Sayfa 47/681 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 369 - 376 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1. 17.55 de 6 adet yazdım 4 adet ISBRT aldım

ISBRT kurucu hisse-imtiyazlı hisse değil mi *

azineye geçerse temettü v.b bir piyango vurma şansı kaç aba ?

gerçi 4 adet le bir şey olmz ama aldık işte.

yarın sabah için tavandan 13 adet alış emri verdim.

2. Yarin bir silkeleme olabilir iskur. 19 lot ışlem gecti 200 bin temettu 5 milyon geri alma olcaksa kodsmanlar 69 Dan niye almasin

3. Sayin hitit sizin hesaba Gore iskur 200 bin isbtr 20 bin temettu dediniz bu hesaplama yanlis gibi.

4. arkadaşlar,

neden değersiz ısb anlamadım.

isb nin hiç değeri yok mu ya ?

5.  Alıntı Originally Posted by Patent Vekili Yazıyı Oku
    arkadaşlar,

neden değersiz ısb anlamadım.

isb nin hiç değeri yok mu ya ?
    Daha ne olsun 3 kat artmış kısa zamanda nasıl bir deger istenıyorkı
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

6.  Alıntı Originally Posted by Hitit Yazıyı Oku
    İş bankası ( kurucu , A grubu ve B grubu ) hisselerine neler oluyor? Hükümetin ve cumhurbaşkanımız erdoğanın gündeme getirdiği , chp nin iş bankasındaki payı ( %28 ) nin hazineye devredilmesi konusundan sonra hisseler yükselmeye başladı. Peki chp nin elinde ne kadar adet imtiyazlı hisse var? Kurucu hissesi 604 adet, A grubu 280 adet ve B grubu 8120 adet olarak gözüküyor. Bilindiği üzere chp parti olarak bu hisselerden parti namı hesabına bir gelir elde edemiyor temettü olarak. Atatürkün vasiyeti üzerine Türk tarih ve dil kurumuna gidiyor bütün geliri. Ancak hal böyleyken çoğu zaman chp bu ödemeyi yapmak istemedi ve murat bardakçının açıkladığı üzere mahkeme kararıyla tahsil edildi. Hadi bunuda geçelim şimdi gelelim asıl medeleye yani neden yükseliyor bu hisseler? Şundan dolayı; iş bankasının esas sözleşmesine göre( tüm bankalarında böyleydi ) bankanın yıllık net karın %10 nu kurucu hisselere verilmesi gerekiyordu.ancak 1991 ve 1993 yılında sözleşmede değişikliğe gidilerek kurucu hisselerin temettüsü toplamda 250.000 tl le sınırlandırıldı. Bu nedenle 2017 hesabına göre kurucu hisselerin her birine yaklaşık 200.000 vermesi gerekirken sadece 3,9 tl verildi. Bu sadece 2017 yılı için hesap! Bunun sonucunda yıllardan bu yana Türk tarih ve dil kurumuna eksik ödeme gitti yani asıl temettü hiç gitmedi. Aynı benzer hesap a ve b grubu içinde geçerli. Şimdi hazineye geçtiği taktirde bu temettülerin gerçek bedellerle ödeneceği durumu ortaya çıkmış olacak. Devlet asla kazıklanmaz ve alacağını alır. Chp bu duruma yıllardır göz yumdu ve niye sesini çıkarmadı? Siyasete girmek istemiyorum ama bunu bilmek için hesap uzmanı olmaya gerek yok! Anladığım odurki hükümet bu kanunu çıkarıp iş bankası hisselerini chp nin elindekileri sadece hazineye geçirecek. Diğer taraftan garanti bankası ve akbank kurucu hisselerine her yıl yüksek meblağlar ödediğinden kurucu başına 5-6 milyon tl ödeyip piyasadan çekti. Aynı durum iş bankasında da gündeme gelebilir. Bundan sonraki süreçte benim yazdıklarım hep gündemde olacak ve gerçekten hak yerini bulacaktır. Yükseliş için gerçekten büyük sebebler varmış..... ( derin hisse )
    artık sessizce haberleri ve gelişmeleri takip ediyor olucaz.Daha çok haber gelecek işimiz çok.

7. Yazımın başında kanaatimi açıkça belirteyim. Türkiye İş Bankası, yerli ve milli bir kurumdur. Birçok finans kuruluşunun aksine yağmurlu havada ihtiyaç sahiplerine şemsiye açması ile bilinir.
    Evet geçmişte, stratejik tercihlerindeki hatalar nedeni ile açtığı sorunlu krediler veya yaptığı yatırımlar da (Eze Zeytin, Aria) olmadı değil.
    Ama Türkiye'ye çekilen son kur operasyonunu durdurma hamlesinde de görüldüğü gibi İş Bankası, dar zamanlarda kuruluş felsefesine uygun davranan bir müessesedir.
    Lakin İş Bankası, halka açık kimliği ve büyüklüğü ile uyumlu olmayan, bir siyasal partinin banka yönetiminde bulunması biçiminde tezahür eden garabetin de savunucusu olmamalıdır.
    Büyük önder Atatürk'ün vasiyetinden hareketle İş Bankası'nda yüzde 28.09 hisseyi temsil eden CHP'nin, konumunun gözden geçirilmesi siyasi olmaktan çok hukuki bir konudur.
    Bankacılık ilke ve teamüllerinin de gereğidir.

İş Bankası ve CHP deyince şu üç konuyu not etmek zorundayız:
    1- CHP, İş Bankası'nda nitelikli pay sahibi (yüzde10'dan fazla) olabilir mi? Ne siyasi partiler ne de bankacılık yasası buna cevaz verir! Siyasi partiler, bir bankada nitelikli pay sahibi olamazlar.
    2- Mesele, Atatürk'ün mirası değil de A şahsının ölüme bağlı tasarrufu olsa idi, siyasallaşmadan kolaylıkla çözülebilirdi. Zira mirasla ilgili tasarruflar günün şartlarına göre kamu hukukunun düzenlemelerine tabi kılınabilir.
    Türkiye, 1930'ların bankacılık düzenlemelerini çok aşan kapsam ve nitelikte bir yasal aşamaya geçmiştir.
    3- Ve en önemlisi, İş Bankası'nda yıllarca kâr dağıtılmayıp, sermayeye eklendi. Ne bankanın hâkim ortağı konumundaki Munzam Sandığı ne de CHP sermaye artırımı yapabilecek yapıya sahiptir! Ata'nın mirası gereği Türk Dil ve Türk Tarih kurumları, "Kâr paylarımız sermayeye eklendi.
    Bunlar, pay şeklinde kâr dağıtımı idi. Bu payların mülkiyeti CHP'de değil, bizde olmalı" deme hakkına da sahiptir.
    Netice olarak... Bir yasal düzenlemeye bile gerek olmadan CHP'nin, İş Bankası yönetiminden elini çekmesini sağlayacak formül düşünülebilir

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/mu...eki-incelikler

8. ve işte sonunda farkedildi.......Şimdi bizim söylemlerimiz ortaya çıktı.....Seyredin cümbüşü....Hayırlı olsun...

Sayfa 47/681 İlkİlk ... 3745464748495797147547 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •