Sayfa 379/681 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon
Arama sonucu : 5448 madde; 3,025 - 3,032 arası.

Konu: ISBTR - İş Bankası B

1.  Alıntı Originally Posted by deepdark7913 Yazıyı Oku
    Mermiye kafa atacaklarsa neden olmasin ama. Ben ikinci tabana firsat vermem
    8.02.2000 1.880 işb alındı
    14.02.2000 1760 işb alındı
    24.03.2000 1970 işb satış
    12.05.2000 2120 işb satış

( Eski notlarımdan alıntıdır.)

Birde 2000 TL den alış ve 2200 TL den satışım vardı ama kısa vadeli olduğu için not almaya gerek görmemişim.

Biz demekki top güllesine kafa atmışız. Şimdi küçülmüş mermi olmuş.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    8.02.2000 1.880 işb alındı
    14.02.2000 1760 işb alındı
    24.03.2000 1970 işb satış
    12.05.2000 2120 işb satış

( Eski notlarımdan alıntıdır.)

Birde 2000 TL den alış ve 2200 TL den satışım vardı ama kısa vadeli olduğu için not almaya gerek görmemişim.

Biz demekki top güllesine kafa atmışız. Şimdi küçülmüş mermi olmuş.
    öğretmenliğe başlamıştım o yıllarda.tam 10 maaş yapıyordu ...:D
    1 tane alabilme hayalim vardı hep ama olmadı..:D

şu an öğretmen maaşları 4000 lira civarında desek...4000x10= 40 bin tl...

ki o zamanlar herhangi bir gelişme ihtimali yoktu imtiyazlı işbank hisseleri için...
    bilmem yanılıyor muyum??
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

3.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku

ki o zamanlar herhangi bir gelişme ihtimali yoktu imtiyazlı işbank hisseleri için...
    bilmem yanılıyor muyum??
    Yapılan haksızlık hakikaten müthiş... İnşallah bu yanlışlar bir an önce düzeltilir... Belkide banka yönetimi bu vesile ile farkına varır diyorum ama zor... Buyuk basıretsızlık ve sorumsuzluk adın iş bankası olacak ama kurucu ve imtiyazlı senetlerin başı boş piyasada dolaşacak.. Paranızmı yok verirsiniz uç beş neyse kaldırrsınız piyasadan yapmadınız gun gelir başınıza bela olur... Hayırlısı diyelim... Reıs bu işte ciddi ve bu iş çok su götürür...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

4. Yarın 4500 üstü olur inaşşah...

5.  Alıntı Originally Posted by yatayseyir Yazıyı Oku

bilmem yanılıyor muyum??
    Evet hesabınız doğru. Birçok konuda benzer düşünüyoruz.

Kağıt biraz hareketlenince çakacaklar, mal yediriyorlar mesajlarını görünce sadece gülüyorum.

Hani bebeklere derler ya yerim ben seni diye yerim ben o malı

Bin ikibin TL prim bekleyip çok para kazanacaklarını zannedenlere diyecek birşey bulamıyorum.

Hissede 50.000 beklentisi olanlara fırça atıp meydan okuyanlarıda gördük.

Sizin son zamanlarınızdaki yazılarınızı görünce mesajlarınızdan birinden alınyı yapıp altına ben yatayseyir değilim, ben yatayseyir değilim diye mesaj yazacaktım.

6. Anlamadığım bu hisse sahipleri adı imtiyaz olan bu senetleri yıllarca elinde tutmuş ama degersızleştırılen bu senetler için neden mahkemeye vesaireye gitmemiş... Hakikaten ilginç.. Madem değersiz adı neden imtiyaz diye konmuş.. İmtiyaz demek ayrıcalık demek hakikaten enteresan...
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.....Sadece beni bağlar...
    " Borsa baştan sona pişmanlıktır. Aldım pişmanım, sattım yine pişmanım."

7.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Anlamadığım bu hisse sahipleri adı imtiyaz olan bu senetleri yıllarca elinde tutmuş ama degersızleştırılen bu senetler için neden mahkemeye vesaireye gitmemiş... Hakikaten ilginç.. Madem değersiz adı neden imtiyaz diye konmuş.. İmtiyaz demek ayrıcalık demek hakikaten enteresan...
    sayın kwon3;
    ne yazık ki bu tür davalar açılsa bile dava evladiyelik oluyor...
    işin içinde Yüce Atatürk'ün vasiyetinden tutun, o sıkıntılı yıllarda varını yoğunu bu yapının kurulması için harcamış A , B ve kurucu hisse sahipleri var...

geçen biri bir yerde a ve b nin hakkını işc olarak aldığını savunuyor...
    bunca yıl a ve b nin sermayesinin neden arttırılmadığını bana hukuki ya da kanuni olarak anlatabilecek biri varsa çok memnun olurum ...
    ne demek ya ... imtiyazlı hissenin bedelsizi imtiyazsız hisse mi olurmuş yahu?

kardemirA yolbulan ailesinin kardemir b güleç ailesinin elinde diye biliyorum...
    şimdi biri çıkıp dese ki kardemir sermaye arttırdığında elinize kardemir D verilecek::D

vallaha fabrikayı yakar yıkarlar...adamlar fabrikayı işçilerle birlikte en zor zamanında devralmış..2 milyar dolar yatırım yapmış tam ekmek yiyecekler ee imtiyazınızı eriteceğiz sizin deseler ne olur???

iş bankasının kurucu ve imtiyazlı hisselerinin başına gelen budur...
    banka yapılanıp büyüyene kadar kurucu a ve b destek verip büyüten;
    banka ürün vermeye başlayınca C tertip hakim oluyor...
    yok öyle yağma...
    hissede olurum ya da olmam;
    ama hukuken de kanunen bu yanlışlıklar düzeltilecek her pay hakettiği değere kavuşacaktır...

benim derdim burada kazanmaktan çok bist in çok daha güvenilir bir yer olması gerektiğini düşünmemdir...yatırımcıları küstüren değil, yatırımcıya ek gelir kapısı olan şirketlerle dolu bir bist olsun istiyorum...
    yoksa burada imtiyaz kaldırıp bana 50 bin verse sonrası puşt olsa afedersiniz, gene mutlu olamayız...

avrupadaki gibi senede 4 dönem temettü ödeyen, kazancını paravanlarda eritme imkanı bulamayan şirketlerin fk sına bir bakın...

bizde sektör ortalaması 5 fk bankacılıkta...

bu iş bankası almanya da olsa;
    fk sı 30 olurdu en az...

neyse iyi olur inşallah...

herkese hayırlı geceler...
    Ateşteki ağaç menem, dönüp duran şu taş menem,
    Bak şu ateş yalımına, ben bu yanana sığmazam...

8.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Anlamadığım bu hisse sahipleri adı imtiyaz olan bu senetleri yıllarca elinde tutmuş ama degersızleştırılen bu senetler için neden mahkemeye vesaireye gitmemiş... Hakikaten ilginç.. Madem değersiz adı neden imtiyaz diye konmuş.. İmtiyaz demek ayrıcalık demek hakikaten enteresan...
    Defalarca gördümki bu ülkede hak aramak çok zor ve pahalıdır.

Avukata ihtiyaç duyduğumda bana kanunu okuyacak avukat değil, kanunların arasında dolaşacak avukat lazım diyorum.

Kurbağa nasıl pişirilir bilirmisiniz ?

Taviz nasıl koparılır bilirmisiniz ?

Yılar önce işlemlerimi iş bankası üzerinden veriyorum. İşlemlerimi bir gece öncesinden giriyordum. İş B ile ilgili alış emri girdim. Ertesi gün girdiğim emirin altından işlem oldu ve kağıt yükseldi. Akşam baktığımda emir gerçekleştirilemedi yazıyor.

Elimdeki atm makbuzu ile ilgili bölüme şikayet dilekçesi yazdım.

Gelen yazıda o gün gerçekleşen emirleri yazıyordu. Şİkayetimdem ve sonucundan bahsedilmiyordu. Sanki ben o gün kaçtan kaç lot işlem oldu diye sormuşum.

Sonuçta elimde alış emri makbuzu olmasına rağmen derdimizi marko paşaya anlattık.

Şimdi birşey daha yazacaktım ama kurumun itibarını zedelemekten dava açarlar.

Sayfa 379/681 İlkİlk ... 279329369377378379380381389429479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •