Sayfa 29/681 İlkİlk ... 1927282930313979129529 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 225 - 232 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

2.  Alıntı Originally Posted by cefaks Yazıyı Oku
    iskur verebilirmisiniz

3. İş bankası ( kurucu , A grubu ve B grubu ) hisselerine neler oluyor? Hükümetin ve cumhurbaşkanımız erdoğanın gündeme getirdiği , chp nin iş bankasındaki payı ( %28 ) nin hazineye devredilmesi konusundan sonra hisseler yükselmeye başladı. Peki chp nin elinde ne kadar adet imtiyazlı hisse var? Kurucu hissesi 604 adet, A grubu 280 adet ve B grubu 8120 adet olarak gözüküyor. Bilindiği üzere chp parti olarak bu hisselerden parti namı hesabına bir gelir elde edemiyor temettü olarak. Atatürkün vasiyeti üzerine Türk tarih ve dil kurumuna gidiyor bütün geliri. Ancak hal böyleyken çoğu zaman chp bu ödemeyi yapmak istemedi ve murat bardakçının açıkladığı üzere mahkeme kararıyla tahsil edildi. Hadi bunuda geçelim şimdi gelelim asıl medeleye yani neden yükseliyor bu hisseler? Şundan dolayı; iş bankasının esas sözleşmesine göre( tüm bankalarında böyleydi ) bankanın yıllık net karın %10 nu kurucu hisselere verilmesi gerekiyordu.ancak 1991 ve 1993 yılında sözleşmede değişikliğe gidilerek kurucu hisselerin temettüsü toplamda 250.000 tl le sınırlandırıldı. Bu nedenle 2017 hesabına göre kurucu hisselerin her birine yaklaşık 200.000 vermesi gerekirken sadece 3,9 tl verildi. Bu sadece 2017 yılı için hesap! Bunun sonucunda yıllardan bu yana Türk tarih ve dil kurumuna eksik ödeme gitti yani asıl temettü hiç gitmedi. Aynı benzer hesap a ve b grubu içinde geçerli. Şimdi hazineye geçtiği taktirde bu temettülerin gerçek bedellerle ödeneceği durumu ortaya çıkmış olacak. Devlet asla kazıklanmaz ve alacağını alır. Chp bu duruma yıllardır göz yumdu ve niye sesini çıkarmadı? Siyasete girmek istemiyorum ama bunu bilmek için hesap uzmanı olmaya gerek yok! Anladığım odurki hükümet bu kanunu çıkarıp iş bankası hisselerini chp nin elindekileri sadece hazineye geçirecek. Diğer taraftan garanti bankası ve akbank kurucu hisselerine her yıl yüksek meblağlar ödediğinden kurucu başına 5-6 milyon tl ödeyip piyasadan çekti. Aynı durum iş bankasında da gündeme gelebilir. Bundan sonraki süreçte benim yazdıklarım hep gündemde olacak ve gerçekten hak yerini bulacaktır. Yükseliş için gerçekten büyük sebebler varmış..... ( derin hisse )

4. Bugün aracı kurumum ile görüşürken iki adet İş B için bugünkü kapanış fiyatından teklif geldi.

Hisse başına 10.000 TL istedim.

Anlaşamadık.

Tavan kaç TL de çözülecek acaba?

( Yatırım tavsiyesi değildir )

5.  Alıntı Originally Posted by demir113 Yazıyı Oku
    https://www.haberturk.com/vakiflar-g...67873-ekonomi#

2012 sonu Sayıştay raporundaki Vakfılar Genel Md. Envanterindeki ;

4 Adet Kurucu Hisse
    1 Adet A Grubu Hisse
    912621,91 Adet C Grubu Hisse

https://www.sayistay.gov.tr/tr/Uploa...0MUDURLUGU.pdf
    Vakıfbank ile ne gibi ilgisi var anlamadım

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Hitit Yazıyı Oku
    İş bankası ( kurucu , A grubu ve B grubu ) hisselerine neler oluyor? Hükümetin ve cumhurbaşkanımız erdoğanın gündeme getirdiği , chp nin iş bankasındaki payı ( %28 ) nin hazineye devredilmesi konusundan sonra hisseler yükselmeye başladı. Peki chp nin elinde ne kadar adet imtiyazlı hisse var? Kurucu hissesi 604 adet, A grubu 280 adet ve B grubu 8120 adet olarak gözüküyor. Bilindiği üzere chp parti olarak bu hisselerden parti namı hesabına bir gelir elde edemiyor temettü olarak. Atatürkün vasiyeti üzerine Türk tarih ve dil kurumuna gidiyor bütün geliri. Ancak hal böyleyken çoğu zaman chp bu ödemeyi yapmak istemedi ve murat bardakçının açıkladığı üzere mahkeme kararıyla tahsil edildi. Hadi bunuda geçelim şimdi gelelim asıl medeleye yani neden yükseliyor bu hisseler? Şundan dolayı; iş bankasının esas sözleşmesine göre( tüm bankalarında böyleydi ) bankanın yıllık net karın %10 nu kurucu hisselere verilmesi gerekiyordu.ancak 1991 ve 1993 yılında sözleşmede değişikliğe gidilerek kurucu hisselerin temettüsü toplamda 250.000 tl le sınırlandırıldı. Bu nedenle 2017 hesabına göre kurucu hisselerin her birine yaklaşık 200.000 vermesi gerekirken sadece 3,9 tl verildi. Bu sadece 2017 yılı için hesap! Bunun sonucunda yıllardan bu yana Türk tarih ve dil kurumuna eksik ödeme gitti yani asıl temettü hiç gitmedi. Aynı benzer hesap a ve b grubu içinde geçerli. Şimdi hazineye geçtiği taktirde bu temettülerin gerçek bedellerle ödeneceği durumu ortaya çıkmış olacak. Devlet asla kazıklanmaz ve alacağını alır. Chp bu duruma yıllardır göz yumdu ve niye sesini çıkarmadı? Siyasete girmek istemiyorum ama bunu bilmek için hesap uzmanı olmaya gerek yok! Anladığım odurki hükümet bu kanunu çıkarıp iş bankası hisselerini chp nin elindekileri sadece hazineye geçirecek. Diğer taraftan garanti bankası ve akbank kurucu hisselerine her yıl yüksek meblağlar ödediğinden kurucu başına 5-6 milyon tl ödeyip piyasadan çekti. Aynı durum iş bankasında da gündeme gelebilir. Bundan sonraki süreçte benim yazdıklarım hep gündemde olacak ve gerçekten hak yerini bulacaktır. Yükseliş için gerçekten büyük sebebler varmış..... ( derin hisse )
    http://www.hurriyet.com.tr/gundem/er...-oldu-40987797

7.  Alıntı Originally Posted by kaunnas Yazıyı Oku
    Vakıfbank ile ne gibi ilgisi var anlamadım

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Vakıfbank ile bir ilgisi yok. Vakıf bankın vakıflar genel müd. deki hisseleri de hazineye devrediliyor. Haberi okursanız.

Konumuzla alakalı olan kısmı :

Sayıştay raporunda VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ENVANTERİ ve O ENVANTERDEKİ İŞ BANKASI İMTİYAZLI A ve KURUCU HİSSELER DURUYOR .

18:15 den önce emir verilmez ben de saat tam 18:15:03 de emir verdim bakalım alacak miyim
    Yıkıldığı zaman altından kalkabileceğin hayaller kur. İnsanların seni yarı yolda bırakma ihtimalini unutma.'

Sayfa 29/681 İlkİlk ... 1927282930313979129529 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •