Sayfa 108/180 İlkİlk ... 85898106107108109110118158 ... SonSon
Arama sonucu : 1438 madde; 857 - 864 arası.

Konu: IZMDC - İzmir Demir Çelik

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    dün sert bir aşağı yaptı, bugünde aşağı hareket devam ediyor ama
    ben hissenin 175-180 milyon dolar değerinin (2,20 ve çevresi) dip olduğuna inanıyorum
    gerçi teknik analizciler, orta ve uzun vadede hala sat sinyali verdiğini yazıp, tavsiye etmiyorlar

neden buna inandığımı da yazayım

1- hisse 2005 yılında iş bankasından şahin-koç grubuna bu fiyatlardan devrolmuştu.
    2- evet şirketin borcu çok ama, bu borç patronlar için sorun değilki, yeni çelikhane yatırımına başlamak üzereler
    3- hissedeki küçük yatırımcı sayısı çok az
    4- 2,20 - 2,60 aralığında işlem hacmi çok arttı. gerçi böyle kısa süreli ataklar daha öncede sık sık olmuştu ve mal satışı için kullanılmıştı. ama şirket değeri hiç bir zaman 180-200 milyon dolarlarda değildi.
    5- alt şirket olan enerji şirketi zarar ediyor ama bir şekilde seçimlerden sonra elektrik fiyatları zamlanabilir ve kara geçebilir. buda ana şirketin bilançosuna olumlu yansıyabilir
    6- demir fiyatları hala 2950 TL seviyelerinde. 1000 TL'den buraya geldi. 3 yıldır sürekli artıyor ve bu olumluluktan borsada yararlanmayan sadece idç
    7- borsa değeri 200 milyon dolarlarda gezse de, borçları çok olsa da, mal varlığı ve nakit akışı çok fazla. limanı var, gemileri var, 360 mw enerji santrali var.

bana 2012 ocak ayından itibaren başlayan uzun vadeli düşüş trendinin sonuna geldi gibi geliyor

şirket dip seviyelerde ama borsa, döviz, ekonomi dip seviyelerde değil
    ülke ekonomisinin sert düşüşe geçtiği malum.
    borsanın çok daha aşağılara düşmesi durumunda idc'de paralel hareket eder mi bilmiyorum
    150 milyon doların altı bedavanın bedavası olur

2.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    dün sert bir aşağı yaptı, bugünde aşağı hareket devam ediyor ama
    ben hissenin 175-180 milyon dolar değerinin (2,20 ve çevresi) dip olduğuna inanıyorum
    gerçi teknik analizciler, orta ve uzun vadede hala sat sinyali verdiğini yazıp, tavsiye etmiyorlar

neden buna inandığımı da yazayım

1- hisse 2005 yılında iş bankasından şahin-koç grubuna bu fiyatlardan devrolmuştu.
    2- evet şirketin borcu çok ama, bu borç patronlar için sorun değilki, yeni çelikhane yatırımına başlamak üzereler
    3- hissedeki küçük yatırımcı sayısı çok az
    4- 2,20 - 2,60 aralığında işlem hacmi çok arttı. gerçi böyle kısa süreli ataklar daha öncede sık sık olmuştu ve mal satışı için kullanılmıştı. ama şirket değeri hiç bir zaman 180-200 milyon dolarlarda değildi.
    5- alt şirket olan enerji şirketi zarar ediyor ama bir şekilde seçimlerden sonra elektrik fiyatları zamlanabilir ve kara geçebilir. buda ana şirketin bilançosuna olumlu yansıyabilir
    6- demir fiyatları hala 2950 TL seviyelerinde. 1000 TL'den buraya geldi. 3 yıldır sürekli artıyor ve bu olumluluktan borsada yararlanmayan sadece idç
    7- borsa değeri 200 milyon dolarlarda gezse de, borçları çok olsa da, mal varlığı ve nakit akışı çok fazla. limanı var, gemileri var, 360 mw enerji santrali var.

bana 2012 ocak ayından itibaren başlayan uzun vadeli düşüş trendinin sonuna geldi gibi geliyor

şirket dip seviyelerde ama borsa, döviz, ekonomi dip seviyelerde değil
    ülke ekonomisinin sert düşüşe geçtiği malum.
    borsanın çok daha aşağılara düşmesi durumunda idc'de paralel hareket eder mi bilmiyorum
    150 milyon doların altı bedavanın bedavası olur
    yıllar önce bıraktığım yerde kalmış. yazık bu kağıda. kaç ky nin parasını ve zamanını almıştır. YTD

İzmir Demir Çelik

14/08/2018 06:27:36

*İZMİR DEMİR ÇELİK'İN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2018 YILI İLK 6 AYLIK DÖNEM NET KARI 2.387.836 TL.*

1. çeyrekteki 20 Milyon zarar kara dönmüş...
    Hayırlı olsun...
    Yɑpɑbildiğimiz herşeyi yɑpsɑydık, bunɑ kendimiz bile şɑşɑrdık...
    Thomɑs Edison...

5.  Alıntı Originally Posted by akiboga Yazıyı Oku
    14/08/2018 06:27:36

*İZMİR DEMİR ÇELİK'İN VERGİ DAİRESİNE SUNDUĞU TABLODA 2018 YILI İLK 6 AYLIK DÖNEM NET KARI 2.387.836 TL.*

1. çeyrekteki 20 Milyon zarar kara dönmüş...
    Hayırlı olsun...
    Ben de son süreçte bu ********likle nasıl 1,50 leri boylamadı diye merak ediyordum..
    Hayırlı olsun..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

6. İlk anda "20 milyon zarar kara dönmüş" kısmını görünce bilanço sanmıştım, ama vergi dairesine sunulanmış. Bilanço, vergi dairesinden çok farklı gelebiliyor..

Geldik, gidiyoruz..

Duhul
    Dec 2017
    İkamet
    İzmir
    Gönderi
    3,166
    Dibin dibinden (125 milyon USD değeri üzerinden) 2,05 TL ile aranıza katıldım.
    Santral yatırımı 350 milyon USD, liman genişletme yatırımı 100 milyon USD.
    Borcu çok olabilir ama ana patron çok güçlü.
    Borsada büyük fırsatlar her zaman gelmez.
    Kademeli olarak, fırsat buldukça almaya devam edeceğim.

Çelikhane yatırımı şimdilik ertelendi.
    Demir fiyatları 4000'li rakamları buldu.
    ABD ile alakası yok.
    Erdemir, Kardemir, İsdemir'in yanında bedavanın bedavası. (bana göre)

Herkese bol kazançlar.

8.  Alıntı Originally Posted by izmut Yazıyı Oku
    Dibin dibinden (125 milyon USD değeri üzerinden) 2,05 TL ile aranıza katıldım.
    Santral yatırımı 350 milyon USD, liman genişletme yatırımı 100 milyon USD.
    Borcu çok olabilir ama ana patron çok güçlü.
    Borsada büyük fırsatlar her zaman gelmez.
    Kademeli olarak, fırsat buldukça almaya devam edeceğim.

Çelikhane yatırımı şimdilik ertelendi.
    Demir fiyatları 4000'li rakamları buldu.
    ABD ile alakası yok.
    Erdemir, Kardemir, İsdemir'in yanında bedavanın bedavası. (bana göre)

Herkese bol kazançlar.
    Erdemir 4,5 milyar TL, isdemir 3,25 milyar TL, Kardemir 400 milyon TL üzerinde kar açıklamış. Bu 200 milyon TL üzerinde zarar.. Ve hepsinin pd/dd leri birbirine yakın.. Bu hissenin tokadını yemiş biri olarak, bu kur ve borçla diğerlerine göre bedavanın bedavası olmasını biraz temellendirebilir misiniz?

Geldik, gidiyoruz..

Sayfa 108/180 İlkİlk ... 85898106107108109110118158 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •