Sayfa 84/681 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 665 - 672 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Şu anda başkanlık sistemi ile hizli ve daha verimli bir bürokrasiye geçiş yapıyoruz. Bahsettiğiniz gibi bir değişiklik olursa geçmişte alınan kararları yok hükmünde kılıp geçerli olabilir mi sizce?

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Herşey olabilir ya da hiçbirşey olamaz, bunu şu an bu ülkede yalnızca bir kişi biliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    Bu hisseler evladiyeliktir. Ya birdir ya sıfırdır. Dağ başında tarla alma mantığıyla alıyorsanız birşey diyemem, kısa vadede para kazanayım mantığındaysanız zarar edebilirsiniz.
    Farkındayım, alırsam ya da bir şekilde almış olsaydım bu fiyat hareketleri de varken(özellikle İŞKUR u) satmazdim zaten.

Yatırım tavsiyesi değildir.

---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

3.  Alıntı Originally Posted by Bankers Yazıyı Oku
    İşte mesele de bu. İş Bankası kurucu hissesinin maddi karşılığı olmayan basılı haldeki örnekleri dahi piyasada bin liraya falan satılıyor. Yasada tek bir güncelleme ya da değişiklik, genel kurulda alınacak tek bir karar çok hızlı sonuçlar doğurur. Eskiden beri iskur sahibi olanlardan fiyat 70 bin tl olunca dahi satan olduğunu düşünmüyorum.
    Bahsettiğiniz spekülatif değer. Ben hissenin ozdegeriyle ilgileniyorum. 250 bin TL limiti kaldirilsa 1 işkur hisse sahibi banka karının onbinde 4' unu alacak her sene. O durumda fiyat ne olursa olsun hala satmazdim ben o hisseyi. Şu ana kadarki araştırmalarım bu sınırlamanın, Atatürk payları kimde olursa olsun TTK ve TDK nin alacağı temettuleri almasına İSCTR payları nedeniyle engel olmadigi ve bu nedenle devlet hissedar olsa bile sözleşme değişikliğinin kendisi için avantaj yaratmayacagi yönünde. Nitekim 1998e kadar hazinenin de payı varmis bankada. Şu anda zarar eden tek grup elindeki imtiyazlı hisse oranında isctr sahibi olmayanlar. Bankanın imtiyazlı hisseleri dolaşıma açma mantığını kesinlikle anlamıyorum.

Son düzenleme : kirk7; 21-10-2018 saat: 03:54.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

4. Bilgi güçtür ve bu zamanda paradan değerlidir.
    Bu süreçte bu hisseler yol haritası bilgisi olmadan yapacakları hareket sınırlı kalır.
    işA veya İŞKUR 100 bini geçerse demek o bilgi birilerinin elindedir. Sınırlama kalkacaktır! Veya hisseler toplanacak kot dışına alınacaktır!
    Ve birileri bunu biliyordur / bilgilendirilmişlerdir! Yoksa hisseler buralarda gider... gelir...
    Zamanımızın çok adil olmadığı ve para kazanma düzenin ne olduğu malumunuzdur.
    Böylesine değerli hisseler bizim kafamıza yatmadı - dayanağı anlamadım kaprislerimize isteğimize algımıza bırakılmayacak kadar önemlidir.
    Bilgi sahipleri için önemlidir!
    Ve bunu yemek için bizi ezmek isteyeceklerdir!

5.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Bahsettiğiniz spekülatif değer. Ben hissenin ozdegeriyle ilgileniyorum. 250 bin TL limiti kaldirilsa 1 işkur hisse sahibi banka karının onbinde 4' unu alacak her sene. O durumda fiyat ne olursa olsun hala satmazdim ben o hisseyi. Şu ana kadarki araştırmalarım bu sınırlamanın, Atatürk payları kimde olursa olsun TTK ve TDK nin alacağı temettuleri almasına İSCTR payları nedeniyle engel olmadigi yönünde. Burada zarar eden tek grup elindeki imtiyazlı hisse oranında isctr sahibi olmayanlar. Bankanın imtiyazlı hisseleri dolaşıma açma mantığını kesinlikle anlamıyorum.

Sınırlamanın, Atatürk payları kimde olursa olsun TTK ve TDK nin alacağı temettuleri almasına İSCTR payları nedeniyle engel olmadigi yönündeki ifadeniz yanlış, TDK ve TTK’nın alacağı temettüler için üst sınır yok, kurucuların alması gereken temettü ile iscnin de doğrudan alakası yok. Zarar eden grup elinde imtiyazlı hisse olanlar diyorsunuz, tsk ve ttk’nın zararı yok diyorsunuz, yatın uyuyun bence.

6. Kuruculardan TDK ve TTK ya gitmesi geren 120 milyon dan fazla bir gelir sınırlama nedeniyle gitmiyor.
    CHP nin elindeki 604 Adet hisse Atatürk’ün mirası değil mi?
    Diğer paylardan gelir gitmesi kuruculardan
    Pay gitmemesini aklar mı!

Son söz
    Bir hisse sahibi olarak kimseyi ikna etme gibi bir çabam olamaz zaten bu hisseler için küçük yatırımcılardan bir beklentim olamaz.

Başından beri piyasanın İşA ve İŞKUR u fiyatlayamayacağını savunuyorum.

Bu yüzden küçük yatırımcı almış satmış önemli değil.

7. Sayın 47' nin kim olduğunu bulduğumu sanıyorum ve sizlerle paylaşmak istiyorum :

https://www.youtube.com/watch?v=vBAX3HnpbNU

Sarı mercedes filminde oynamıştır kendisi figüran olarak : Sahneye girdiği dakika ve saniyeleri yazıyorum : Filmde 58:35 - 58:48 saniyeleri arasında görünmüştür.

8. Iskur degeri bankanin tum varlik ve istiraklari üzerinden hesaplanıyor.ama isbtr ve isatr belirsiz

Sayfa 84/681 İlkİlk ... 3474828384858694134184584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •