Sayfa 1111/2121 İlkİlk ... 1116111011106111011109111011111112111311211161121116112111 ... SonSon
Arama sonucu : 16968 madde; 8,881 - 8,888 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1. AMB nin bir sıkılaştırma operasyonu yapma ihtimali çok uzak olduğu için büyük resimde EURUSD paritesinde düşüşün devam etmesi beklenebilir. Normal şartlar altında bu yükselen trendinde kırılması işten bile değil ama AMB nin pasif kalması FED in de elini bağlar mı bilemiyorum Deniz Hoca bu konuda ne düşünür. Öte yandan USD ile ara malı/ham madde ithal edip AB ye ihracat yapan firmalarımız için olumsuz bir durum oluştu/oluşacak gibi bu tabloda.

Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    AMB nin bir sıkılaştırma operasyonu yapma ihtimali çok uzak olduğu için büyük resimde EURUSD paritesinde düşüşün devam etmesi beklenebilir. Normal şartlar altında bu yükselen trendinde kırılması işten bile değil ama AMB nin pasif kalması FED in de elini bağlar mı bilemiyorum Deniz Hoca bu konuda ne düşünür. Öte yandan USD ile ara malı/ham madde ithal edip AB ye ihracat yapan firmalarımız için olumsuz bir durum oluştu/oluşacak gibi bu tabloda.

AMB'nın bir gözü daima Fed'de olur ama Fed AMB'nın ne yaptığına pek bakmaz ,artık Fed'in bütün önceliği ABD'nin enflasyonu olacak,orada beklentileri iyileştirmeye çalışacak.EURO/USD paritesinde düşüş beklentimi ben de uzun zamandır beklentimi bu başlıkta paylaşıyorum.AMB'nin bu sene faiz arttırımına gitmesi şu anda ufukta gözükmez iken, Fed'den seri faiz arttırımları bekleniyor,bu durumda da doların başta euro diğer majör merkez bankalarının paralarına karşı değer kazanması beklenir.

Daha önce bu başlıkta Fed'in Mart ayı toplantısından sonra ,ABD'nin 2022 yılı enflasyonu ile ilgili projeksiyonumu paylaşacağımı yazmıştım.
    Ama Mart ayı toplantısına kadar ,ABD'nin Ocak ve Şubat aylarıyla ilgili enflasyon projeksiyonumu tamamladım.Mart ayındaki Fed toplantısına ABD'nin 2 aylık enflasyonunun yıllık bazda yükselmeye devam ederek %7'den ,%7.5-%7.7 bandına yükselmiş olarak gireceğini öngörüyorum.
    Son düzenleme : deniz43; 18-01-2022 saat: 10:34.

4.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Daha önce bu başlıkta Fed'in Mart ayı toplantısından sonra ,ABD'nin 2022 yılı enflasyonu ile ilgili projeksiyonumu paylaşacağımı yazmıştım.
    Ama Mart ayı toplantısına kadar ,ABD'nin Ocak ve Şubat aylarıyla ilgili enflasyon projeksiyonumu tamamladım.Mart ayındaki Fed toplantısına ABD'nin 2 aylık enflasyonunun yıllık bazda yükselmeye devam ederek %7'den ,%7.5-%7.7 bandına yükselmiş olarak gireceğini öngörüyorum.
    tebrikler Deniz hocam sizin öngörülerinizin gerçekleşmesini beklemek dahi keyif veriyor

Emeğinize sağlık, keşke ekonomi yönetiminin başında da sizin gibi insanlar olsa.

Saygılarımla.

5. Petrol için yukari çıkmasını 90-100 bandını beklediğiniz kalmış aklımda ama...
    Doğru mu hatırlıyorum emin olamadım.

Paylaşımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim...

Alıntı Originally Posted by Kurt73 Yazıyı Oku
    Petrol için yukari çıkmasını 90-100 bandını beklediğiniz kalmış aklımda ama...
    Doğru mu hatırlıyorum emin olamadım.

Paylaşımlarınız ve ilginiz için teşekkür ederim...
    Evet bekliyorum,çünkü;

-Petrol fiyatı alternatifi doğalgaza göre olduķça ucuz kaldı.
    -Küresel ısınmayı geri çevirmek için karbon salınımlı yakıtlardan enerji elde edilmesinin önce azaltılması sonra tamamen terkedilmesi öngörülüyor bu nedenle artık fosil enerjı kaynaklarına yatırımlar azaldı ama geçiş döneminde diğer enerji kaynakları talebe yeterli gelmediğinden enerji fiyatlarında genel yükselme var.
    -Rusya -Ukranya sürtüşmesi sonucu ortaya gerginlikler avrupaya akan doğalgaz miktarını azaltabilir bu da önce doğalgaz fiyatını sonra da petrol fiyatını yükseltebilir.
    -Küresel piyasalarda majör merkez bankalarının bastığı büyük miktarda para dolaşıyor, bu da emtia fiyatlarını yükseltici yönde etki yapıyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birisi bu konuyu yenilesin

8.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Evet bekliyorum,çünkü;

-Petrol fiyatı alternatifi doğalgaza göre olduÄ·ça ucuz kaldı.
    -Küresel ısınmayı geri çevirmek için karbon salınımlı yakıtlardan enerji elde edilmesinin önce azaltılması sonra tamamen terkedilmesi öngörülüyor bu nedenle artık fosil enerjı kaynaklarına yatırımlar azaldı ama geçiş döneminde diğer enerji kaynakları talebe yeterli gelmediğinden enerji fiyatlarında genel yükselme var.
    -Rusya -Ukranya sürtüşmesi sonucu ortaya gerginlikler avrupaya akan doğalgaz miktarını azaltabilir bu da önce doğalgaz fiyatını sonra da petrol fiyatını yükseltebilir.
    -Küresel piyasalarda majör merkez bankalarının bastığı büyük miktarda para dolaşıyor, bu da emtia fiyatlarını yükseltici yönde etki yapıyor.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Peki sayın Deniz hocam gayrimenkuller ile ilgili öngörüleriniz var mı? para arzının kısılması neticesinde ne olur

MB'nin açıkladığı fiyat endeksi var ama benim takibime göre piyasa çok daha fazlasını fiyatladı arada tüik enag farkı gibi fark var kanımca 2 ayda neredeyse %50 fiyat artışına tanık oldum. piyasa da arz da fazla değil belki inşaat maliyeti indirgenemese bile acaba arsa fiyatından mı kısılacak bu şekilde kira amortisman süresi çok uzuyor ve konut fiyatları bir yerde halkın alım gücüne göre dengelenmeli değil mi?

ama her şeyden öte sizin öngörülerinizi merak ediyorum.

Saygılarımla.

Sayfa 1111/2121 İlkİlk ... 1116111011106111011109111011111112111311211161121116112111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •