Sayfa 1734/2104 İlkİlk ... 734123416341684172417321733173417351736174417841834 ... SonSon
Arama sonucu : 16832 madde; 13,865 - 13,872 arası.

Konu: ...:::vobelıt:::...

1.  Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    Mısır iflas etme yolunda hızla ilerliyor 5 yıllık cds 1998'e çıktı.

2022 ekim ayında IMF anlaşması sonucu cds'leri 1332 puandan 550 puana düşmüştü, ancak mart ayından bu yana hızla yükselerek tarihin en yükseğine erişti.

Halbuki Kasım 2022'de temerrüde düşme olasılığı çok düşük diye haberler yapılıyordu, anlaşılan fırsat bu fırsat diyerek ellerindeki eurobondları çıkarmayı hedefleyen raporlarmış, eurobondlar dolar bazında ekim 2022-ocak 2022 sonu arasında %50 artış yaşamıştı.

https://enterprise.press/stories/202...nalysis-88144/

Yabancı raporlarını değerlendirirken çok dikkat edelim.
    yazık. 110 milyon nüfus. Gerçekten çok iyi bir coğrafyadalar. Hem akdenizde hem de kızıldenizde kıyıları var. Hem deniz turizmi hem de tarih turizmi var. Avrupa'nın ihracat üssü olabiliecek bir yapı ama iflasın eşiğinde. neden acaba? Kötü yönetimden olabilir mi acaba Deniz hocam?
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    yazık. 110 milyon nüfus. Gerçekten çok iyi bir coğrafyadalar. Hem akdenizde hem de kızıldenizde kıyıları var. Hem deniz turizmi hem de tarih turizmi var. Avrupa'nın ihracat üssü olabiliecek bir yapı ama iflasın eşiğinde. neden acaba? Kötü yönetimden olabilir mi acaba Deniz hocam?
    Kötü yönetim,yolsuzluk ekonomisi,çok hızlı nüfus artışı,çağdışı kötü eğitim,niteliksiz işgücü,katma değeri düşük ürünlerin üretilebilmesi,kaynakların verimsiz alanlarda kullanılması...

https://tradingeconomics.com/egypt/population

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Kötü yönetim,yolsuzluk ekonomisi,çok hızlı nüfus artışı,çağdışı kötü eğitim,niteliksiz işgücü,katma değeri düşük ürünlerin üretilebilmesi,kaynakların verimsiz alanlarda kullanılması...

https://tradingeconomics.com/egypt/population
    Biz de aynı yolun yolcusuyuz maalesef...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Sayın üstadım siz hep Kimyada ki N.Ş.A koşullarında deney yapılması gibi bilim,iktisat,makro ekonomi,akıl doğrultusunda yazdınız normal olanı bu zaten anormal ve anomali dolu olan bir ülkedeyiz , Makro Ekonomi,iktisat,Sisayet bilimi ve diger bir çok konuda ,ülkedeki Prof.lar, hocalar çok takipçili sosyal medya fenomenleri dahil elinize su dökecek tek bir kişi olmadığını düşünüyorum ve bizde yıllardır bu durumdan yararlandık size sonsuz teşekkürler, yine devam edelim lütfen olması gerekeni yapalım...

Ben seçim sonrası ilk Anomali ile başlatayım topiği , seçimden 1 günce olan bütün veri setleri ortada iken değişen hiçbir şey olmamasına rağmen 2 gündür kapalı Çarşı spotun grafiğine bakın , 1 gün sonra efektif talep dip mi oldu şimdi!

5. 28 Mayıs 2023 C.Başkanlığı seçimlerinde oyunuzu hangi adaya kullanacaksınız?
    Evet tahminleri alalım...
    Aşağıdaki linkte
    Saygılar/Başarılar
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...10#post6420210
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Seçim gecesi birçok yerden seçim sonuçlarını takip ettim.
    CHP MV Eren Erdem CHP sistemine girilen ıslak imzalı tutanaklara göre an be an seçim sonucunu veriyordu.
    14 Mayıs 23:32 de
    14.05.2023 Saat 23:32Sayı
    Sandık 111.984
    Kılıçdaroğlu 16.426.053
    Recep Tayyip Erdoğan 15.139.317
    Sinan Oğan 1.857.240
    Muharrem İnce 134.238
    Toplam 33.668.832
    Bu sonucu açıkladı ve sonrasında hiçbir sonuç açıklamadı. Bilgi vermeyi aniden kesti.
    Daha sonrasında dün 16:07 de seçim sonucu şu şekildeydi.
    15.05.2023 Saat 16:07
    Sandık 201.536
    Kılıçdaroğlu 24.568.196
    Recep Tayyip Erdoğan 27.088.360
    Sinan Oğan 2.829.634
    Muharrem İnce 238.690
    54.926.416
    Eren Erdem'in sonuçlarına göre %48,8 de olan kılıçdaroğlu %44,73 e inmiş.
    Aynı saatlerde chp büyükşehirlerde ve güçlü olduğu sandıklarda yoğun itirazlar olup sonuçların tablolara yansımadığını iddaa etti.
    Bu da Eren Erdem'in 23:32 de açıkladığı veriden sonrası ile 15.05 16:07 sonuçları arasındaki değişim.

Değişim
    Sandık 89.552
    Kılıçdaroğlu 8.142.143 38,30%
    Recep Tayyip Erdoğan 11.949.043 56,21%
    Sinan Oğan 972.394 4,57%
    Muharrem İnce 104.452 0,49%
    Toplam 21.257.584
    23:32 den sonucu gelen 89.552 sandıktan Kılıçdaroğlu oyların %38,30 ünü almış. RTE 56,21 ini almış. Her nasılsa Oğan ve İnce'nin kalan sandıklardan da çok benzer oranlarda oyu çıkmış.
    Sonrasında ne mi oldu? CHP seçim bilgi güvenliğinden sorumlu Onursal Adıgüzel'i görevden almış dün.
    Üniversitede endüstri mühendisliği okumuş biri olarak bu verilerde bir sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Ya referans aldığım Eren Erdem'in verileri yanlış ya da 111.984 sandıkta tespit edilmiş dağılım kalan 89.552 sandıkta tam tersi yönünde değişmiş ki bu tamamen o saatten sonra açılan sandıkların hiç de homojen olmadığını gösterir.Daha detaylı yorumum olması için CHP nin veya millet ittifakının tüm ıslak imzalı tutanakları almış ve kendi sistemlerine girip YSK ile karşılaştırması gerekirdi. Ama sanırım tam da orada sorun var ki ikinci tur kabul edildi. Cumhur tarafı da ikinci turu hemen kabullendi. İstatistiksel olarak sorun var görünse de bunu menfi ya da müspet teyit edemeyen bir millet ittifakı seçim merkezi var maalesef.
    CHP’den bir yetkili çıkıp şunu demeli;

Islak imzalı tüm sandık sonuçlarını kendi sistemimize girdik çıkan sonuç ile YSK’nın açıkladığı sonuç aynıdır.

Bunu demezlerse CHP bu sayım teyit işini beceremiyor diye kafalarda hep soru işareti kalacak.

7.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    CHP’den bir yetkili çıkıp şunu demeli;

Islak imzalı tüm sandık sonuçlarını kendi sistemimize girdik çıkan sonuç ile YSK’nın açıkladığı sonuç aynıdır.

Bunu demezlerse CHP bu sayım teyit işini beceremiyor diye kafalarda hep soru işareti kalacak.
    kesinlikle aynı fikirdeyim. seçim öncesi şu kadar güvenli sistemimiz var bu kadar çok müşahitimiz var diyorlardı. sonuç bu.
    öte yandan şuna da eminim müşahit olmayan birçok sandık vardı ama çıkıp adam gibi buralara müşahit bulamadık demediler. garip bir özgüven veya boşvermişlik
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by y.aras Yazıyı Oku
    Sayın üstadım siz hep Kimyada ki N.Ş.A koşullarında deney yapılması gibi bilim,iktisat,makro ekonomi,akıl doğrultusunda yazdınız normal olanı bu zaten anormal ve anomali dolu olan bir ülkedeyiz , Makro Ekonomi,iktisat,Sisayet bilimi ve diger bir çok konuda ,ülkedeki Prof.lar, hocalar çok takipçili sosyal medya fenomenleri dahil elinize su dökecek tek bir kişi olmadığını düşünüyorum ve bizde yıllardır bu durumdan yararlandık size sonsuz teşekkürler, yine devam edelim lütfen olması gerekeni yapalım...

Ben seçim sonrası ilk Anomali ile başlatayım topiği , seçimden 1 günce olan bütün veri setleri ortada iken değişen hiçbir şey olmamasına rağmen 2 gündür kapalı Çarşı spotun grafiğine bakın , 1 gün sonra efektif talep dip mi oldu şimdi!
    Nezaketiniz için teşekkür ederim.
    Kapalıçarşı'da seçimler sonrası fiyat hareketinin nedeninden emin değilim ama e-507'nin bu konuda aşağıdaki linkte bir tespiti var:

https://twitter.com/e507/status/1658...HAm5RCKZg&s=19

Sayfa 1734/2104 İlkİlk ... 734123416341684172417321733173417351736174417841834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •