Sayfa 64/104 İlkİlk ... 1454626364656674 ... SonSon
Arama sonucu : 827 madde; 505 - 512 arası.

Konu: AGESA - Agesa Hayat ve Emeklilik A.Ş.

1. 2021 yılı ocak ayı primi= 110 milyon
    2021 yılı ilk ceyrek karı= 124 milyon

2022 yılı ocak ayı primi=202 milyon
    2022 yılı ilk çeyrek karı=240 milyon

2023 yılı ocak ayı primi= 500 milyon
    2023 yılı ilk çeyrek karı=?????

Hadi bakalım.....

2. Hocam ne olacak kaç aydır sizi takip ediyorum valla 100 tl olacak diye 45 den girdik sonuç 26 tl temettü yok hisse geri alımı yok bankalarda çok fazla kar ediyor ama temettü kısıtlaması olduğu için bedava

3. Şirket her anlamda büyüme içinde... Ucuz mu? Gerçekten çok ucuz Bi şirket...sabretmek lazım...hele şu ilk çeyreği Bi görelim hocam sonrasına sonra bakarız...ortalamayı düşürebilirseniz Bi düşünün derim...

4.  Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Şirket her anlamda büyüme içinde... Ucuz mu? Gerçekten çok ucuz Bi şirket...sabretmek lazım...hele şu ilk çeyreği Bi görelim hocam sonrasına sonra bakarız...ortalamayı düşürebilirseniz Bi düşünün derim...
    ortalama düşürme şansımız kalmadı bütün pörtföy agesa da 100 tl olacak hayali sonumuzu getirdi illaki görecek bir gün 45 tl yi ama o gün zaten paramız değeri yarı yarıya düşecek neresinden bakarsak bakalım batırdı bizi

https://eksiup.com/p/cn622017f8cn

raporlanan kar ile yonetimin takip ettigi kar arasindaki oransal fark her gecen yil artmis.

2018 213/191 = 1.12
    2021 541/452 = 1.20
    2022 1127/875 = 1.29

Bunun ana nedeni aktiflerin iskonto edilirken ki kullanilan oran midir? Enflasyon bu fark da ne kadar etkilidir?

Tahminen konusuyorum, IFRS geregi aktifleri bellir bir oranda iskonto ediyorlar. Yonetim raporunda ise, sirketin kendi tecrubesi ve kendi police durmlarina gore farkli bir iskonto ile bu gune getiriyorlar.

Bir diger degisle, yonetim aslinda sirketin daha karli oldugunu dusunuyor.

6.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    https://eksiup.com/p/cn622017f8cn

raporlanan kar ile yonetimin takip ettigi kar arasindaki oransal fark her gecen yil artmis.

2018 213/191 = 1.12
    2021 541/452 = 1.20
    2022 1127/875 = 1.29

Bunun ana nedeni aktiflerin iskonto edilirken ki kullanilan oran midir? Enflasyon bu fark da ne kadar etkilidir?

Tahminen konusuyorum, IFRS geregi aktifleri bellir bir oranda iskonto ediyorlar. Yonetim raporunda ise, sirketin kendi tecrubesi ve kendi police durmlarina gore farkli bir iskonto ile bu gune getiriyorlar.

Bir diger degisle, yonetim aslinda sirketin daha karli oldugunu dusunuyor.
    Güzel bilgiler teşekkürler... Agesa her gecen yıl daha da büyüyen bir firma... İlk prime göre tahmini 500 milyon kar geldi diyelim bu da yıllık 2 milyar eder...hisse başı 11 TL kar demek... Bu da hisse fiyatının 100 TL olması demek... Fk 10 bile olmuyor boyle hesapladıgımızda bile...

3 sene süre verdim... 3 sene sonunda ceyreklik 3-3.5 milyar kar bekliyorum dikkat ederseniz ceyreklik dedim.... Ytd...

Alıntı Originally Posted by twilight1517 Yazıyı Oku
    Güzel bilgiler teşekkürler... Agesa her gecen yıl daha da büyüyen bir firma... İlk prime göre tahmini 500 milyon kar geldi diyelim bu da yıllık 2 milyar eder...hisse başı 11 TL kar demek... Bu da hisse fiyatının 100 TL olması demek... Fk 10 bile olmuyor boyle hesapladıgımızda bile...

3 sene süre verdim... 3 sene sonunda ceyreklik 3-3.5 milyar kar bekliyorum dikkat ederseniz ceyreklik dedim.... Ytd...
    Konjonktür bozulmadığı sürece şirket şu an bedava fiyatlanmakta. Yazdığım linkte en alt satırda MCEV satırı var. 6.3 milyar. Bu şu demek: şirketin şu an ki aktiflerinin gelecekte yaratacağı nakit akışının bugüne indirgenmiş değeri + şu an ki özkaynakalrının ederinin toplamı.

Yani şirketin yeni kazanacağı poliçeler/sözleşmeler dahil edilmeden ki ederi bu. Hiç yeni sözleşme kazanmasa, mevcuttaki sözleşmeleri ile faaliyetlerini sürdürse 6.3 milyar ederi var. Şu an şirket 4.8 milyarda.

Konjonktür bozulmadığı sürece şu an ki fiyat bedavadan biraz pahalı benim düşünceme göre.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8.  Alıntı Originally Posted by asuGaGuGa Yazıyı Oku
    Konjonktür bozulmadığı sürece şirket şu an bedava fiyatlanmakta. Yazdığım linkte en alt satırda MCEV satırı var. 6.3 milyar. Bu şu demek: şirketin şu an ki aktiflerinin gelecekte yaratacağı nakit akışının bugüne indirgenmiş değeri + şu an ki özkaynakalrının ederinin toplamı.

Yani şirketin yeni kazanacağı poliçeler/sözleşmeler dahil edilmeden ki ederi bu. Hiç yeni sözleşme kazanmasa, mevcuttaki sözleşmeleri ile faaliyetlerini sürdürse 6.3 milyar ederi var. Şu an şirket 4.8 milyarda.

Konjonktür bozulmadığı sürece şu an ki fiyat bedavadan biraz pahalı benim düşünceme göre.

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Gecen sene bu zamanlarda 640 bin kişi agesadaydı... Şimdi 730 bin kişi oldu... Her ay 10 ile 15 bin kişi agesa bese geliyor...gecen sene ocak ayı primi 202 milyon ile başlamıştı... Aralık ayında ise 420 milyon ile kapamıştı yılı... Bu sene ise 500 milyon ile başladı... Muhtemelen Aralık ayına geldiğimizde 1.200 milyar prim ile kapayacak...sadece sabır

Sayfa 64/104 İlkİlk ... 1454626364656674 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •