Sayfa 7/19 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 151 madde; 49 - 56 arası.

Konu: İmar bankası mağdurları tartışma ve protesto başlığı

1. şunuda belirteyim imar bankası olayının haklı gördüğünü söylemesine rağmen (ki samimi bulmuyorum) british nikli arkadaşın bono faizlerinden 4-5 puan fark vardı söylemi yalandır. tabi hem imarzedelerin yanında görünmesi hem böyle bir yalan söylemesinin nedenini de biliyorum. fakat konuya girmeyeceğim..

memorex in 1.5 puan fark vardı söylemi doğrudur.. ki onunda zihniyeti bozuktur. ama doğruya doğru, eğriye eğri demesini bilmek lazım.

2. arkadaş ben çeaş zedeyim ...

yalan söylemeye ne ihtiyacım var ? ( yalancılıkla suçlamak bu kadar basitmiş ! )

iddia ediyorum: imar, piyasanın 3-5 puan üstünde bono satıyordu !!!!! ayrıca bu bir sır değil, herkes biliyor.

ben kimsenin yanında falan değilim. ne gördümse, ne yaşadımsa onu aktarıyorum.
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

3.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    arkadaş ben çeaş zedeyim ...

yalan söylemeye ne ihtiyacım var ? ( yalancılıkla suçlamak bu kadar basitmiş ! )

iddia ediyorum: imar, piyasanın 3-5 puan üstünde bono satıyordu !!!!! ayrıca bu bir sır değil, herkes biliyor.

ben kimsenin yanında falan değilim. ne gördümse, ne yaşadımsa onu aktarıyorum.
    ayrıca , ben imarzedelerin yanındayım falan demedim !

devletin , devletliğini yapmadığını ve borçlanma senetlerinde imzasının peşine düşmediğini anlatmaya çalışıyorum.

imzasının peşine düşmek : piyasadaki borç senetlerinin itibarını korumak ....
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. expertadvisor@ bak başka bir örnek vereyim birebir yaşadığım bir olay. bir gün taksiye bindim sohbet açıldı konu imar bankasına geldi.. adam ben 90 yılında imar bankasına tasarrufumu yatırmaya başladım ve devlet bankaya el koymadan 3 ay önce paramın tamamını çektim dedi.. (aslında kurtardım dedi ve sırıtıyodu) tabi bu çok zihniyeti bozuk insan profili değil.

asıl benim bildiğim zihniyeti bozuk senin gibi insanlardan bazıları 10 yıl ve daha fazla imar bankasından faiz almış parası gasp edilenlere ohh olsun diyen tipler, kendini hiç imar bankasıyla alakası yokmuş gibi gösteriyor ve imar bankasında tasarrufu gasp edilenlere atarlanıyor (sen gibi) senin imar bankasından uzun yıllar faiz almadığına eminim bu arada yanlış anlama..

yani ********liğin , zihniyeti bozukluğun sınırı yok. bunu sende bilirsin.. geçmişte uzanlar bedava internet verirdi gprs bu arada gprs esasen 1g dir , edge 2g , sonra 3g , 4.5g vs diye gitmiştir.

odönem internet çok pahalıydı ve telsim gprs i bedave veriyordu bende ne güzel deyip memnun olmuştum ve bedava olduğu sürenin sonlarına gelmişim tabi bilmiyordum 3 ay sonra bitti.

fakat 3 ay içinde gprs deki sorunlar yüzünden bazı forumlarda araştırma yaptığımda hep gprs bedava kullanan , hemde uzanlara ana avrat küfür eden insanlarla karşılaştım.. bu nasıl bir zihniyet diye düşünmeye başladım. yani bana göre adam ana avrat küfür edilecek kadar kötü bir insansa gprs si kullanma..

neyse başka bir senaryo ile akp-fetö nün ve sen - senin gibi düşünenlerin akılsızlığını net bir şekilde ortaya koymaya çalışayım..

tabi bu senaryo pratikte olması mümkün değil ama zaten benzerinin olduğunu anlatmaya çalıştım..

hani diyorsun ya imar bankasındakiler aşırı faiz aldı ve devlet te bunların bedelini ödetti hahahahah vs..

diyelim tüm imarzedeler o dönem çok kurnazdı, ve banka batmadan 3 ay önce bütün imarzedeler tasarruflarını çekmeye başladılar ve bankaya el konmadan önce gerçek anlamda hiç bir imarzede kalmadı..

ya ne oldu o süreçte tasarruf sahipleri değişti ve imar bankasından hiç faiz almamış insanlar t asarruflarını imar bankasına yatırdılar..

devlet imar bankasına zorla el koydu ve imar bankasından yüksek faiz alanları cezalandırdım diye gurur duymaya , sevinmeye başladı..

peki bu senaryo da devlet esasen kimi cezalandırmış oluyor??

işte tam birebir olmasa da daha önce anlattığım ve gerçekten yaşanmış durumlar var.. yani geçmişe dönük 10-15 yıl imar bankasından faiz alanlar da mutlaka hakları gasp edilmiştir fakat bankaya devlet el koymadan bir süre önce bankadan parasını almış ve 10 yılı aşkın imar bankasından faiz alan çok insan var.

kurunun yanında yaşta yanar hikayesi devletin birşey yapamadığı yani adaletsizlik içinde adalet arayamadığı durumlarda geçerli..

pekala imar bankasında özellikle hazine bonosunda fraklı enflasyon ve faiz gaspları yapmayarak bu adaleti bir nebze sağlayabilirdi..

yani 1 yıl önce h azine bonosu almış kişiyle 15 gün önce hazine bonosu almış kişiye aynı enflasyon farkı vermek hangi aklın ürünü?

1 yıl önce hazine bonosu alan enayi , 15 gün önce alan kurnaz mı? devlet kurnazların yanında mı?

cezalandırdım diyerek , imar bankasından 15 yıl faiz almış insanı ödüllendirmek, ilk defa imar bankasına tasarrufunu yatıran insanlara 1.5 yıl çok yüksek enflasyon düzeyinde 1 tl bile fark vermemek hangi akılla , bilgiyle, hesapla açıklanır?

yani sen hahahah diye gülerken, gerçekten imar bankasından uzun yıllar yüksek faiz alanlarımı cezalandırdığını sanıyorsun?

yoksa onlar kurnazlık yapıp kaçıp gittimi? önce bunu öğrenmelisin ve sonra gülmelisin...

5. köpek gibi faiz peşinde koşan 0.1 in hesabını yapan , %10 enflasyon düzeyinde %500 nasıl kazanırımın hesabıını yapan şereften yoksunlar imar bankasındaki sözüm ona yüksek faizi yargılıyor..

********liğin sınırlarının zorlandığını tabi ki her durumda biliyorum.. daha bu sınır değil dahası var biliyorum ..

6. akıl hırsızlıkla , konuttan sağlanan rantla , borsa da %500 kazanmak mı? daha da önemlisi hırsızlık yapıp yakalanmamak mı? türkiyenin yarısını çalarsın yakalanmazsın en bilgili , en akıllı senmisin? simit çalan çocuk yakalanınca en akılsız, bilgisizmi?

TEK GERÇEK VAR, SEN AŞAĞILIK BİR HIRSIZSIN.. AKILLI YADA BİLGİLİ DEĞİLSİN...

7. Ferrumbanktaki teklifi yazmıstım....Hakaret etmekten sanırım okumuyorsunuz...Teklifi yapan sb müdürü, hemserim vede kankam...Malta sb mark olarak % 9 net faiz teklif etti...eylül 1988 di...Düsünmedim bile...2-3 ay sonrda İstanbuldan dairemi aldım......Azanlarla ilgili görüsüm degismez...Onlarla asık atılmaz..Genelde pertföyde mevduatta bulunur...Ama hic bir zaman mevduat yaptığım bankaya el konulmadı...Siz finansal piyasaları iyi bilmediğiniz icin sorun olmus...Ama yinede devlet paranızı ödedi....

8. sen hırsızlığın dibine vuracaksın konuttan %1000 kazanacaksın akıllı,bilgili yatırımcı olacaksın, borsa da spekulasyon, manipulasyon yapacaksın %500 vurgun vurcaksın yine saygı değer akıllı ve bilgili yatırımcı olacaksın.

kumar oynayacaksın yine saygın , akıllı, bilgili yatırımcı olacaksın..

kimse sana sebepsiz, emeksiz bu kazancın hesabını sormayacak, fakat imar bankasında %90 faiz oranları varken 3-5 puan farka atarlanacaksın, gebersinler , faizciler , hırsızlar vs diyeceksin.

ki bu insanların zihniyeti bozuk olanlar olsa bile bir çoğu cahildir, yani senin gibi büyük hırsızlık yapamazlar.. bir çoğu zaten zihniyeti bozuk olmadığı için imar bankasına tasarrufunu yatırmıştır, zihniyeti bozuk hiç bir insan imar bankasına tasarrufunu yatırmaz.

zira devletin hukuk, kanun dışına çıkma olasılığını düşünmez , sisteme güvenir zihniyeti bozuk olmayan insanlar.. devletin gasp yapacağını düşünemez.

şimdi bu aşağılık hırsızların, bozuk zihniyetin 3 yaşında torununa tecavüz etseler, öldürseler, nasıl üzüleyim.. ? bir akıl verin...

Sayfa 7/19 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •