Sayfa 69/681 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 545 - 552 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

Alıntı Originally Posted by Yakamozz Yazıyı Oku
    %10 kurucu hisselere
    İs a ve is b nin temettüde hiç mi imtiyazı yok? Temettüde imtiyazı yoksa sermayesi niye bu kadar az kalmış, bırakmışlar? Sadece yönetimi mi belirleme? O zaman is a ve is b niye bu kadar yüksek?

1 isc 1 oy 1 is b 4 oy 1 is a 20 hakka sahipse is a ve is b ye sermaye sabit tutularak kağıt iç edilmiş vaziyette. Bu işde başka bi iş var. Sadece oy hakkı değil bence. Bir tarafta 4 milyar 499 milyon 970 bin lot luk isc diğer tarafta 29 binlik is b ve binlik is a. İlk başa sermaye 1 milyon ise 30 bini is a ve b idi.150 bin kat sermaye artırımından mahrum kalmış bir is a ve is b ile karşı karşıyayız diyemez miyiz?

3. A ve B hisselerine bölünmelerde C hissesinden verilmiş. Şuan 1 adet A hissesi olanın çok miktarda C hissesi olması lazım bankanın kuruluşundan beri elinde varsa eğer. C lerinde kendi içinde bölünmesi ve Temettüleriylede C hissesi aldığını varsayarsak. (Tam doğru olurmu bilmiyorum ama Vakıflar genel müdürlüğünde 1 adet A hissesi var, ama 912.621 adet C hissesi var. ) Vakıflar genel müdürlüğünde kimse hisse alayım satayım diye işlem yapamayacağına göre bu hisse bankanın ilk kurulduğu zamanlardan olabilir. Tekrar ediyorum. Sadece tahmin ve yorum. Vakıflardaki hisseden yola çıkarak.

Tabi bu noktada ne zamanki is a ve is b hissesi elinde olan miktar kadar verilen bedelli veya bedelsiz hisseler infal edilmeli. Ortada büyük bir haksızlık var belli. Adamların işine gelmiş sanki. Ve iş a ve iş b sanki şişe holding milli resunans iş finansal grubu vs. Baya bi söz hakkı var. Bu iş burda kalmaz. Ama kimse tam birşey bilmiyor sanki, benim gibi. Çünkü olay arap saçına dönmüş.

5.  Alıntı Originally Posted by bekirozdil Yazıyı Oku
    eşleşme hangi fiyattan olursa o fiyattan alırsın. 4000 tl altındaki her fiyat oluşumuda denilenilir.
    dediginiz gibi olmuş tek tek yazdığım lotlar gelmiş

Beyler iskuru anladık dağıtılabilir karın %10 unu alamıyorlar. Peki is a ve is b? Mesela 1960 yılında dağıtılabilirin karın ne kadarını alıyordu? Veya genel kurulda bişeye karar vermek için çok mu üstün oy hakkı var? Varsa ne kadar? İs a ve is b nin gerçek mağdurluğu ne? Yıllarca alamadıkları isc tertipler midir ? Öyleyse 1 lot başı almaları gereken nedir lot başı? Şimdi 4 lot b 20 lot a tertip alabilir ama ilk başta zaten kurulurken sermaye 1 milyon iken 970 bin c tertip var. Benim dedemin 1 lot is b si var 100 tl olsun. Senin deden bu 100 tl ile 200 lot isc almışsa daha ilk sermaye 10 milyona çıktığında benim dedemde 40 lot isc + 1 lot isb olurken senin dedende 2000 lot isc oluyor. Körüklü kazık baştan girmiş a ve b tertip hissesine diyemez miyiz? Bundan başka farkı ne? İmtiyazı ne bu a ve b nin?

Sermaye 4500 milyon olunca benim dedede azıcuk aldığı isclerini saymayayım 18 bin isc + 1 lot isb oluyor, senin dedende 90 bin isc! Kim daha karlı?

8.  Alıntı Originally Posted by progen Yazıyı Oku
    KAranlık odadayken ziraat yatırımdan,18:06 da 3200 den 3300 düzeltme yaptım gene vermedi mail atın portföy atayım .
    28 lot lot alışta bekleyenlerden biri olma olasılığını hiç mi düşünmüyorsun. Ayrıca C grubunda kim önce alış emri girmişse öncellik ondadır.
    bilmeden itham ediyorsun sizi terbiyeye davet ediyorum.
    kusura bskmayın.özür dilerim.burada algı yaratmaya çalışan çok var.ekranı takip ettiğim için almak isteyenin çok rahat alacağı bir pozisyondu dün.biraz yukardan emir verilse geliyor yani.kimin ne olduğunu anlamak güç

Sayfa 69/681 İlkİlk ... 1959676869707179119169569 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •