Sayfa 83/681 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 657 - 664 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Bu araştırmayı yapacak internet dışında bir kaynağım yok maalesef. Kararlara ilişkin takip eden yasal sürede imtiyazlı hisse özel kurulundan itiraz gelmemis olacak ki sözleşme değişikliği gerçekleşmiş diye düşünüyorum. Uygulama kanuna uygun olmasa geçerli kılınmazdi diye düşünüyorum.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ya gerçekten ya çok saf kalplisiniz yada başka amacınız var.....Haydi selametle....

2. o kedi buraya gelecek hepinize hayırlı geceler....Bundan sonra kırk7 arkadaş gibi şahısları daha bol göreceğiz.buralarda....

3.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Bizlerin maliyeti ya çok düşük ya da miras kalmış hisseler. Al sat yaparak kar etme güdüsüyle edinilmiş hisseler değil yani. Sizde hisse var mı yok mu bilmiyorum, aklınıza yatmadı anladığım kadarıyla, size önerim varsa satın, yoksa da almayın. Merak ettiğiniz bir şey varsa da araştırıp buraya yazarsınız, öyle miydi böyle miydi şeklinde sorularla bizlerin aklı karışmıyor çünkü.
    Teşekkür ederim. Grup hisselerinin fiyat hareketleri dikkatimi çekmişti, mevcut seviyeleriyle butcem açısından İSBTR alabilirim diye düşünerek hisselerin kıymetini araştırmaya başlamıştım. O nedenle internette yaptığım aramalarda en çok bilgiyi bu forumda buldum. Dediğiniz gibi benim pek aklıma yatmadı ama kimseyi yönlendirmek istemiyorum. Yazdıklarım da kesinlikle yönlendirme ya da tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Kişisel olarak işkur hisselerinin 10% karpayi hakkının üzerindeki 250bin tl limitinin kaldirililmasi gerektiğini gösterir yasal bir dayanak bulmayı istedim ve halen de istiyorum. Buna inanan birisi için mevcut fiyatlar olası getiri dusunulunce çok ucuz..

---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

4.  Alıntı Originally Posted by Hitit Yazıyı Oku
    Aklın yolu birdir her zaman .....Kurucu ve imtiyazlı hisselerin kalkmasından hazine büyük bir değer alacak vede iş bankasının üzerindeki şüpheler ortadan kalkacaktır.Böyleliklede bankanın gerçek değeride ortaya çıkmış olacak.Ayrıca yıllardır yapılan haksızlık tek seferde ödenip herkes huzura kavuşacaktır.Dünyanın hiçbiryerinde de imtiyazlı hisseler halka açık değildir.Devlette bunu çok iyi biliyor....
    İmtiyazlı hisseleri hangi akla hizmet dolaşıma çıkarmışlar anlamadım ben de.

---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

5.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim. Grup hisselerinin fiyat hareketleri dikkatimi çekmişti, mevcut seviyeleriyle butcem açısından İSBTR alabilirim diye düşünerek hisselerin kıymetini araştırmaya başlamıştım. O nedenle internette yaptığım aramalarda en çok bilgiyi bu forumda buldum. Dediğiniz gibi benim pek aklıma yatmadı ama kimseyi yönlendirmek istemiyorum. Yazdıklarım da kesinlikle yönlendirme ya da tavsiye niteliği taşımamaktadır.

Kişisel olarak işkur hisselerinin 10% karpayi hakkının üzerindeki 250bin tl limitinin kaldirililmasi gerektiğini gösterir yasal bir dayanak bulmayı istedim ve halen de istiyorum. Buna inanan birisi için mevcut fiyatlar olası getiri dusunulunce çok ucuz..

Şöyle örnek vereyim size. Türk Ticaret Kanunu’na ilişkin 2010 yılındaki yasa tasarısının 348. maddesinde o tarihteki mevcut hüküm ile tasarı hükmü arasındaki en önemli fark, kurucu intifa senetlerinin çıkarıldıkları tarihteki sermaye dikkate alınmaksızın kârdan yararlanabilmeleridir. Fakat tasarı bu şekilde yasalaşmamış ‘çıkarıldıkları tarihteki sermaye dikkate alınmaksızın’ ifadesi son anda çıkarılmıştır. Sizce neden o ifade son anda yasadan çıkarıldı. Kim müdahale etti. Tasarı o haliyle yasalaşsaydı ne olurdu. İş Bankası ne kadar güçlü sizce, bürokrasideki gücünü biliyor musunuz. İş Bankası’na karşı normal vatandaş dava açsa kazanabilir mi?

6.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Ne alakası var, açın bakın bu hususta açılmış davalara ilişkin kararları. Kanuna uygun olmasa uygulanmazdı gibi mantık mı olur, o zaman bu hususta yargıtay neden daha önce karar vermiş. Kesinlikle iy niyetli olmadığınızı düşünüyorum, hani sormuştunuz ya operasyonel ne demek diye, bu demek işte.
    Kimseye bir yönlendirme yapmıyorum. Sanırım forumu takip eden birinin attığı mesaja cevaben de karar veremedigimi ifade edip yönlendirme ya da tavsiye vermekten kacindim. Forumdaki kimseye yönelik iyi ya da kötü niyet tasimiyorum. Tek amacım hisselerin mevcut fiyatlarda yatırım yapılabilir bir kıymet taşıyıp tasimadigina karar vermek.

---------------

7.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Şöyle örnek vereyim size. Türk Ticaret Kanunu�na ilişkin 2010 yılındaki yasa tasarısının 348. maddesinde o tarihteki mevcut hüküm ile tasarı hükmü arasındaki en önemli fark, kurucu intifa senetlerinin çıkarıldıkları tarihteki sermaye dikkate alınmaksızın kârdan yararlanabilmeleridir. Fakat tasarı bu şekilde yasalaşmamış �çıkarıldıkları tarihteki sermaye dikkate alınmaksızın� ifadesi son anda çıkarılmıştır. Sizce neden o ifade son anda yasadan çıkarıldı. Kim müdahale etti. Tasarı o haliyle yasalaşsaydı ne olurdu. İş Bankası ne kadar güçlü sizce, bürokrasideki gücünü biliyor musunuz. İş Bankası�na karşı normal vatandaş dava açsa kazanabilir mi?
    Şu anda başkanlık sistemi ile hizli ve daha verimli bir bürokrasiye geçiş yapıyoruz. Bahsettiğiniz gibi bir değişiklik olursa geçmişte alınan kararları yok hükmünde kılıp geçerli olabilir mi sizce?

---------------

8.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Kimseye bir yönlendirme yapmıyorum. Sanırım forumu takip eden birinin attığı mesaja cevaben de karar veremedigimi ifade edip yönlendirme ya da tavsiye vermekten kacindim. Forumdaki kimseye yönelik iyi ya da kötü niyet tasimiyorum. Tek amacım hisselerin mevcut fiyatlarda yatırım yapılabilir bir kıymet taşıyıp tasimadigina karar vermek.

Bu hisseler evladiyeliktir. Ya birdir ya sıfırdır. Dağ başında tarla alma mantığıyla alıyorsanız birşey diyemem, kısa vadede para kazanayım mantığındaysanız zarar edebilirsiniz.

Sayfa 83/681 İlkİlk ... 3373818283848593133183583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •