Sayfa 380/681 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 3,033 - 3,040 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1. belki alakasız ama hukukun yerlerde süründüğü bir dönem yaşadığımızı hissediyorum bende....
    x kadrosundan y kadrosuna atandım..keyfi bir atama idare tarafından...
    x kadrosunda 2lira maaş alırken y kadrosunda 1 lira maaş alır hale geldim.
    x kadrosunda vekil değil asildim...
    hakkımda bir soruşturma ceza vs de yoktu...

idari mahkemeye verdim

2.5 yıl sürdü

çıkan sonuç:

anayasa mahkemesi bir görüşünde; yatay yada üst kadroya atamada idarenin geniş takdir yetkisinden bahsetmektedir.davacı alt kadroya atandığı için işlemin iptalini istemektedir.ancak yatay ya da üst kadroya yapılan atamalarda idarenin geniş takdir yetkisi olduğu görüşü dayanak alınacak olursa;
    heyetimizde alt kadrolara yapılan atamalarda da idarenin geniş takdir yetkisinden söz edilebileceği görüşünü doğurmuştur.

komediye bak....dmk 68. ve 76. maddesi kişinin muvaffakatı olmadan daha alt kadrolara atanamayacağını söyler.idarenin atama yetkisini keyfi kullanamayacağını söyler.

idare mahkemeleri de kanun ve belge ile çalışır.

ama benim şansıma kanunu bırakmış görüş ve yorumla çalışıyor...:D

verdim bölge idareye bakalım ordan ne çıkacak?:DD
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

2. Ozaman banka bize sunu söyleyebilir sız bu hisselerin ilk sahıbımısınızkı imtiyaz istiyorsunuz dun aldınız bugun imtiyazlı oldunuz gıbı... Ozaman buradan çıkan sonuç ve bize yarayacak durum bu senetlere çagrı yapılması yada holdingleşme yoluna gidilmesi... O zaman kurucuda bulunmak daha sıkıntılı olabilir donup banka sız kurucuların ilk sahıbı veya varisimısınız dese neye göre hak istiyorsunuz dese ne cevap verilebilir bilmiyorum... Temmettu olayı mantıklı tabi... Çok çetrefilli iş...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

3.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Ozaman banka bize sunu söyleyebilir sız bu hisselerin ilk sahıbımısınızkı imtiyaz istiyorsunuz dun aldınız bugun imtiyazlı oldunuz gıbı... Ozaman buradan çıkan sonuç ve bize yarayacak durum bu senetlere çagrı yapılması yada holdingleşme yoluna gidilmesi... O zaman kurucuda bulunmak daha sıkıntılı olabilir donup banka sız kurucuların ilk sahıbı veya varisimısınız dese neye göre hak istiyorsunuz dese ne cevap verilebilir bilmiyorum... Temmettu olayı mantıklı tabi... Çok çetrefilli iş...
    diyemez...
    o malın para edişinin gerekçesi o zaten...
    kurucu karın %10 unu almayacaksa devir olunca....neden alınıp satılıyo ki?başka bir değeri yok onun...
    a ve b yi de değerli kılan imtiyazı...
    satıca imtiyazı ölmez...hamili kimse o imtiyazı kullanır...

mesela ben elimdeki imtiyazlıları iyi bir temettü verir duruma gelirse; nama yazılı hale getirip çocuklarımın hesabına aktaracağım kısmetse...kot dışında satışa konu olmasın diye bloke koydurup fiziki belgesini tapu gibi saklatacağım:D
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

4.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Ozaman banka bize sunu söyleyebilir sız bu hisselerin ilk sahıbımısınızkı imtiyaz istiyorsunuz dun aldınız bugun imtiyazlı oldunuz gıbı... Ozaman buradan çıkan sonuç ve bize yarayacak durum bu senetlere çagrı yapılması yada holdingleşme yoluna gidilmesi... O zaman kurucuda bulunmak daha sıkıntılı olabilir donup banka sız kurucuların ilk sahıbı veya varisimısınız dese neye göre hak istiyorsunuz dese ne cevap verilebilir bilmiyorum... Temmettu olayı mantıklı tabi... Çok çetrefilli iş...
    Ben avukat değilim. Yıllar önce bir olay için avukata danışma ihtiyacı hissettim. Sorun basitçe dava dilekçesi verilip halledilebilecek gibi görünüyordu. Danışma ücretini ödeyip dava için avukat tutma ihtiyacı hissetmedim. Gittiğim avukat babamın tanıdığı yaşlı bir avukattı.

Bu dava için ( arkasındaki konu ile ilgili 5 büyük kitabı göstererek ) bunları bilmen gerek. Sadece bunlar yetmez, hakimi ikna etmen gerek dedi.

Şimdi ben bu hisseyi aldım. Hisseyi kanunen tüm haklarıyla alıyorum. Neden 1991 öncesi alana farklı, 1991 sonrası alana farklı uygulansın? Satan ve alan eski haklarından feragat etmiyor ki.
    Konu sadece buysa hiç el değiştirmemiş senette bulmak mümkün olabilir.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku
    diyemez...
    o malın para edişinin gerekçesi o zaten...
    kurucu karın %10 unu almayacaksa devir olunca....neden alınıp satılıyo ki?başka bir değeri yok onun...
    a ve b yi de değerli kılan imtiyazı...
    satıca imtiyazı ölmez...hamili kimse o imtiyazı kullanır...

mesela ben elimdeki imtiyazlıları iyi bir temettü verir duruma gelirse; nama yazılı hale getirip çocuklarımın hesabına aktaracağım kısmetse...kot dışında satışa konu olmasın diye bloke koydurup fiziki belgesini tapu gibi saklatacağım:D
    Ben yatayseyir değilim Ben yatayseyir değilim

6.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Diyemez.

Temettü ödemelerinde ödemeden bir gün önce hisse alsanız ödeme yapılmıyor mu, sen bir gündür bu hisseye sahipsin, sana vermem mi diyor.

7.  Alıntı Originally Posted by deepdark7913 Yazıyı Oku
    Mermiye kafa atacaklarsa neden olmasin ama. Ben ikinci tabana firsat vermem
    171 lot verecek hala bekliyor tahtada.en ufak şüphede tabana çakacak.4500 üzerinden mal çıkıyor.izlemedeyim.yarın da mal çıkmaya devam edecek.tabanı bozdurup 4579 satışlarına getiren alışları o girdi çünki.şu an tahtanın en tehlikelisi o...

8. Yarın için tabana 1 lot alış girdim.

aslında niyetim. 2. tabandan sonra 3 tabana yakın mal almaktı ama taban gösterenin morali çok bozulmasın

Sayfa 380/681 İlkİlk ... 280330370378379380381382390430480 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •