Sayfa 694/853 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon
Arama sonucu : 6823 madde; 5,545 - 5,552 arası.

Konu: MIPAZ - MİLPA Milliyet Pazarlama

1. Artık mahkeme 5 yıl mı sürer 20 yıl mı ölme eşeğim ölme. Aklıma ateksin yıllardır çözülemeyen arsa sorunu geliyor

2. Düzenli olarak konu hakkında kamuya bilgilendirme yapmakta olduğumuz üzere, daha önce "Orman vasfıyla" Hazine'ye devrolan Arazi ile ilgili olarak, "haksız fiil" nedeniyle açtığımız davanın 18.04.2019 tarihli (bugün) duruşmasında, Mahkeme'nin Şirketimiz lehine tazminat ödenmesine karar verdiği öğrenilmiştir. Mahkeme'nin vermiş olduğu kararda istinaf yolu açık olup, hukuki süreçler devam etmektedir.
    98.702 m2'lik (%68,42) kısmı Şirketimiz'e ait olan, Pendik İlçesi, Kurtdoğmuş Köyü 1155 no'lu Parselde bulunan 144.266 m2 lik söz konusu "Arazi" ile ilgili Mahkeme, yasal faizi dava tarihinden (11.09.2017) itibaren ayrıca hesaplanmak üzere, toplam 85.117.134,70 Türk Lirası tutarında tazminat ödenmesine karar vermiştir. Bu tutarın Şirketimiz payına isabet eden kısmı yaklaşık 58.234.313 Türk Lirası olarak hesaplanmaktadır.
    Devam eden yasal süreçler de dahil olmak üzere, konu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuya bilgilendirme yapılacaktır.

Bu dava bile 5 yıl sürmüş...

3. Pala abi 2-3 tavan çizmeden inanmayız sana...

LG-H850 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bu forumda yazdığım yazılar yatırım tavsiyesi içermemektedir.Yazdığım yazıdaki ifadelerden etkilenip de yatırım yapan veya yaptığı yatırımdan vazgeçen kişilerin hareketlerinden sorumlu değilim.Tüm yazılarım paylaşım,sohbet ve geyikten ibarettir...

4. Alıcı satıcı paylaşabilirmisiniz

5. Davalar uzun sürer, sittin sene adam olmaz diyenlere güle güle...

Hande Fırat/15 Temmuz sonrası 0,60 lardan aldığım ve 2,50 civarlarına iken, İmar beklentimi karşılamadığı için satıp çıktığım.
    Ve bu topikte ayrılılma nedenlerimi, satış fiyatımı yazdım.

Arsasını bulmam, üzerinde yürümem, çevresini incelemem, Kuzey Marmara Otoyolu için çevresinde yapılan "Hızlı Kamulaştırma" için bizzat muhtarlar ve köylüler ile konuşmalarım, kamulaştırma bedellerini öğrenmek doğrudan bu bedelleri alanlarla görüşmelerim,
    Yatırımcı İlişkileri Yetkilileri ile bilgi alışverişlerim, İmar sürecinde İBB imar yetkileri ile konuşmalarım, değerlemeleri yapan Gayrimenkul Değerleme Uzmanını bulup söyleşmem ve saire hep bu süreçte gerçekleşti...Tüm bunları topikte de paylaştım...

1 yıl sonra geri dönmemin nedeni şudur:

-Geçmiş dönem değerlemelerinde dikkate alınmayan (2017 fiyatları ile) 600-900 TL/M2 tarla/orman/yeşil alan Kamulaştırma Bedellerinin, muhtemelen 144 dönümlük arazinin,Orman alanı yapılması olayında RAYİÇ DEĞER ve/veya EMSAL olarak alınmış olması durumu ve Mahkemenin 2017 fiyatlarıyla 590 TL/M2 tazminata hükmetmesidir.

-Dava dosyasındaki BİLİRKİŞİ RAPORLARI, MİPAZ AVUKAT SAVUNMALARI VE İLGİLİ GAYRİMENKUL DEĞERLEME UZMANI RAPORLARI
    bu DOĞRULTUDA olmalı ki; Hakim bu tutara hükmedebilsin...(Eli kulağında, kısa zamanda bu belgelere ulaşmak için çalışıyorum ve inşallah burada yayınlayacağım)
    -MİPAZ YÖNETİCİLERİ ve Aydın Doğan, tamamının tapusuzerinde olmakla beraber, %25 Hasılat paylaşımı sözleşmesi bulunanların haklarını ucuza devir alabilmek için yıllardır Değerlemeleri düşük tuttu.. Ve sonuçta 400-500.000 m2 hak sahibinden haklarını satın aldı, 50 TL-100 TL ye falan...2.093.000 m2 nin 1.720.00 m2 si dışında 370.000 m2 civarı kaldı, diğer hak sahiplerinde.
    (Bedelli sermaye artışları bu hakların alımı için yapılmıştır)
    Bu 370.000 m2 ninde tapusu MİPAZ da, hak sahipliği %25 eski sahiplerinde, %75 MİPAZ dadır...

19 Nisan Tarihli Mahkeme Kararı ve ortaya çıkan emsal tutar, artık Yeni bir yol açtı..

Artık, GERÇEK VE TESCİLLENMİŞ bir EMSAL alınması zarureti ortaya çıktı...

Hemen Yatırımcı İlişkileri Yetkilisini aradım ve bu gelişmeler ışığında YENİ DEĞERLEME beklediğimi ifade ettim...

Sizlerde arayabilirsiniz 0216 339 97 39...

Tabiki Orman vasıflı bir arazi ile (iyi kötü imarlı) mahkeme süreci devam eden ve diğerine göre konumu çok daha iyi olan bir ARSA değeri bir olmayacaktır..

2017 fiyatı ile 590, 2019 fiyatı le 830 civarıdır..Bunun üzerine, konum, nitelik farkları eklenmelidir, doğal olarak...

Yeni Değerleme çalışmalarının başladığı ve Haziran Bilançosuna yetişmesi ihtimalini dikkate alıyorum...

15 Temmuz sonrası, Hande Fırat sonrası, CNN in Aydın Doğanın talimatıyla darbecilere direnmesi neticesinde Hükümetin teşviği ve isteği ile Medyadan ayrılarakDemirörene Hürriyet, Kanal D ve bilumum TV lerini satması ve yandaş medya denilenlere D&R ı satması,
    gibi gelişmeleri MİPAZ Arsaları için olumlu buluyorum...

Fetöcü hakimler ve maliyecilerin mahkemelerde ve vergi dairelerindeki zulmünün, Doğan grubu ve MİPAZ ı inim inim inletmelerinin sona erdiği ve artık mahkeme KAZANMAYA başladığını görüyorum...

Yaşadığımız Ekonomik Krize DOĞAN HOLDİNG in bayağı nakitte ve dolar pozisyonunda girmiş olmasını olumlu buluyorum...Fırsatlar için eli rahat...

Yukarıdakileri Pazarlama vb. için yazmıyorum...Sadece ortaklarımla dertleşiyorum..
    Benim için MİPAZ fiyatının geri gelmesi çok istediğim birşey...Arsasının m2 si daha daha ucuzluyor...Daha daha fırsat yaratıyor bana...

Gün ola harman ola...Benim gibi Tüm küçük yatırımcılar kazana...

Asla yatırım tavsiyesi değildir

6. . Şirket’in söz konusu
    itirazlarının İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Komisyonu tarafından kabul edilmediği
    öğrenilmiştir. Şirket plan notu tadiline ilişkin kararın iptali talepli olarak dava açmış olup dava bilirkişi
    inceleme aşamasındadır. Dava dosyası idari nitelikte olup duruşma tarihi yoktur. Bu yazıyı unutmayın tarihi belli degil 2200 donumluk arsa icin bilgidir

VIA_S10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Abd nin başında bu sözde kabadayı Trump olduğu müddetçe borsada kaybetmeye mahkumuz.Allah sonumuzu hayır eylesin. Bu kabadayı dünyayı felakete sürüklüyor...

8. Kagıt 1.80 lerde ne bedellı ne mahkeme sonucu kasaya para gırme olayı vardı ozamanlarda endeks 88 bınlerde mipaz 1.70 lerde tutunıyordu sımdı bedellı bıttı mahkeme sonuclandı kagıt 1.20 lerde bu kagıdı 1.80 den alan malıyetıne gelınce sukur edıcek 1 den alıp 1.80 den satanda 40 takla atıcak

VIA_S10 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 694/853 İlkİlk ... 194594644684692693694695696704744794 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •