Sayfa 3981/4209 İlkİlk ... 2981348138813931397139793980398139823983399140314081 ... SonSon
Arama sonucu : 33669 madde; 31,841 - 31,848 arası.

Konu: hisse senedi haberleri

*EREGL-ERDEMİR 2023 yılı 12 aylık konsolide net dönem karı 4.033.089.000 TL (Önceki 18.005.034.000 TL )

Zorlu Yenilenebilir, halka arza ilişkin izahname onayı için SPK'ya başvurdu

23/02/2024 06:20:30

Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ'nin %100 bağlı ortaklığı Zorlu Yenilenebilir Enerji AŞ, bir kısım paylarının halka arzına ilişkin olarak İzahname onayı için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurdu.

SPK'nın onayına sunulan taslak izahnameye göre, Şirket'in mevcut 2 milyar 695 milyon TL olan sermayesinin 3 milyar 132,5 milyon TL'ye bedelli artırımı sırasında oluşacak 437,5 milyon TL nominal değerli pay ile mevcut ortaklardan Zorlu Enerji Elektrik Üretim'e ait 291,67 milyon TL nominal değerli pay olmak üzere toplam 729,17 milyon TL nominal değerli payın halka arzı planlanıyor.

Halka arza Ak Yatırım Menkul Değerler AŞ ve Garanti Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılık yapacak.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Koray GYO, Göktürk İstanbul-İstanbul projesinin üçüncü fazı için yapı ruhsatı aldı

ERDEMİR Grup'un 2023 yılında ham çelik üretimi 7,2 milyon ton oldu

23/02/2024 06:21:30

ERDEMİR Grup'un 2023 yılında ham çelik üretimi, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem nedeniyle İSDEMİR'de üretime ara verilmesi nedeniyle 7,2 milyon ton seviyesinde kaldı. Grup'un bir önceki yıl üretimi 7,8 milyon ton seviyesindeydi.

ERDEMİR'in 2023 yılı Faaliyet Raporu'nda yer alan bilgiye göre, İskenderun tesislerinde ham çelik üretimi 4,4 milyon ton, Ereğli tesislerinde ise 2,8 milyon ton ham çelik üretimi gerçekleşti.

Grup'un kapasite kullanım oranı sıvı çelik için yüzde 76, ham çelik için yüzde 75 oldu. Bir önceki yıl kapasite kullanımı sırasıyla yüzde 83 ve yüzde 82 seviyesindeydi.

Grup’un 2023 yılında toplam yassı ürün satışları 6,7 milyon ton seviyesinde gerçekleşti.

ERDEMİR'in yılın tamamında net dönem karı 4 milyar 33 milyon 89 bin TL olurken, İSDEMİR'in 4 milyar 601 milyon 547 bin TL olarak belirlendi.

Grup'un 31 Aralık 2023 tarihi itibarıyla toplam yatırım harcamaları tutarı 977 milyon dolar oldu (31 Aralık 2022: 723 milyon USD).

Raporda şöyle devam edildi:

"Yurt içi yassı ürün satışları 5,9 milyon ton ile bir önceki yılın satışları ile aynı seviyede gerçekleşmiştir. Uzun ürün satışları %15 azalarak 649 bin ton, yurt içi uzun ürün satışları ise bir önceki yıla göre %14 azalarak 600 bin ton gerçekleşmiştir. Grup, 753 bin ton yassı ürün ve 49 bin ton uzun ürün olmak üzere toplamda 802 bin ton nihai mamul ihraç etmiştir. Bu miktar toplam satışların %11’ini oluşturmaktadır. Yassı ürünlerde 33, uzun ürünlerde ise 9 ülkeye ihracat yapmıştır. Grup, 2023 yılında portföyüne uzun ürünlerde 16 adet, yassı ürünlerde 71 adet olmak üzere toplam 87 yeni müşteri kazandırmıştır.

Satışlar

"

Foreks Haber Merkezi ( [email protected])
    Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Kron ve İşNet, Bulut Erişim Güvenliği için güçlerini birleştiriyor

23/02/2024 06:22:00

Bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründeki 25 yıllık tecrübesiyle şirketlere dijital dönüşüm yolculuğunda eşlik eden İşNet, uçtan uca teknolojik altyapı hizmetleri kapsamında sunduğu bulut ve veri merkezi hizmetlerinde, erişim güvenliğine öncelik veren yenilikçi bir adım atıyor.

Günümüz iş dünyasının en önemli ihtiyaçlarından biri olan bulut bilişim ve veri merkezlerine sağlanan güvenli erişim, İşNet' in stratejik öncelikleri arasında yer alıyor. Bu kapsamda İşNet, sektörün önde gelen siber güvenlik çözümleri sağlayıcısı Kron Teknoloji ile iş birliği yaparak, müşterilerine daha güvenli ve esnek bir erişim ortamı sunmayı ve “Hizmet Modeli (As a Service)" kapsamında çözümler sağlamayı hedefliyor.

Kron Teknoloji’nin kimlik ve erişim yönetimi çözümleri, İşNet' in bulut altyapısına entegre edilerek, kullanıcıların verilere güvenli bir şekilde erişimini sağlamak üzere tasarlandı. Bu iş birliği sayesinde, Kron Teknoloji’nin gelişmiş siber güvenlik teknolojileri; İşNet müşterilerine, kimlik doğrulama ve yetkilendirme süreçlerinde üst düzey bir güvenlik sağlayarak siber tehditlere karşı korunma imkânı sunuyor. Aynı zamanda bu entegrasyon, müşterilerin operasyonel verimliliklerini artırmanın yanı sıra bulut tabanlı kaynaklara daha kolay ve güvenli erişimlerini mümkün kılıyor.

İşNet Genel Müdürü Mehmet Fahri Can, yapılan anlaşma ile ilgili şunları söyledi: “Erişim güvenliği alanında küresel ölçekte başarısını kanıtlamış olan ve uzun süredir birlikte çalıştığımız Kron Teknoloji ile iş birliğimizi üst seviyeye taşıyoruz. Bilişim sistemlerine erişim güvenliğini artırmak isteyen kurumlara, Kron Teknolojinin “Ayrıcalıklı Erişim Yönetimi (PAM)” çözümünü İşNet altyapısında, siber güvenlik ekiplerimizin uzmanlığını katarak aylık hizmet modelinde sunacağız. Müşterilerimizin siber güvenlik olgunluğunu artıracak böyle değerli bir iş ortaklığının paydaşı olmaktan oldukça mutluyum. ”

Kron Teknoloji CEO’ su Mete SANSAL, iş birliğinin önemini ve duyduğu memnuniyeti şu sözlerle ifade etti: "İşNet ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, Türkiye'nin dijital dönüşüm yolculuğunda güvenlik ve erişilebilirliğin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koyuyor. Kron Teknoloji olarak, siber güvenlik alanındaki uzmanlığımızı İşNet' in yenilikçi bulut ve veri merkezi hizmetleriyle birleştirerek, işletmelere sadece güvenli değil, aynı zamanda kesintisiz ve verimli bir dijital çalışma ortamı sunma hedefindeyiz. Bu iş birliğinin her iki taraf için de verimli ve uzun soluklu olacağına inanıyorum ve gelecekteki başarıları dört gözle bekliyorum."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

BRKVY.E, CRDFA.E ve KAPLM.E payları 22 Mart seans sonuna kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek

23/02/2024 06:22:30

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BRKVY.E, CRDFA.E ve KAPLM.E payları 23/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BRKVY.E, CRDFA.E ve KAPLM.E payları 23/02/2024 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/03/2024 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.^"

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sun Tekstil, iç üretim birimini Torbalı OSB'de kurulmakta olan üretim tesisine taşıyacak

23/02/2024 06:23:00

Sun Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ, iç üretim biriminin Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki arsa üzerine kurulmakta olan üretim tesisine taşınmasına karar verdi.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada, Muradiye Mah., Eski Menemen Cad., No 49, Yunusemre, Manisa adresinde bulunan iç üretim biriminin, 14.04.2023 ve 19.01.2024 tarihli KAP bildirimlerinde bahsi geçen, Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki arsa üzerine kurulmakta olan yaklaşık 16.000 metrekare üretim tesisine taşınmasına ve söz konusu taşınma işlemlerinin yatırımın tamamlanmasını müteakip başlatılmasına karar verildiği belirtildi.

Açıklamada, "İç üretim faaliyetlerinin tek bir lokasyona taşınarak yürütülecek olması, üretim verimliliği, varlıkların optimizasyonu ve lojistik yönetimi anlamında Şirketimize önemli katkılar sağlayacaktır. Torbalı Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yatırımın tamamlanmasının ardından, taşınma sürecinde, üretimde azalmaya neden olmayacak şekilde planlama yapılacak olup, ilgili süreçteki gelişmeler kamuoyunun bilgisine sunulacaktır." denildi.

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Matriks, pay geri alım programını sonlandırdı

23/02/2024 06:23:30

Matriks, pay geri alım programını sonlandırdı.

Şirket'ten KAP'a yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından 22.02.2024 tarihinde yapılan toplantı sonucunda,

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 14.02.2023 tarih ve 9/177 sayılı ilke kararı kapsamında şirketimiz Yönetim Kurulunun 16.02.2023 tarihli kararı ile başlatılan pay geri alım programının 22.02.2024 (bugün) tarihi itibarıyla sonlandırılmasına, geri alım programının yapılacak ilk genel kurul toplantısında gündeme alınarak pay sahiplerinin bilgisine sunulmasına toplantıda hazır bulunan üyelerin oy birliğiyle karar verilmiştir.

16.02.2023 tarihli yönetim kurulu kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 1 TL nominal değerli pay başına ortalama 35,91 TL fiyat ile toplam 215.000 adet pay geri alınmış olup yapılan alımların toplam maliyeti 7.721.547,82 TL'dir.

Geri alınan 215.000 adet payın şirketin bedelsiz sermaye artırımı öncesindeki sermayesine (26.800.00 TL) oranı %0,8022'dir.

Geri alım programı çerçevesinde sahip olunan 215.000 adet pay, 19.01.2024 tarihinde tamamlanan bedelsiz sermaye artırımı dolayısıyla %50 oranında artarak 322.500 adede ulaşmıştır. Bu payların şirketin bedelsiz sermaye artırımı sonrasında 40.200.000 TL'ye ulaşan sermayesine oranı %0,8022'dir."

Foreks
    Metals Market
    Montel News
    Foreks Twitter

Sayfa 3981/4209 İlkİlk ... 2981348138813931397139793980398139823983399140314081 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •