Sayfa 7/168 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon
Arama sonucu : 1344 madde; 49 - 56 arası.

Konu: AYGAZ - Aygaz A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Ermenekli70 Yazıyı Oku
    Teşekkürler
    Peki alış maliyetim niye düşmüş oluyor onu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim

SM-A500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sirket kar payi dagittigi icin karinizi nakit olarak aldiginizda ortalama maliyetinizde dagitilan kar payi kadar duser.cunku senedin fiyatida dagitilan kar payi kadar dusuyor.dun 15.00 kapatmisti.bugun 13.50 lerde.yani lot basina 1.5 tl temettu demek.o yuzden yeni fiyat kar payindan sonraki duruma geliyor.butun kagitlarda durum boyledir.bir sorun yok yani.

theufuks

2.  Alıntı Originally Posted by theufuks Yazıyı Oku
    Sirket kar payi dagittigi icin karinizi nakit olarak aldiginizda ortalama maliyetinizde dagitilan kar payi kadar duser.cunku senedin fiyatida dagitilan kar payi kadar dusuyor.dun 15.00 kapatmisti.bugun 13.50 lerde.yani lot basina 1.5 tl temettu demek.o yuzden yeni fiyat kar payindan sonraki duruma geliyor.butun kagitlarda durum boyledir.bir sorun yok yani.

theufuks
    Teşekkürler hocam

3. Temettümüz hesaba geçmiş dün itibari ile, Aygaz yönetimini gerçekten takdir ediyorum, bu kadar temiz çalışan bir şirket yoktur herhalde borsada başka. 1,275 net gerçekten çok iyi, tabi gelen nakdi hemen hisseye çevirdik, hedefimiz net, 20 TL üstü.

Bu arada hep düşünmüşümdür borsa şirketleri nakit temettü vermek yerine kar payını bedelsiz hisse senedi olarak verse daha iyi olmaz mı? 1.5 tl temettü için 0.225 vergi ödedik dün halbuki bedelsiz alsaydık vergi ödemeyecektik. Nakdini mi istiyorsun, hisse yükselince sat, al sana nakit. Ayrıca bedelsiz ile şirketin sermayesi de büyümüş olur, naçizane düşüncelerim bunlar tabi, yönetim bildiği gibi yapsın, biz bu hallerinden çok memnunuz.

4. Merhaba arkadaşlar
    Ben iş bankası ile alıp satıyorum henüz hesaba gelmedi ama bilgisi olan varmı ? ?

5. Temettü

6.  Alıntı Originally Posted by Ermenekli70 Yazıyı Oku
    Temettü

Temettü dağıtıldıktan iki iş günü sonra hesaba yatar. Bazı aracı kurumlar bu süreyi beş güne kadar uzatabiliyor.

Ak Yatırım, Aygaz'ı en çok tercih ettiği hisseler listesinden çıkardı.

Ak Yatırım'ın ( http://www.akyatirim.com.tr ) konu ile ilgili raporunda şu değerlendirme yapıldı:
    "Aygaz’ı, portföyümüze eklediğimiz tarih olan 16 Şubat’tan bu yana sergilediği %7’lik endeks üzeri getirinin ardından en çok tercih
    ettiğimiz hisseler listesinden çıkarıyoruz.
    Şirketin 5 Nisan’da %10,0’lık verimle gerçekleştirdiği temettü dağıtımının ardından hisse için kısa vadeli gözle görülür bir
    katalizörün olmadığını düşünüyoruz.
    Değişiklik sonrası en çok beğendiğimiz hisseler: Garanti Bankası, Halkbank, Logo, Migros, Petkim, Şişe Cam , Tofaş 'dır. "

https://www.akyatirim.com.tr/apps/pd...c69d348421.pdf
    YASAL UYARI : Burada yer alan yatırım bilgisi ve yorumlar Kişiseldir. Yatırım Tavsiyesi Değildir...

8. Freni patlamış kamyon gibi gidiyor mübarek =)

Sayfa 7/168 İlkİlk ... 567891757107 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •