Sayfa 565/2113 İlkİlk ... 6546551555556356456556656757561566510651565 ... SonSon
Arama sonucu : 16903 madde; 4,513 - 4,520 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Bu hafta borsa endeksinde sert yükselişi,döviz fiyatlarında ve tahvil faizlerinde sert düşüşü izah edecek bir hipotezim var ama doğruluğunun teyidi için Perşembe günü yayınlanacak merkez bankası verisinde yabancı yatırımcıların mal almadıklarını hatta mal sattıklarını görmek gerekiyor.
    Sizi zora sokmayacaksa paylaşır mısınız. Sonuçta hipotez deneyle kanıtlanacak veya red olacak. fikir jimnastiğinin zararı yok.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

https://www.paraanaliz.com/2020/siya...anlatti-53358/

Ahmet Takan Ankara'da zor haftanın perde arkasını anlattı

İnanılmaz gözüküyor ama, ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı ,Merkez Bankası rezervlerinin ne durumda olduğunu bilmiyormuş...
    Ben bu teoriye inanmıyorum. Cumhurbaşkanlığının ekonomi politikaları kurulu, ekonomi danışmanları, ak partinin ekonomiden sorumlu başkanları, kamu yöneticileri, iletişimde olduğu iş adamları var. Bu kadar geniş bir istişare ekibi varken bilmiyordum demek mümkün mü ?

O egeli ben değilim

3.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Ben bu teoriye inanmıyorum. Cumhurbaşkanlığının ekonomi politikaları kurulu, ekonomi danışmanları, ak partinin ekonomiden sorumlu başkanları, kamu yöneticileri, iletişimde olduğu iş adamları var. Bu kadar geniş bir istişare ekibi varken bilmiyordum demek mümkün mü ?

Sayın Egeli, enflasyonu her ay aynı şekilde yayınlayan kurumlarımız var. Yabancı 2018 yılında yukarıda yazıda belirtilen korkudan gitti. Haklıda çıktılar. Bakan devletin içini boşalttı. Hedge amaçlı kurulan vobu, doları düşürme aracına çevirdi. Bilanço da yeniden değerleme artık yok. Ama çok sıkıştığınızda mahkemeye gider rayiç bedel ile değerleme yaparsınız. Değer artışına ait vergi varsa ödersiniz. Bu en basit bilanço makyajı, daha bunun gibi makyajlar bulunur. Gsray’a 2010 yılında locaların koltukların tahsisi konu edilerek %9999 bedelli yaptılar. Paranız yoksa kredi var, çekinize faktoring var, onlarda yoksa alacaklarınıza yada sözleşmelerinize temlik yapılır. İstenildiğinde merkez bankası bilançosunda makyajlanır. Doğmamış alacakları ekler, doğacak borçları nazım hesaplarda izlersiniz. Yani oyun çok. Yazı yaşananları bire bir doğru anlatıyor. Ciddi bir aldatılma var. Kovulma şekli de bunu doğruluyor. Şimdi gözler 400 veya 500 puan faiz artışında, olursa tedavi için süre verirler. Beyin ölümü gerçekleşmiş bir ülkedeyiz. Umarım Avrupa’nın ölüme terk ettiği fakat ülkenin insanlarının sahip çıktığı mültecilerin duası hürmetine Allah yardımcımız olur.

4. Ağustosta şöyle bir durum olmuştu >

https://twitter.com/AhmetBeyefendi/s...682993152?s=19

Eğer gerçek enflasyon rakamlarıda bu sırada söylemişse faizi enflasyon kadar tutma gerekliliğinden ben 1000bps artış beklerim

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    sevgili deniz43,

böyle bir şey mümkün olabilir mi? çok ciddi soruyorum...inanılmaz bir durum çünkü...bana sanki rte'nin üzerinden olumsuzlukları alıp gidenlere atmak için uydurulmuş ve kulaktan kulağa yayılmış bir bilgi gibi geliyor bu...

yani ben bir ülkenin cb olacağım ama MB nin rezerv durumunu bilmeyeceğim...nereden baksan inanılmaz...yani bu adamın onlarca ekonomi danışmanı vardır, MB içinde bürokratlar vardır v.s. yani istediği anda bu bilgiye verilere ulaşır...senin bile burada bizlerle defalarca paylaştığın, piyasaya açıklanan verilerden derlediğin bilgilere rte'nin ulaşamaması mümkün mü?

bana hiç inandırıcı gelmiyor...en başta dediğim gibi sanki olumsuzlukları rte'nin üzerinden alıp gidenlere yıkmak için yayılmış bir bilgi gibi geliyor bu bana...

İnanılmaz gözüküyor ama, ülkeyi yöneten Cumhurbaşkanı ,Merkez Bankası rezervlerinin ne durumda olduğunu bilmiyormuş...

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku

Eğer gerçek enflasyon rakamlarıda bu sırada söylemişse faizi enflasyon kadar tutma gerekliliğinden ben 1000bps artış beklerim

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir
    Enflasyon geçmiş veri. Faiz ise gelecekteki olası deger kaybının oranı. Olan oldu deval geldi halk fakirlesti; uzun vade tahvil 12 lere kadar indi.

Deniz hocamın hipotezini ben de merakla bekliyorum herkes gibi ben de bu ani ve çok büyük hacimli harekete anlam vermekte zorlanıyorum. Ama; faiz artacaksa bile bu tahvil, kur ve piyasa koşullarında önce artar sonra duser çünkü faiz vermek için bir sebebiniz kalmamış görünüyor. Eşek zaten ölmüş...

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7.  Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku

Bu olay tamamen terazi yazısı terazinin bir tarafı adı çıkmış Damat ın görev den alınmasına kılıf aranarak RTE nin parlatılması ,
    Terazinin diğer yanı partinin içinde çoktan beri gelen Pelikan hikayesinin karşısında olan Ak parti millet vekillerinden oluşan bir grupun rahatsızlığı zaten vardı , ha burada Bülent Arınç aracı seçilmiş oluna bilinir partinin abilerinden olduğu için.
    Sonuç olarak ben haberinin olmayacağına inanmıyorum masasının üzerindeki bilgisayarını açıp tek tuşla herşeyi gören kişi.

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    sevgili deniz43,

böyle bir şey mümkün olabilir mi? çok ciddi soruyorum...inanılmaz bir durum çünkü...bana sanki rte'nin üzerinden olumsuzlukları alıp gidenlere atmak için uydurulmuş ve kulaktan kulağa yayılmış bir bilgi gibi geliyor bu...

yani ben bir ülkenin cb olacağım ama MB nin rezerv durumunu bilmeyeceğim...nereden baksan inanılmaz...yani bu adamın onlarca ekonomi danışmanı vardır, MB içinde bürokratlar vardır v.s. yani istediği anda bu bilgiye verilere ulaşır...senin bile burada bizlerle defalarca paylaştığın, piyasaya açıklanan verilerden derlediğin bilgilere rte'nin ulaşamaması mümkün mü?

bana hiç inandırıcı gelmiyor...en başta dediğim gibi sanki olumsuzlukları rte'nin üzerinden alıp gidenlere yıkmak için yayılmış bir bilgi gibi geliyor bu bana...
    Bence mümkün çünkü çevresindeki danışmanların hepsi düşük donanımlı, uzmanliklarindan liyakatlarından değil sadece siyasi görüş yakınlığından o görevlere gelmişler ve tahminen Cumhurbaşkanına sadece hoşuna gidecek şeyleri söylüyorlar, uyarı yapabilecek ,acı gerçekleri anlatabilecek kalibrede insan yok, öfkesini üzerlerine çekmekten korkuyorlar.

Merkez Bankası net rezervleri de ,sosyal medyada birçok kişi rakamları hesaplayıp veriyor ama doğrudan merkez bankası internet sitesine girilip görülebilen bir veri değil, analitik bilançodan yola çıkıp nasıl hesaplama yapılacağını bilmek lazım.
    Bu yüzden ben Cumhurbaşkanının merkez bankasının net döviz rezervlerinin ne durumda olduğunu bilmemesini kuvvetli bir ihtimal olarak görüyorum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 565/2113 İlkİlk ... 6546551555556356456556656757561566510651565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •