Anket Sonuçlarını Gör: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım mı.?

Oylayan
334. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Balon patladı, patlayacak, nakitte fırsat beklenmelidir

166 49.70%
  • dolar/euro bu fiyatlarda iken, yatırım yapmak mantıklı

13 3.89%
  • Faizler inerse, şimdi almak mantıklı değil

26 7.78%
  • Kira çarpanlarının uçtuğu ortamlarda ev almak doğru değildir, beklenmelidir.

69 20.66%
  • İstanbul gibi metropollerde gayrimenkül yatırımı her zaman karlı bir iş olacaktır.

18 5.39%
  • Ne evi kardeşim, köyüme dönüyorum.

42 12.57%
Sayfa 828/828 İlkİlk ... 328728778818826827828
Arama sonucu : 6619 madde; 6,617 - 6,619 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım

1.  Alıntı Originally Posted by zaxxss Yazıyı Oku
    İstanbul dediğiniz çoook büyük bir il. Hangi ilçesinden bahsettiğinize bağlı..Sarıyer'de oturan birisi olarak şunu söyleyebilirim İstanbul başka SARIYER başka...
    Sariyerin yarisi gecekondu arkadas neden bahsediyorsun sen ya?

2.  Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    Önce EYT ler, şimdi konut mağdurları...Du bakalım...Uyanış var sanki insanlarda...Bir de şu sebze kuyruğundakiler işe uyansa...
    Dostum belki iyi niyetli yazıyorsun ama bu tarz mesajlar takip ediliyor bilgin olsun...

3.  Alıntı Originally Posted by umutabi Yazıyı Oku
    İş dünyasını şoke eden tarihi cezalar gündemde!
    İhracat yapan şirketler büyük önemli cezalar ile karşı karşıya.
    Gümrük müfettişleri, ihracat beyannamelerinde işlemlerin niteliğine ilişkin kodlamada hata yapıldığını gerekçe göstererek beyanname başına 130 lira civarında idari para cezası uygulamaya başladı.
    http://www.patronlardunyasi.com/habe...undemde/216638

Yok öyle beleş , 4 liraya aldığın soğanı patatesi TANZİM de 2 Tl ye satacaksın da bu değirmenin suyu nereden arkadaş ? Bunlar iyi günler ,seçim sonrasını bekleyin, ihracatçıdan bile haraç almaya geldiyse iş artık gerisini siz düşünün, özelliklede KÜMESE girmiş BETON beyinler siz şimdiden hökümetinizin ! size ne gibi iyilikler ! yapacağının fantezilerini hayal edin zevkini çıkarın.
    ZOr seçim sonrası ne dedim Herkese 2018 de ?
    DOLAR dedim 5,25 üstü boş 7,21 TRY zirveyi görebilir demedim mi? TUT_TURDUM MU_?

2 YILDIR yazdığım hangi nokta atışım TUTMADI?

graifkli VİDEOLU paylaşıyorum..
    diyorum ki ALTIN toplayın...apartmanda mısınız nerede oturuyorsanz oturun DUVARIN içne gömün..dedektörle GELSELER bulunmaz RAHAT..olun..

2024 te altın 2300-2800 DOLAR ı vuracaküü
    bizim DOLAR artışı ile GRAM TRY fiyatı 1200 TRY olacak...konut ise YERİNDE sayacak belki düşecek..

2030 da ise ALTININ GRAMI TAHMİN edin ne kadar olacak?

neyse..

############
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    2001 Yılındaki dolarla şimdiki dolar aynı değerde değil.
    O zamanın 10 bin doları bugünün 30 bin dolarına eş.
    Zaten ortalama semtlerde fiyatlar 100 bin dolardan 50 bin dolara düştü.
    10 bini beklemek mantıksız olabilir fakat 30 bin dolar mümkün.
    BUNA cevabım:
    DOLARDAKİ enflasyondan BAHSEDEN arkadaşım o zaman Tr nin milli GELİRİ de 3000dolardan 10bin DOLARA çıktıysa DEMEK Kİ
    o zamanın 3000 doalrı bugünün 9000doalrı DİYORSUN yani...
    VAY vatan haini VAYYY...
    cimere yazıyorum hemen seni
    neyse...gerçekler acıdır
    ###############
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ev alıp başıma bela mı alayım? Kiracı işi pislik. Çok elit kiracı olmadıkça baş belası.

Akıllı para gider Avrupadan ev alır kiraya verir. Hiç değilse kirası EURO bazında azalmaz artar. Sen TL ile kiraya verince hep zarar ediyorsun. Kira artışı hep dövizin gerisinde kalıyor Türkiye’de.

Onun yerine TÜRKİYE DE kelepir fiyata düştüğü zaman ASELSAN, TÜPRAŞ. EREĞLİ, SAHOL, KCHOL, AYGAZ, SISE gibi riski olmayan düzenli temettü veren amirallerden alırım. Temettüsü kiradan daha iyi getirir kelepir fiyatlardan alınırsa.

Yatırım için gayrımenkul alan bizimki gibi ülkelerde başına büyük bela alır. (Oturduğu ev hariç)
    BUNA cevabım:
    maalesef ki bunları bende TAVSİYE ediyorum ama ZAMANLAMAYI tutturmak GEREKLİ..
    2025-26 yıllarına KADARhisse önermem..
    SADECE ALTIN ile kalınmalı..çok düşecekler..

#############################
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bugün bir arkadaşımla konuşuyordum. Lüks bir sitede site aidatı + dogalgaz + sıcak soguksu = 2800 TL aidat gelmiş. Keşke mahalle arası apartmandan ev alsaymışım. Site yönetimlerini de müteahhitler ele geçirmiş paravan şirketlerle. Sürekli itekliyorlar. Şimdi piyasada kötü satsan satamazsın kiraya versen kiracı da kolay gelmez bu kadar aidatı olan eve.

Bu lüks siteler rezidanslar apartmanların aidatları millete kol gibi girmeye devam ediyor!

DAHA YOLUN BAŞINDAYIZ!

Aidatı yüksek olan evlere residanslara sitelere bakalım bu seneye veya gelecek seneye kiracı bulabilecekler mi?

Bazı sitelerde Ev kirası = Aidat olacak nerdeyse!
    BUNA cevabım:

neyini satacak insanlar buralarda oturmak için YA hayat kadınları oturuyor..ya mal sahipleri ...ya hisseddarlar buralarda..

################################
     Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    0.98 faizle alınabilecek yerler şu anda hiç tercih edilmeyecek "aidatlı" yerler.
    üstelik kim bilir hangi dağ başındaki hangi "tercih edilmemiş" projeler.
    ayrıca asıl faiz o evlerin fiyatına "yedirilmiş" durumda.
    ve diyorsunuz ki müteahitler 3 ay sonra o fiyatlara % 50 eklemek niyetinde.

kusura bakmayın da, bu yazdıklarınız iktisadi değil "hayali ve afaki" olmuş.

herhangi bir büyük müteahit bugün kaktıramadığı evin fiyatına üç ay sonra % 50 koyarak kaktırsın, elini öpeceğim.

öyle bir şeyin mümkünatı yok.
    halen patlak frenle yokuş aşağı inmeye devam ediyoruz.
    dibe varış ve dipten dönüş öyle sandığınız kadar çabuk olmayacak.

daha hükümetin konut sahiplerine ne çorap öreceğini görmedik.
    ev vergisini mi arttırır, kira vergisini mi arttırır, yoksa bir kereliğine varlık vergisi mi getirir, bekleyip göreceğiz.
    BUNA cevabım:
    maalesef ki DEDİKLERİM TEK TEK çıkıyor ben bunları son 5 YILDIR yazıyorum forumlarda..

KONUT fiyatları GELECEK 3 yıl içinde YA YARI YARIYA daha düşecek...DAYANIRSANIZ mantıklı şekilde..belki satmazsanız..
    bi ihtimal Fyiatlar düşmez ancak insanlar borçlu ÇATIR çatır SATIYORLAR..kime DENK gelirse..

#########################################

http://www.hisse.net/topluluk/showth...30#post3169630

buna CEVABIM:
    iyi okuyun

############################################

Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    ortalama 800bin TL desek(ki cok daha pahalı evler var) 150 bin dolar civarı yapar.

2000-2001 yılında istanbulda evler ekstra çok ucuzlamıştı, bunun da asıl nedeni deprem. (deprem + ekonomik kriz)
    ayrıca beğenmesekte o yıllara göre kişi başı gelir 2-3 katına arttı dolar olarak. o yıllardaki fiyatları bekleyenler bence daha çok bekler.

çevremde oturumluk 3+1 ilanları takip ediyorum, biraz makul yazılanlar anında satılmaya başladı şu aralar.
    özellikle mevduat faizlerinin düşmeye başlaması ve doların artacak beklentisinin gerçekleşmemesi nedeniyle oturum için ev bakanlar beklemiyor gördüğüm kadarıyla.

BUNA CEVABIM:
    faizler %12lerden %25 e çıkmış..ve düşmüyor sadece gösterge %19a indi..yoksa bankalar %28 ile vadeli AÇARKEN şuan %25 yine VERİYORLAR yan i düşmedi..

kişi BAŞI gelir DOLAR olarak 2-3 KAt artmadı GLOBAL yönetenler DOLARI baskıladı BİZİ kandırdı..
    bunları 2 YILDIR anlatıyorum bakın izleyin TAKİP edin..

################################################## ############

Alıntı Originally Posted by ahmet306 Yazıyı Oku
    Su deliyi ciddiye almayin lutfen,
    90li yillarda kozyatagi merkezdeki dairelerin fiyati su an dolar olarak ayni yada daha ucuz. 10 bin dolara daire alacakmis! hadi len oradan derler adama. O paraya merkezi yerden daire aliyorsan zaten venezuela olmussun demektir 1 cikolata icin 1 hafta calisman gerekir.
    BUNA cevabım:
    1998 de avcılardaki Evim 200dolardı..DEPREM kriz derken 10bin DOLARIN altına düştü HABERİN varmı?
    bahçelievlerde CADDE üstü YAYLA daki kanıtları ile delilleri ile anlatabileceğim ..yerden bahsediyorum..
    yoksa KONUT sektörü yükselir düşer..ama insanları MANİPULE etme..
    GERÇEKLER acıdır..

################################################## ###########
    vEEE GÜNÜN FAKE HABERİ:
    http://hisse.net/haber/?p=3408

bunun CEVABINI kendi forumumda verdim..

################################################## ############

GARAN_USD/DOLAR BAZLI_LOGARİTMİK GRAFİK:ve EKONOMİK KRİZ TETİKLENMESİ:
    ({DOWNLOAD ETTİKTEN SONRA SOSYAL MEDYA HESABINIZDA PAYLAŞINIZ TEKRAR BULAMAZSINIZ]}

###########################

faizler gelecek 3 yılda
    %50leri vurmazsa ben bu işleri BIRAKIRIM..

Sayfa 828/828 İlkİlk ... 328728778818826827828

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •