHOL - Koç Holding

1. Ben KY olarak desteğimi attım %0.0000067 kadar. Lakin benden bu kadar, daha fazla birşey beklemeyin. Hain HSBC hem satıp hemde yüksek hedef fiyat veriyor. Bakalım bitsin elindekilerde sonra görelim bakalım mevlam neler eyler.

2. Koç Holding’in Fiyatlaması Piyasaya Göre İskontolu
    16 Nisan 2018
    2017 yılında holdingin finans, dayanıklı tüketim malı ve otomotiv sektörlerinde yer alan şirketlerinin mali performansa olumlu katkı verdiğini görmekteyiz. BİST içerisindeki en iyi risk çeşitlendirmesine sahip olan Koç Holding hisseleri, makro türbülanslara karşı dayanıklıdır; piyasanın olumlu yönde seyretmesinde de, olumsuz yönde seyretmesinde de getiri sağlayabilmektedir. Oto ve dayanıklı tüketim malı sektörlerinden önemli FX geliri elde edilmektedir. 2017 yılında net kar yüzde 50 artış göstermiş, yıl genelinde 7 milyar 897 milyon TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

Holdingin döviz açık pozisyonunun büyük bölümü Tüpraş kaynaklıdır, o da gerek türev araçlarla, gerekse de doğal hedge suretiyle korunmaktadır. Dolayısıyla finansman riski yok denecek kadar azdır. Holdingin konsolide karına enerji grubu yüzde 35 oranında, otomotiv yüzde 26 oranında, finans sektörü ise yüzde 26 oranında katkı yapmaktadır. Enerji grubunda artan rafine marjları ve kapasite kullanımının olumlu etkileri söz konusudur. Otomotiv halen yüksek ihracat hacminden istifade etmekte ve döviz girdisi sağlamakta, EURTRY kurundaki yükselişten de olumlu etkilenmektedir. Holdingin finans kolu olan Yapı Kredi’nin ise bankacılık faaliyetlerinden elde edilen gelirler bakımından karlılık konusunda başarılı olduğu, yüksek aktif kalitesi ve sermaye yeterlilik rasyosu çerçevesinde tercih edilirliği yüksek banka hisselerinden olduğu görülmektedir.

https://www.gcmforex.com/viop/viop-a...ore-iskontolu/
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

3. Burada da benden başka 3-5 kişi ya var ya yok var herhalde. Yada millette iki laf edecek ne takat kalmış nede moral.

Aslında F/K düşük, karlılık da iyi, her ne kadar bu seneki temettü yü alamasam da o da fazla bir şey değilmiş. Dün 14.89 ortalama ile aldım. USD bazında uzun dönem trend çizgisini kırmadı bu ve bu seçim atmosferinde dahi artı kapatması düşüşün sonuna gelmiş olabileceği ve puslu havalarda daha stressiz bir yatırım olacağı hissini bana verdi doğrusu. Temettü parası olarak banka faizinde kalacaktı, burada 6-12 ay içinde verilen hedeflere binayen 20' li fiyatlara gelmesi bana yeter sanırım. Herkese bol kazançlar diliyorum.

4. Ses vereyim, bende 10 gündür burdayım. Tabi ki tonla zararla...

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Düşen bıçak ...
    Başarılı bir yatırım, diğerlerinin öngörülerini tahmin etmekten geçer. "Keynes"
    Üç günlük dünyada değmez hiç bir şey kalp kırmaya/ dert etmeye. @borsa_tilkisi

6. İşlem miktarıda hatırı sayılır gözüküyor 2017 6 aydan beri ulaşmadığı bir miktar. Ama bayağıdır düştüğüne göre, böyle bir hacim ile umarım yukarı hareket başlamıştır.

7. ..............................................
    Son düzenleme : veysel karani; 24-04-2018 saat: 12:43.

8. Alooo verdiğin kağıt koç

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 35/391 İlkİlk ... 2533343536374585135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •